مقالات

درجه سختی فیزیک کنکور

درجه سختی فیزیک کنکور

فیزیک کنکور نیازمند تمرین و تکرار و معلمی کار بلد در زمینه فیزیک کنکور است تا شما را در جهت یادگیری هر چه آسان تر و کاهش درجه سختی فیزیک کنکور راهنمایی کند.
برخلاف عموم مردم که به کنکوری‌ها می‌گویند فیزیک کنکور آسان است و به راحتی می‌توانید رتبه خوبی ازاین درس کسب کنید باید بگویم خیر اصلا اینگونه نیست. چرا؟
به دلیل اینکه درس فیزیک نیازمند تمرین و تکرار در تیپ‌های مختلف سوالی است. فیزیک همواره با فرمول ها و جایگذاری‌های مختلف سروکار دارد و برای تسلط کافی بر مسائل، نیازمند یادگیری تکنیک های به روز کنکور فیزیک هستیم. در نتیجه درجه سختی فیزیک کنکور متوسط رو به بالا است.

اما خوشبختانه باید بهتون بگم که کسب رتبه خوب از درس فیزیک در کنکور میسر خواهد شد اگر سه شرط را رعایت کنید.

 • تلاش، تمرین و تکرار
 • داشتن مدرس و مشاور آگاه
 • یادگیری تیپ های مختلف سوالات و تکنیک های تست زنی

اگر این سه شرط را رعایت کنید می‌توانید در درس فیزیک در روز کنکور موفق و سربلند بیرون بیایید.
بهترین دوره واسه مرور درس فیزیک و فرمول های آن عید نوروز است. همانطور که می‌دانید اکثر کنکوری‌ها نوروز رو به جمع بندی اختصاص می‌دهند، پس شما هم از تعطیلات دو هفته‌ای عید بهترین استفاده رو بکنید و سعی کنید در دوران عید اکثر دروس اختصاصی و عمومی به خصوص درس فیزیک رو جمع بندی کرده و تست های مربوط به این دروس را بزنید.
شما باید طبق یک برنامه ریزی دقیق پیش بروید و باید هر روز از روز قبل سبقت بگیرید و یک پله بالاتر بروید و این تنها با داشتن یک مشاور آگاه که در این راه کنار شما باشه میسر خواهد شد. مشاورین ما در باشگاه اومند بهترین راه برای به هدف رسانی شما و برنامه ریزی شما در سال حساس و آینده ساز کنکور میباشند و با آگاهی از مسئولیت خود در این راه شمارو همراهی میکنند.
یادگیری درس فیزیک در کلاس های کنکور باید به صورت آنلاین باشد تا دانش آموز بتواند با مدرس ارتباط برقرار کند و از مزیت های مهم باشگاه اومند برگزاری کلاس های فیزیک کنکور در سامانه تخصصی باشگاه اومند میباشد که دانش آموز به طور مستقیم در کلاس حضور دارد و هرگاه سوالی برایش پیش آید از دبیر میپرسد و دانش آموز حول محور اصلی کلاس میباشد.
کلاس های فیزیک کنکور در باشگاه اومند دانش آموز محور هستند یعنی اینکه کلاس با خواست و شرایط دانش آموز پیش میرود و هر لحظه که بخواهد میتواند از دبیر سوال بپرسد و جای هیچ ابهامی برای دانش آموز باقی نماند.

آشنایی با انواع سطوح تست های فیزیک کنکور

درجه سختی فیزیک کنکور

برای این که بتوانید با درجه سختی فیزیک آشنا شوید و بهترین بهره‌وری را از کلاس های فیزیک کنکور داشته باشید، باید با سه تیپ بندی سوالات این درس که به عقیده خیلی ها درس چغر و بد بدنی است، آشنا شوید.😉

 1. گروه اول تست هایی هستند که خیلی ساده هستند و با یک جایگذاری ساده در فرمول مربوط به سوال می توان به پاسخ نهایی رسید. طبیعتاً این سوال ها چالش خاصی هم ندارند و هر کسی که فرمول و یک محاسبه ساده را بلد باشد، به راحتی می تواند از پس این سوالات بربیاید.
 2. ۲٫  نوع دوم سوالات مثل معادله چند مجهولی در درس ریاضی هستند، یعنی هم فرمول و هم مجهول اصلی مشخص هستند، اما سوال به جای یک مجهول، چندین مجهول دارد. در این حالت چاره ای نیست جز این که ابتدا با جایگذاری در فرمول، مجهول اصلی را پیدا کنید و بعد به دنبال حل بخش های دیگر سوال باشید.
 3. ۳٫  اما مهم ترین تیپ از سوالات فیزیک کنکور که تقریباً همه دانش آموزان را به چالش می کشد، این گروه هستند. سختی و پیچیدگی این سوالات در حدی است که حتی ممکن است نتوانید تشخیص دهید که باید از چه فرمولی برای حل آن ها استفاده کنید. البته اگر شما جز افرادی باشید که تنها فرمول ها را حفظ نکرده اید و فیزیک را به شکل مفهومی خوانده اید، احتمالاً می توانید از حل این سوالات هم سربلند بیرون بیایید.

بودجه بندی سوالات فیزیک کنکور ۱۴۰۰

تعداد سوالات فیزیک دهم: ۸ سوال از ۳۰ سوال

 • فصل اول (فیزیک و اندازه‌گیری): ۱ سوال
 • فصل دوم (ویژگی‌های فیزیکی مواد): ۲ سوال
 • فصل سوم (کار، انرژی و توان): ۲ سوال
 • فصل چهارم (دما و گرما): ۳ سوال

تعداد سوالات فیزیک یازدهم : ۹ سوال از ۳۰ سوال

 • فصل اول (الکتریسیتۀ ساکن): ۳ سوال
 • فصل دوم (جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم): ۳ سوال
 • فصل سوم (مغناطیس و القای الکترومغناطیسی): ۳ سوال

تعداد سوالات فیزیک دوازدهم: ۱۳ سوال از ۳۰ سوال

 • فصل اول (حرکت بر خط راست): ۳ سوال
 • فصل دوم (دینامیک): ۳ سوال
 • فصل سوم (نوسان و امواج): ۴ سوال
 • فصل چهارم (فیزیک اتمی و هسته‌ای): ۳ سوال

فیزیک کنکور در باشگاه اومند به بهترین نحو برگزار میشود حالا چطوری؟

به این صورت که کلاس ها با تعداد محدودی کاربر تشکیل میشود و خب این یک امتیاز مثبت و به نفع دانش آموز کنکوری میباشد.
کلاس های فیزیک کنکور در باشگاه اومند به سه شیوه برگزار میشود
۱)خصوصی
۲)نیمه خصوصی
۳)عمومی
کلاس های خصوصی تک نفره هستند.
کلاس های نیمه خصوصی دو الی پنج نفره هستند.
کلاس های عمومی پنج الی ده نفر میباشند و نکته همینجاست که ما در باشگاه اومند هیچ کلاسی بالای ده نفر نداریم.اعققاد داریم که دانش آموز باید در کلاس محور اصلی آموزش باشد و بتواند سوالاتش را در کلاس بازگو کند. این محدودیت نفری باعث میشود که همه، در تایم کلاس سوالاتشان را از مدرس بپرسند و اینگونه یادگیری فیزیک کنکور برای دانش آموز افزایش پیدا میکند و این دقیقا همان چیزی است که ما بهش اهمیت میدهیم.بی شک باشگاه اومند بهترین گزینه برای یادگیری درس شیرین فیزیک میباشد‌.
“شروع یک راه سخت امید یک پایان شیرین است“ و این همان چیزی است که در مورد کنکور مخصوصاً دروس اختصاصی مثل درس فیزیک بهش اعتقاد داریم.
دست از تلاش برندارید و به هدف نهاییتون فکر کنید و با برنامه ریزی دقیق و منظم تست های فیریک رو نابود کنید جوری که سوالات کنکور واستون مثل جدول حل کردن یک سرگرمی ساده بشه😉.
همکاران ما در باشگاه اومند در کنار شما هستند تا این حرف را به واقعیت تبدیل کنند.
تو به دنبال هدف نباش بگذار هدف تورو به سمت خودش هدایت کنه.😍
تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین حرفه ای در زمینه های مخصوص به خود میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان است.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
یه آرزو کن❤️
بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *