مقالات

درس خواندن در تابستان سال یازدهم برای کاربران رشته ریاضی

برنامه ریزی کنکور ریاضی

احتمالاً در ذهن همه دانش آموزان پایه یازدهم رشته های مختلف از جمله رشته ریاضی این سوال مطرح است که برای این که رتبه خوبی کسب کنیم باید برای برنامه ریزی کنکور ریاضی از چه کسی کمک بگیریم؟

کاملاً قابل درک است که حداقل نیمی از دانش آموزان رشته ریاضی، رویای مهندس شدن در بهترین دانشگاه های کشور را در ذهن خودشان دارند. بنابراین لازم است که درس خواندن اصولی را از همان تابستان سال یازدهم خود شروع نمایند تا آمادگی بیشتری کسب کنند.

اما قطعاً در کنار درس خواندن، کمک یک مشاور کاربلد و برنامه ریزی صحیح درسی می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت شما دانش آموزان عزیز داشته باشد. در واقع اگر مشاوره کنکور ریاضی توسط فردی متخصص صورت بگیرد، می تواند رتبه شما را از این رو به آن رو کند.

پس برای درخشش بر سکوی موفقیت در رشته ریاضی این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.

ویژگی های برنامه اصولی برای تابستان پایه یازدهم کنکور ریاضی

کنکور به خصوص در سال های اخیر ثابت کرده است که تا چه اندازه مطالعه اصولی برای موفقیت در آن اهمیت دارد. شما برای موفق شدن در کنکور ریاضی، باید بتوانید مثل حرفه ای ها و رتبه های برتر برنامه ریزی کنید. پس بهتر است که از تابستان سال یازدهم بهترین استفاده را کنید و در مسیر درست قدم بردارید.

شما برای این که به خوبی بتوانید همه درسهایتان را مطالعه و مرور کنید به برنامه درسی منظم احتیاج دارید. مثلاً لازم است که بدانید از فلان ساعت تا فلان ساعت قرار است کدام درس را و به چه اندازه مطالعه کنید. بنابراین به طور کلی می توانیم بگوییم که یک برنامه مناسب درسی باید واضح و مشخص، متنوع، دارای ایستگاه جبرانی، منحصر به فرد، ساده و قابل انجام باشد.

پس باهوش باشید و از تابستان خود نهایت استفاده را ببرید. به شما قول می دهیم که اگر برنامه ریزی برای کنکور ریاضی را در همان تابستان پایه یازدهم جدی بگیرید، می توانید نتیجه مطلوبی در کنکور به دست بیاورید. کافی است غول کنکور را در ذهن خودتان نابود کنید و باور داشته باشید که می توانید با انجام اقدامات اصولی، از پس این مسیر  بربیایید.

نحوه مطالعه دروس تخصصی رشته ریاضی در تابستان

همه می دانیم که چون دروس تخصصی رشته ریاضی به محاسبات دقیق و بی نقص نیاز دارند، پس ما باید مهارت بالایی در تست زنی و حل مسائل داشته باشیم که این هم جز با تکرار و تمرین و پشتیبانی فرد یا گروهی متخصص به دست نمی آید.

فیزیک

برای مطالعه این درس در تابستان بهتر است که از پایه ای که در آن ضعف دارید، شروع کرده و پایه های دیگر را در کنار آن مطالعه و جمع بندی کنید. برای مثال اگر در پایه دهم و یازدهم ضعف دارید، می توانید ابتدا این دو پایه را تا اواسط شهریور جمع کنید و بعد مباحث سال دوازدهم را طوری که همیشه حدود یک فصل از معلم خود جلوتر باشید، پیشخوانی کنید.

با مطالعه مطلب تاثیر فیزیک در کنکور ریاضی می توانید اطلاعات خود را در این زمینه کامل تر کنید.

شیمی

اصولاً پایه و اساس این درس در دو رشته ریاضی و تجربی به مباحث سال دهم برمی گردد. پس بهتر است که ابتدا روی مباحث این پایه که شامل دروسی مثل استوکیومتری است مسلط شوید و بعد به سراغ پایه های بالاتر و یا حتی پیشخوانی دروس پایه دوازدهم بروید.

ریاضی

درس ریاضی را می توان یکی دیگر از چالش برانگیزترین درس ها در کنکور ریاضی دانست. بنابراین بهتر است که در تابستان بر روی مباحثی مثل مثلثات، تابع، معادله، نامعادله و مباحث این چنینی متمرکز شوید.

● حسابان، هندسه و آمار و احتمال

این سه درس که تنها در رشته ریاضی به شکل تخصصی تدریس می شوند، باید با اولویت بندی مباحث مهم تر مطالعه شوند. برای مثال شما می توانید دو فصل تابع و مثلثات از ریاضیات دهم و یازدهم و حسابان ۱ را با یکدیگر پیش برده و مطالعه کنید.

برنامه ریزی کنکور ریاضی

جمع بندی درس خواندن در تابستان یازدهم برای ریاضی ها

بر اساس آنچه که گفتیم اگر شما مطالعه برای کنکور ریاضی را از همان تابستان پایه یازدهم شروع کنید، می توانید تا حد زیادی موفقیت خودتان را تضمین کنید. البته شما در این راه تنها نیستید و ما در باشگاه اومند با گروهی از مشاوران و اساتید برتر در کنارتان هستیم تا تجربه ای شیرین از دوران درس خواندن برای کنکور در ذهنتان ثبت شود. شما چه در زمینه مشاوره کنکور ریاضی و چه برنامه ریزی برای آن می توانید روی ما حساب باز کنید و فقط با آرامش به هدفتان فکر کنید.

پس برای اومندی شدن و بهره مندی از خدمات ما کافی است که یا با شماره تلفن موجود در انتهای صفحه تماس بگیرید و یا از طریق این قسمت، مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

با اومند آرزوهایت را بغل کن! بنفش و پر انرژی باشید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *