مقالات

درونگرا یا برون گرا بودن کودک چه تاثیری در یادگیری زبان فرانسه دارد؟

برونگرا یا درونگرا در یادگیری زبان فرانسه

با پیشرفت علم و تکنولوژی یادگیری علوم و فنون مختلف بسیار راحت و آسان شده، مثلا یادگیری زبان های مختلف مثل قبل دشوار و محدود به یک شیوه تدریس و خسته کننده نمیباشد بلکه پیشرفت کرده و با متدهای روز دنیا آموزش داده میشود.
به لطف اینترنت و اتصال به شبکه های ماهواره ای کلی فیلم و سریال و کارتون زبان اصلی میتونیم بیینیم و یا در گول سرچ کنیم و اصطلاحات جدید را بیاموزیم. الان که دارید این مقاله را میخونید یک لحظه خودتان زمان حال را ده سال پیش مقایسه کنید، دیدید؟متوجه تفاوت ها شدید؟
من خودم به شخصه دلم میخواد برگردم به زمان گذشته و با شیوه ی آموزشی زبان و هر علم دیگه ای را یاد بگیرم.

تاثیر علوم روز روی یادگیری زبان

یک نکته مهم و قابل توجه تکنولوژی در عرصه یادگیری زبان این بود که مربی ها همیشه آپدیت و بروز هستند و اصطلاحات زبان های مختلف را یاد میگیرند و به زبان آموزان آموزش میدهند.
جالبه بدونید که از زمان تولد ۹۰ درصد فرزند ایرانی ها خانواده قبل از خرید پوشاک، به فکر یادگیری زبان فرزندشان هستند😁حتی وقتی حامله هستند به این فکر میکنند چیکار کنیم زبان یاد بگیره از کی شروع کنیم به آموزش زبان و خلاصه از همون اول میخوان بچهارو آب بندی کنن حسابی.
بهترین سن یادگیری زبان سنین کودکی بین ۳تا۵ سال است و بچه به طور خودآموز با نگاه کردن به کارتون و گوش دادن به موسیقی زبان را یاد میگیرد.
بعد از زبان انگلیسی، زبان فرانسه یکی از پرطرفدار ترین زبانهاست و خیلی از افراد علاقه به یادگیری آن دارن‌. درسته که یادگیری آن با چالش رو به رو است اما شدنیه و به کمی دقت و تمرین و تکرار احتیاج دارد.
رفتار و شخصیت کودکان از سنین پایین شکل میگیرد بنابراین خانواده باید حواسش را نسبت به تمامی رفتارهای کودک جمع کند.

درونگرا و برونگرا در یادگیری زبان فرانسه

کودکان دارای دو رفتار شخصیتی به نام درونگرا و برونگرا میباشند و در عمل و رفتار آنها میتوان براحتی این دو امر را شناسایی کرد.

یادگیری زبان فرانسه

برونگراها معمولا عجول، کنجکاو، بسیار فعال و اجتماعی هستند و بازی ها و کارهای گروهی را دوست دارند.

به بچه های برونگرا با شیوه های مختلف و غیر مستقیم میتوان زبان فرانسه را یاد داد زیرا میل و علاقه او مسبت به محیط اطرافش بسیار زیاده و سریعتر یاد میگیرد.
کودکان برونگرا علاقه زیادی به صحبت کردن دارند و از همین نقطه قوت میشود برای یادگیری مکالمه و طرز صحیح کلمات فرانسوی استفاده کرد.

رفتار کودکان درونگرا کاملا مشهود و مشخص است.

بسیاری از کودکان درونگرا از محیط شلوغ فرار میکنند و دوست دارند در کنج تنهایی خود بخزند و کسی هم مزاحم آنها نشود و کمتر با افراد ارتباط برقرار میکنند و خیلی پر انرژی و پر جنب و جوش نمیباشند. این گونه کودکان بسیار مرموز هستند و باید کمی با آنها مدارا کرد. کودکان درونگرا ذهن بسیار متمرکزی دارند و به راحتی و سرسع میتوانند یاد بگیرند و به آن عمل کنند.

حتی جالب است بدانید که چون عموماً بچه های درون گرا هوشیارتر هستند و کمتر شیطنت و بازیگوشی دارند، در بسیاری اوقات کودکان برون گرا هم در دوره های زبان فرانسه به آن ها وابسته هستند؛ چرا که آن ها معمولاً نکته ای را جا نمی اندازند و از این نظر می توانند راهنمای خوبی برای کودکان برون گرا باشند! ضمناً فراموش نکنید که درون گرایی کودک با خجالتی بودن از زمین تا آسمان فرق دارد و کودکان درون گرا فقط دوست دارند که به جای محیط های شلوغ در محیط های آرام تر به یادگیری و کارهای خودشان بپردازند.
زبان فرانسه را میتوان به شیوه های مختلف به هر دوی این کودکان یاد داد.
کودک درونگرا را نمیتوان مجبور به یادگیری زبان کرد بنابراین میتوانید با گذاشتن آهنگ فرانسوی یا کارتون به زبان فرانسه به طور غیر مستقیم ذهنش را تحت تاثیر یادگیری زبان فرانسه قرار دهید.
یا در کلاس های آموزشی تفریحی ثبت نام کنید که خیلی متوجه نشود.
این روش را برای کودکان برونگرا نیز میتوان استفاده کرد.
تلفط زبان فرانسه بسیار حساس میباشد پس لطفا خانواده ها در یادیگیری زبان کودک دخالتی نکنند تا طرز صحیح بیان را بیاموزند.
داشتن معلم خصوصی نیز در یادگیری زبان فرانسه کودکان درونگرا موثر است زیرا برقراری ارتباط با یک فرد برای کودک درونگرا قابل قبول تر از کلاسی مملو از کودک میباشد.

کلام آخر اینکه هردو تیپ کودکان بسیار دوس داشتنی هستند و هیچ جای نگرانی برای خانواده ها نیست و برای یادگیری کافیه اراده کنند تا بیاموزند و در ذهن ماندگار شود.

یادگیری زبان فرانسه

دپارتمان اومند با سابقه ی درخشان و اساتید برجسته کشوری در خدمت ارائه خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند یکی از قوی ترین پشتیبانی هاست و روزانه کارهای بچه ها را پیگیری میکنند و هیچ چیز از چشم ما دور نخواهد ماند.
موفق و بنفش باشید