مقالات

درس خواندن کاربران انسانی در تابستان سال یازدهم

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

از حائز اهمیت ترین گام ها در پایه یازدهم انسانی، برنامه ریزی برای کنکور انسانی است. همان طور که می دانید یکی از مولفه های مهم برای موفقیت در کنکور سراسری انسانی، با داشتن مشاوره دقیق کنکور انسانی امکان می پذیرد. اگر شما با برنامه ای منظم و طبقه بندی شده به مطالعه دروس این پایه بپردازید به این معنا خواهد بود که حجم عمده ای از استرس ها و نگرانی های خود در سال پایانی  را کنار گذاشته اید، که باعث می شود تمرکز شما بالا تر برود و با دقت بیشتری دروس خود را فرا بگیرید.

“از کی شروع کنم واسه کنکور بخونم؟؟!” 

اگر این سوال در ذهن شما نیز نقش بسته است، پس جای مناسبی را برای یافتن پاسخ پرسش خود انتخاب کرده اید! این مقاله را مطالعه کنید تا متوجه شوید که اومند برای شما چه توصیه هایی دارد.  

یکی از فرصت های طلایی دانش اموزان، تابستان پایه یازهم می باشد، زیرا پوشش دادن تمامی مطالب در یک دوره کوتاه طاقت فرسا بوده به همین دلیل می توانیم بگوییم که یک دوره بسیار مهم برای دانش اموزان محسوب می شود تا انها بتوانند دروس سال گذشته را به همراه پیش خوانی دروسی از سال اینده داشته باشند.

همان طور که می دانید در کنکور از تمامی پایه های تحصیلی درصدی سوال می اید که سال یازدهم یکی از بخش های ان است، بنابراین لازم است که نقاط قوت و ضعف خود را در هر درس به خوبی بشناسید تا بتوانید باتوجه به محدوده زمانی که دارید بهترین برنامه ریزی را داشته باشید.

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

ضرایب دروس رشته انسانی

بهتر است برای تنظیم برنامه ای کاربردی به ضریب هر درس در کنکور توجه داشته باشیم، این موضوع می تواند به ما در اولویت قرار دادن هر درس کمک بسزایی کند. در درجه اول به بررسی دروس عمومی می پردازیم، که بیشترین ضریب را درس زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار در بر می گیرد و بعد از ان معارف اسلامی با ضریب سه، زبان عربی و زبان خارجه هر کدام ضریب دو را دارند.

اما قطعا ضرایب دروس تخصصی بیش از دروس عمومی است مثل: علوم اجتماعی، فلسفه و منطق، روانشناسی و … . نکته ای که وجود دارد این است که شما باید علاقه و گرایش خود را بدانید و نسبت به ان اطمینان حاصل کنید، بر این اساس می توانید بازخورد بهتری را از نتیجه نهایی خود بگیرید، در این مسیر می توانید از مشاوره های انلاین کنکور انسانی کمک بگیرید تا با ارامش خاطر به راه خود ادامه دهید.

شیوه مطالعه مفهومی

دانش اموزان محصل در رشته انسانی، کاملا به این درک رسیده اند که با حفظ مطالب نمی توانند ان ها را در حافظه طولانی مدت خود نگه دارند. پس لازم است از یکسری روش های متفاوت برای فهم بهتر استفاده کنند. سعی کنید ازمون های متفاوت از خودتان بگیرید یا به نوعی خودتان را وارد چالش های ازمون و خطا کنید، از نکات کلیدی هر سوال نت برداری کنید و متوجه دلیل ان شوید، اشعار متفاوت را یاد بگیرید و برای خودتان بازگو کنید. این روش هم نوعی استراحت است و هم حافظه شما را تقویت می کند و هم اجازه نمیدهد که استرس بر شما غلبه کند، زیرا در چنین حالتی کیفیت یادگیری به طور چشم گیری کاهش می یابد، پیشنهاد می کنیم که مقاله علل استرس کنکوری ها و نحوه مدیریت ان را حتما مطالعه نمایید.

تاثیر برنامه ریزی در پایه یازدهم

تا زمانی که درس خواندن شما بدون برنامه ریزی دقیق و منظم باشد، رسیدن به نتیجه دلخواه غیر ممکن خواهد بود. بنابراین از شما انتظار می رود که با شروع شدن پایه تحصیلی با برنامه پیش بروید. چرا بر برنامه ریزی در این پایه تاکید زیادی شده است؟ اگر شما هدف خود را ندانید و برای مرور درس های خود برنامه نداشته باشید میزان موفقیت شما به همان اندازه در کنکور پایین می اید. در ابتدای فصل تابستان با زمان بندی درست باید دروسی  که در ان ها بیشتر ضعف دارید را مطالعه کنید و به جمع بندی ان برسید. از طرفی باید دروس مهم سال بعد را تا حدی پیشخوانی کنید تا با پایه ای قوی دروس سال بعد را بخوانید. با برنامه ریزی می توانید بدون نگرانی و نا امیدی به مسیر خودتان ادامه دهید و انگیزه باقی راه هم با برنامه ریزی بیشتر خواهد شد.

برنامه ریزی برای کنکور انسانی

جمع بندی درس خواندن در پایه یازدهم برای انسانی ها

به عنوان کلام اخر، سرمایه گذاری در این سال بسیار نقش مهمی را در اینده شما دارد، پس از هیچ تلاشی دریغ نکنید. همچنین  تیم پشتیبانی مشتری ما در دسترس شماست تا بتوانید هر زمان که خواستید با ما از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه در ارتباط باشید.

اومند اولین جاییست که میتوانید موفقیت را بنفش­طور در آن تجربه کنید!💜