مقالات

مهمترین موضوع در کنکور درس خواندن است؟

درس خواندن کنکور

۱۰۰% خیر. این واضح ترین موضوع در کنکور به حساب می آید ،گاهی حتی لازم است  توقف کرد و دور شد و دست از خواندن و تلاش برداشت ،اما متاسفانه نه مدت زیادی.این قضیه سریع باید جمع شود و روال بهتری را پیش بگیرد. سخت است اما شدنی.

همین جای کار لازم میدانم نکته مهمی را بازگو کنم راجع به افرادی که درس خواندن را به یک سبک برای زندگی نسبت می‌دهند، لطفا بگویید که شوخی میکنید!!!

اما متاسفانه همه می‌گویند مهم ترین موضوع در کنکور درس‌خواندن است. از روزی که خودمان را شناختیم اولین نصیحت بزرگ‌ترها به ما درس خواندن بوده و واقعا تعجب برانگیزاست که در این میان حتی ۱ نفرهم ‌نبوده است که فکر کند چرا این‌کار بیشتر وقت‌ها جواب نداده است.

چون کسی به اصل ماجرا توجهی نمی‌کند و وقتی به عمق آن دقت شود، درس خواندن بخشی از زندگی کردن می‌شود، تنها بخش کوچکی.

 باور کنید این بخش کوچک ،اصلا شایستگی اشغال حجم بزرگی از زندگی شما را ندارد. درس خواندن هم مانند هر کار دیگری قوانین خودش را دارد و باید با آگاهی وارد این راه شد و هر لحظه آن را عمیقا زندگی کرد چون اگر از راه درستش باشد از یک بستنی گردویی در یک شب سرد زمستانی هم لذت بخش تر است.

اما در مسیر تحصیل و رسیدن به مقصد کنکور باید گفت خیلی از مسائل هستند که در این راه تاثیر بسزایی دارند. همان قوانینی که باید رعایت شوند تا به سلامت به مقصد برسید.

مواردی که بجز درس خواندن نیز در کنکور تاثیر دارند

  1. اولین چیزی که باید بهش توجه بکنید و بغیر از درس خواندن مهم‌ترین موضوع در کنکور محسوب می‌شود فضا و مکانی هست که درش درس می‌خوانید. مکانی را پیدا کنید که متناسب با نحوه مطالعه شما باشد. برای بیشتر افراد، جای آرام و دنج مناسب است، مانند یک کتابخانه یا یک کافه کوچک. برای هر کس متفاوت است، بنابراین تا زمانی که برای شما موثر است به آن پایبند باشید.
  2. دومین چیزی که باید بهش توجه کنید زمان و چگونه خواندن است. اگر به صورت تمام وقت درحال مطالعه برای کنکور هستید باید بدانید که یک استراتژی مناسب برای برنامه‌ریزی باعث می‌شود درس خواندن برایتان امری طاقت فرسا نباشد. زیرا انجام مطالعه به صورت طولانی مدت باعث ناامیدی و خستگی روحی می‌شود.
  • سومین چیزی که باید بهش پایبند باشید استراحت کردن، غذا خوردن و ورزش کردن است. همانطور که در بالا ذکر شد، استراحت منظم مهم‌ترین موضوع در کنکور است، اما چشم‌اندازی که دارید هم به همان اندازه مهم است. پس باید به درستی استراحت کنید و از صرف وقت برای انجام فعالیت هایی به غیر از درس‌خواندن احساس گناه نکنید. به تغذیه خوب و ورزش فکر کنید، نه فقط برای سلامت جسمانی، بلکه ثابت شده است که از عملکرد مغز، کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس پشتیبانی می‌کند.
  • چهارمین چیزی که باید بهش پایبند باشید پاداش دادن به خودتان است. این خوب است که بخواهید هرازگاهی حال خودتان رو خوب کنید. بعد از تمام شدن هر کتاب یا خوندن تعداد فصل‌های خاصی می‌توانید به خودتان پاداش بدید. مثل سینما رفتن، شام با دوستان، خرید و غیره.
  • پنجمین موضوع و جزو مهم‌ترین موضوع در کنکور که باید بهش توجه داشته باشید حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدتان است. نزدیک به کنکور زمان خوبی برای یادگیری مفاهیم و مسائل بزرگ و پیچیده نیست و احتمالا برای اینکار دیر شده است. بهتر است برای مسائل مهم زودتر شروع کنید و به مراتب با تمرین و تکرار مسائل را یاد بگیرید. تغذیه مناسب، خواب کافی و استرس روی حافظه بسیار موثر هستند.
  • و در آخر باید بگم هیدراته بمانید. ممکن است بی اهمیت بنظر برسد اما اینطور نیست. به خصوص اگر زود عصبی می‌شوید و یا در یک منطقه گرمسیر زندگی می‌کنید باید به مقدار زیاد آب بنوشید. مغز شما نیز به این موضوع علاقه دارد. زیرا کم‌آبی بدن می‌تواند باعث سردرد، سرگیجه و حتی غش شود.

و در آخر باید بگویم سلامتی شما عزیزان مهم‌ترین موضوع در کنکور است. پس به همان اندازه که کنکور برایتان مهم است پس خودتان نیز برای خودتان هم باید مهم باشد.

با کمک باشگاه اومند برای کنکور آماده شوید

هنوز در این فکر هستید که چگونه برای کنکور آماده شوید؟ جواب شما باشگاه اومند است. تقویت مهارت‌های شما برای کنکور و کمک به دریافت بهترین نتیجه در کنکور همراه با باشگاه اومند میسر می‌شود. باشگاه اومند یک پلتفرم آموزش آنلاین است که شما عزیزان را در تمام بخش‌های تحصیلی اعم از کنکور، آزمون‌های زبان، تافل، مهاجرت و غیره همراهی می‌کند. کلاس‌های باشگاه اومند به شما این امکان را می‌دهد تا در مورد عملکرد خود فیدبک دریافت کنید.

پس منتظر چی هستی؟ اگر دوست داری به ما بپیوندی و یکی از عزیزان خوش‌شانس ما باشی با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند فاتح نبرد  کنکور باشید!💜