مقالات

درجه سختی کنکور تجربی

درجه سختی کنکور تجربی

کنکور تجربی مثل یک لیوان می ماند که هر روز ظرفیتش از دیروز پرتر می‌شود. در این مقاله میخواهیم درباره درجه سختی کنکور تجربی صحبت کنیم. داوطلبان کنکور تجربی بیش از پیش شده‌اند و با آرزوی دکتر شدن و دندانپزشک شدن و یا زدن داروخانه ای در حومه شهر همگی به رشته ی تجربی روی آورده‌اند.

کنکوری‌های عزیز سال کنکور بسیار حساس و آینده‌سازی است و جای هیچ اشتباهی نمی‌ماند. پس باید تمام خود را بگذارید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

رشته تجربی یکی از رشته های سختی است که متشکل از دروس نظری و عملی و بسیاری از دروس آن نیازمند تمرین و تلاش فراوان برای یادگیری است. برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید دروس تخصصی و عمومی را در کنکور بالای ۵۰ درصد بزنید تا نتیجه قابل قبولی کسب کنید. دروس زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی، زمین‌شناسی از دروس مهم اختصاصی رشته تجربی و دروس ادبیات، زبان و عربی از دروس مهم عمومی رشته تجربی هستند.

درجه سختی کنکور تجربی

برای رسیدن به قله موفقیت و گرفتن پرچم پیروزی شما به یک مشاوری آگاهی، اساتیدی مجرب در زمینه‌های مختلف درسی و یک برنامه‌ریزی اصولی نیاز دارید. کلاس های کنکور تجربی در باشگاه اومند با مدرسین خوب کشور به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

نحوه مطالعه بعضی از دروس تخصصی تجربی 🌠

همانطور که می‌دانید، در برنامه ریزی برای کنکور تجربی لازم است هر درس را با تکنیک‌های خاص خودش بخوانید تا به نیاز شما پاسخ مثبت دهند. در بسیاری از مواقع، دانش آموز وقت زیادی را صرف خواندن یک مبحث می کند اما نتیجه دلخواهش را کسب نمی کند. این موضوع ریشه در نحوه صحیح خواندن آن مبحث دارد که باعث می شود درجه سختی کنکور برایتان دو چندان شود. در همین مسیر مشاورین اومند از متدهای مختلفی استفاده می کنند، که به نمونه ای از آن ها خواهیم پرداخت.

فیزیک:

با توجه به ماهیت محاسباتی و فرمول‌های زیادی برای حفظ کردن انتظار می‌رود که با خلاصه نویسی نکات مهم آشنایی کافی داشته باشید. سوالات کنکور معمولا در حد متوسط و قابل پیش‌بینی بوده‌اند. در درس فیزیک از شما انتظار می رود که قبل از شروع مبحث جدید، شما پیش‌نیازهای آن بحث را بدانید. در این موقعیت، وقتی که از پیش‌نیازهای مبحث مطلع باشید، نقاط قوت و ضعفتان هم نمایان می‌شود. در نهایت با تکیه بر نقاط قوت تان و کمرنگ کردن نقاط ضعفتان، می‌توانید مسائل پیچیده فیزیک را بهتر هندل کنید.

شیمی:

سوالات شیمی کنکور شکلی مفهومی به خودشان گرفته‌اند و پیش‌بینی می‌شود سوالات رفته رفته بیشتر از حفظیات مفهومی باشند. برای اینکه سرعت یادگیریتان در شیمی بیشتر شود، لازم است با علاقه و از روی کنجکاوی به مطالعه آن بپردازید. این روش کلی به شما کمک می کند تا مباحث را نه از روی اجبار بلکه از روی علاقه و اشتیاق خودتان بررسی کنید. اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که دنیای پیرامون اطراف ما تماما از همین ترکیبات شیمی نشأت می گیرد.

زیست:

سوالات زیست کنکور عموما متوسط و درحد انتظار واقع می‌شوند. یکی از نکات کلیدی در مطالعه زیست، نت برداری از جزئیات یک بخش است. این حقیقت برای همه آشکار است که مباحث زیست بسیار ریز و جزئی هستند. به همین دلیل، برای اینکه از سردرگمیتان جلوگیری کنید و نسبت به یادگیریتان مطمئن شوید این روش بسیار نقش پر رنگی را ایفا می کند. از عکس‌ها هم غافل نشوید. زیرا طی سال‌های اخیر از عکس‌ها هم سوالاتی مطرح شده است.

زمین‌شناسی

این درس اولین درس در کنکور تجربی است و با توجه به آنکه برای هر زیرگروه ضرایب این درس متفاوت است باید قبل از کنکور از این موضوع کسب آگاهی کرد. اولویتتان خواندن متن و اشکال کتاب باشد زیرا سوالات عموما شبیه به متن کتاب هستند. سوالات چالش‌برانگیز و سختی در این درس وجود ندارد. پس تنها نکات مهم را خط‌کشی کنید و به عکس‌ها ارتباط دهید.

ریاضی

سوالات ریاضی کنکور معمولا سخت‌تر از حد انتظار هستند و برای قبولی در این آزمون باید مطالب کتاب را به اصطلاح قورت داد. اول از همه منبع اصلی‌تان کتاب باشد. از دل کتاب نکات اصلی که نمیفهمید را دربیاورید و بعد به درسنامه‌های کتاب‌های کمک آموزشی رجوع کنید.

کلاس های کنکور باشگاه اومند کاربر محور هستند و دانش آموز محور اصلی آموزش است!

این یعنی چی؟

یعنی اینکه دانش آموز در کلاس هر زمان از مدرس سوال بپرسد پاسخش را میگیرد و مرتباً بین دانش آموز و مدرس ارتباط صمیمانه ای برقرار است که تکالیف مختلف درسی و تست های گوناگون میان آنها رد و بدل میشود. یکی از مزیت های بسیار بسیار خوب کلاس های کنکور باشگاه اومند محدود بودن کاربران در کلاس ها است. کلاس های فیزیک کنکور در باشگاه اومند دانش آموز محور هستند یعنی اینکه کلاس با شرایط دلخواه دانش آموز پیش می‌رود و هر لحظه که بخواهد میتواند از دبیر سوال بپرسد و جای هیچ ابهامی برای دانش آموز باقی نماند.
فیزیک کنکور در باشگاه اومند به بهترین نحو برگزار میشود حالا چگونه؟ به این صورت که کلاس ها با تعداد محدودی کاربر تشکیل میشود و خب این یک امتیاز مثبت و به نفع دانش آموز کنکوری است. کلاس های دروس کنکور تجربی در باشگاه اومند به سه شیوه برگزار میشود:
۱. خصوصی
۲. نیمه خصوصی
۳. عمومی

کلاس های خصوصی تک نفره است. کلاس های نیمه خصوصی دو الی پنج نفره هستند. کلاس های عمومی پنج الی ده نفر میباشند و نکته همینجاست که ما در باشگاه اومند هیچ کلاسی بالای ده نفر نداریم.اعققاد داریم که دانش آموز باید در کلاس محور اصلی آموزش باشد و بتواند سوالاتش را در کلاس بازگو کند.این محدودیت نفری باعث میشود که همه، در تایم کلاس سوالاتشان را از مدرس بپرسند و اینگونه یادگیری دروس کنکور برای دانش آموز افزایش پیدا میکند و این دقیقا همان چیزی است که ما بهش اهمیت میدهیم.

بی شک باشگاه اومند بهترین گزینه برای یادگیری دروس مختلف رشته تجربی است‌. از آنجایی که رشته تجربی بسیار حساس است هر کاربر در باشگاه اومند یک پشتیبان اختصاصی دارد که تمام کارهای دانش آموز اعم از برگزاری به موقع کلاس، اطلاع رسانی تایم کلاس ها، ارسال تکالیف برای دانش آموزان و کنترل کیفیت کلاسهارو بر عهده دارد و پل ارتباطی بین دانش آموز و مدرس است و این یک امتیاز بسیار منحصر به فرد باشگاه اومند است تا همه چیز دقیق و سر جای خودش برگزار شود.


کنکوری های عزیز مسیری که پیش رو دارید مسیر پر فراز و نشیبی است اما یادتان باشد تا وسط جاده اومدین پس جا نزنید و پر قدرت و پر سرعت ادامه بدین تا به مقصد برسین. موفقیت همیشه از آن کسانی میشود که با انرژی مضاعف برای هدفشان تلاش کردند پس توام جز افرادی باش که هدفمند هستند. امسال رو تلاش کن و یک عمر نام “دکتر بودن “ را به دوش بکش.😍


تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین حرفه ای در زمینه های مخصوص به خود است و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان است. تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.

در اومند بی رقیب باش🥰
یه آرزو کن، بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *