مقالات

درجه سختی یادگیری زبان فرانسه

درجه سختی زبان فرانسه

همه میتوانند زبان فرانسه را یاد بگیرند چرا که نه؟؟ در این مقاله میخواهیم درجه سختی زبان فرانسه را بسنجیم.

چه دلیلی داره که اکثر آدمها زانوی غم بغل میگیرند و برای کم کاری خودشان و امروز و فردا کردن بهونه ای به نام «سخت است»، «توانایی یادگیری اش را ندارم»، «من هوش و ذکاوت یادگیری را ندارم»، «وقت ندارم» و ازین قبیل بهانه ها را می آورند و خودشان را قانع میکنند.
خداوند در وجود تک تک ما انسان ها به اندازه ی کافی هوش و ذکاوت و توانایی یادگیری بسیاری از کارها را گذاشته و بقولب اشرف مخلوقات هستیم پس دلیلی برای توجیه این کار نیست.در مرحله اول خودتان را دوست بدارید و کمی برای پیشرفت در زندگی و آینده شغلی خود تلاش کنید و یک عمر لذت ببرید.

زبان فرانسه یکی از زبان های محبوب میان مردم میباشد و بسیاری علاقه به یادگیری زبان فرانسه دارند.
شاید برای شما سوال پیش بیاید که یادگیری زبان فرانسه دشوار است؟ درجه سختی زبان فرانسه چقدر است؟
باید بگویم که خیر دشوار نیست اما ساده هم نیست، به این صورت که اگر شما با معلمی کار بلد آموزش زبان فرانسه را شروع کنید و برای هر درس وقت کافی بگذارید و تمرین و تکرار انجام دهید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت و آن موقع یادگیری زبان فرانسه نه تنها برای شما دشوار نیست،بلکه بسیار شیرین و راحت میشود و علاقه دارید هر روز به زبان فرانسه حرف بزنید و با آدمهای فرانسوی زبان ارتباط برقرار کنید.
یکی از قسمت های زبان فرانسه که کمی نیاز به دقت دارد در قسمت گرامر میباشد که این نکته بازم برمیگردد به متن بالا که گفتم داشتن معلمی کاربلد در این راه قطعا موثره و در نتیجه نهایی تاثیر شدیدی دارد.
پس در کل باید بگویم که زبان فرانسه در سطح متوسطی قرار دارد که با وقت گذاشتن و تلاش کردن به راحتی میتوانید همانند فرانسوی زبانان صحبت کنید و از سفر کردن به کشور فرانسه و شهر زیبای پاریس و تماشای برج ایفل هنگامی که دارید چایتان را مینوشید و موسیقی ملایمی به زبان فرانسه گوش میدهید لذت ببرید🥰
تصورش هم زیبا بود مگه نه؟؟
پس همین الان دست به کار شو و آموزش زبان فرانسه رو شروع کن.

دلایلی که زبان فرانسه زبان سختی است؟

دلیل شماره ۱: حروف بی صدا بسیار است!

در آموزش زبان فرانسوی احتمالاً کلماتی مانند Beaucoup ( زیاد) را دیده اید که مانند  “بوکو”  تلفظ می‌شود. یا کلمه roux (حنایی) که در آن x ساکت است چطور؟

فرانسوی با حروف بی صدایی پر شده است که روی کاغذ ترسناک به نظر می رسد (به معنای واقعی کلمه). چگونه قرار است به یاد بیاوریم کدام حروف را تلفظ کنیم و کدام را نادیده بگیریم؟

خبر خوب: قوانین تلفظ فرانسوی از قواعد تلفظ انگلیسی سازگارتر است.

مطمئناً p در (beaucoup) خاموش است و این عجیب است. اما حدس بزنید چرا؟ در زبان فرانسه حرف p همیشه در انتهای کلمه بی صدا است. اگر یک p اضافی با e بدون لهجه برچسب گذاری شده است، مانند کلمه  l’enveloppe (پاکت)، آنگاه می دانید که باید صدای p را تلفظ کنید.

و بله، eau  برای ایجاد صدای “اوه” از تعداد حروف بسیاری استفاده شده است. با این حال، eau  همیشه صدای “اوه” را تولید می کند.

Le bateau  (قایق). Le château  (قلعه). flambeau  Le(مشعل، شمع). همه آنها حروف eau را دارند و همه آنها صدای “اوه” را تولید می کنند.

بنابراین وقتی این قانون را حفظ کردید، همه چیز آماده است! وقتی کلمه نوشته شده را ببینید، دقیقاً می‌دانید که چگونه آن صدا را تلفظ کنید.

از سوی دیگر، بیایید به کلمه انگلیسی «سرفه» نگاه کنیم. ough صدای “خاموش” را ایجاد می کند.

تلفظ فارسی بسیار متناقض است. با این حال شما موفق به تسلط بر زبان شده اید، درست است؟ اگر بتوانید بر زبان فارسی تسلط داشته باشید، می توانید به راحتی رایج ترین قواعد تلفظ فرانسوی را حفظ کنید.

حروف بی صدا فرانسوی اکنون کمی کمتر ترسناک به نظر می رسند، اینطور نیست؟

دلیل شماره ۲: تعداد زمان های فعل بسیار زیاد است!

وقتی در زمان حال صحبت می کنید، افعال کاملاً آشکار هستند. شما فقط باید قوانین اساسی را حفظ کنید و همه چیز آماده‌ است!

اما اگر بخواهید داستانی را در مورد اتفاقی که در گذشته رخ داده است بگویید؟

شاید بخواهید در مورد چیزی که فردا اتفاق می افتد صحبت کنید.

هر یک از این سناریوها به زمان فعل متفاوتی نیاز دارند و زمان های فعل بسیار بسیار بیشتری وجود دارد.

در زبان فارسی هم همینطور است. با این حال، آن دسته از ما که با زبان فارسی به عنوان زبان اول خود بزرگ شده‌ایم، معمولاً به قوانین فکر نمی‌کنیم. صحبت کردن و نوشتن به طور طبیعی به وجود می آیند.

آیا در بزرگسالی قوانین را دارید یاد می گیرید؟ مطمئناً در ابتدا کمی سخت به نظر می‌رسد.

خبر خوب: روش‌های جذابی برای تمرین وجود دارد

در آموزش زبان فرانسوی تسلط واقعی بر تمام زمان های افعال فرانسوی یک سفر مادام العمر است. تنها راه واقعی برای پیشرفت، ادامه دادن به تمرین است.

اما نه، «تمرین» رمزی برای «ساعت‌ها خیره شدن به کتاب درسی » نیست. راه های جالب زیادی برای تمرین زمان فعل وجود دارد!

وب‌سایت‌های متعددی مانند Quizlet و Digital Dialects وجود دارند که تمرین‌های فعل خلاقانه، از جمله فلش کارت، بازی و آزمون‌ها را ارائه می‌دهند.

همچنین می توانید فیلم های فرانسوی را با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید تا ببینید شخصیت ها از چه زمان فعل استفاده می کنند. هنگامی که در استفاده از زمان فعل اطمینان بیشتری پیدا کردید، صحبت کردن با یک فرد فرانسوی زبان را تمرین کنید.

دلیل شماره ۳: هر اسمی جنسیت دارد – کمک!

زبان فارسی از بسیاری جهات دشوار است، اما من هر روز سپاسگزارم که زبان مادری من شامل اسم های جنسیتی نمی شود. چه دردسری

در زبان فرانسه، مانند سایر زبان‌های عاشقانه، همه اسم‌ها یا مذکر هستند یا مؤنث. قبل از اسم‌های مذکر un (a) یاle (the)، و اسم‌های مؤنث با une (a) یا la (the) قرار می‌گیرد.

آره گیج کننده میشه. اما همانطور که اغلب در مورد قوانین اتفاق می افتد، برخی از قوانین جنسیت شکسته می شوند. همیشه استثناهایی برای دستورالعمل ها وجود دارد.

با این حال، قوانین به طور کلی بسیار ساده هستند. برای مثال، اکثر کلماتی که به حروف خاصی ختم می‌شوند، مذکر هستند و کلماتی که به حروف دیگر ختم می‌شوند تقریباً همیشه مؤنث هستند.

اکثر کلماتی که به e بدون لهجه ختم می‌شوند، مؤنث هستند.

همچنین نسخه های مردانه و زنانه برخی از کلمات مانند مشاغل وجود دارد. یک بازیگر مرد un acteur است و یک هنرپیشه یک une actrice است. منطقی است، درست است؟

اینها تنها تعدادی از دستورالعمل های جنسیتی هستند. اما زمانی که قوانین را رعایت کردید، معمولاً می توانید حدس بزنید که یک اسم مذکر است یا مؤنث.

دلیل شماره ۴: علائم تلفظ وجود دارد!

یکی دیگر از چیزهایی که من در مورد زبان مادری خود دوست دارم این است که فارسی علائم تلفظ ندارد.

وقتی کلماتی مانند français (فرانسوی) یا préférée (مورد علاقه) را می بینید، ممکن است از تلفظ آن‌ها با صدای بلند اجتناب کنید. این علائم لهجه اصلاً درباره چیست؟ معنی آنها چیست و چگونه باید بدانیم چه زمانی از کدام یک استفاده کنیم؟

خبر خوب: فقط پنج علامت لهجه فرانسوی وجود دارد و آنها بدردبخور هستند.

بله، علائم تلفظ در زبان فرانسه رایج است، اما تنها پنج مورد از آنها وجود دارد. این بسیار کمتر از زبان هایی مانند لیوونی و عبری است. شما می توانید فقط پنج علامت لهجه را به خاطر بسپارید، درست است؟

در اینجا خلاصه علائم لهجه فرانسوی، حروفی که با آنها استفاده می شود و نام فرانسوی آنها آمده است:

L’accent aigué

L’accent graveà, è, ù

L’accent circonflexeâ, ê, î, ô, û

Le trémaë, ï, ü

La cédilleç

بله، همین!

بخش مورد علاقه من از آموزش زبان فرانسه این است که علائم تلفظ اصلاً سنگین نیستند. آنها در واقع مفید هستند! تلفظ فرانسوی می تواند سخت باشد و علائم تلفظ به ما در تلفظ دقیق یا درک معنای کلمات کمک می کند.

برای مثال، l’accent aigu روی é  به ما می گوید که ما آن را مانند «اِ» تلفظ می‌کنیم. بنابراین کلمه passé تقریباً مانند “پَسِ” تلفظ می شود.

وقتی پنج علامت لهجه ضعیف را به خاطر بسپارید، بسیاری از درها باز می شوند.

یادگیری زبان فرانسه اکنون کمتر چالش برانگیز به نظر می رسد، اینطور نیست؟

آموزش زبان فرانسه در باشگاه اومند قطعا بهترین انتخاب شما خواهد بود. چرا؟

درجه سختی زبان فرانسه

کلاس های آموزش زبان فرانسه در باشگاه اومند در سامانه تخصصی برگزار میشود
و علاوه بر آن ، کلاس های آموزش زبان فرانسه در باشگاه اومند به صورت کاربر محور برگزار خواهد شد و کاربر حول محور اصلی آموزش میباشد و هر زمان که اراده کند و از معلم سوال بپرسد پاسخ خود را دریافت خواهد کرد و محیط کلاس کاملا دوستانه و شاداب و یرزنده خواهد بود و فک میکنم بدانید که در این مدل کلاس ها زندگی جریان دارد.
و یک خبر خوب و خفن اینه که تعداد کاربران موجود در هر کلاس در تمامی کلاس های آموزش آنلاین باشگاه اومند محدود میباشد و به طور کلی کلاس های آنلاین آموزش زبان فرانسه در باشگاه اومند به سه صورت
خصوصی که تک نفره است و نیمه خصوصی که دو الی پنج نفر میباشد و عمومی که پنج الی ده نفر میباشد برگزار میشود.
به نکته جمله بالا دقت کردید؟ نهایت تعداد دانش آموز موجود در هر کلاس ۱۰ نفر میباشد که مطمعناً در باشگاه های دیگه به این صورت نمیباشد و هدف ما از کاهش تعداد جمعیت دانش آموزان موجود در هر کلاس بالا بردن کیفیت آموزش و تحقق یافتن شعار کاربر محور بودن کلاس ها میباشد و فکر میکنم این فرصت بسیار عالی برای یادگیری زبان شما و ارتقا شغلی و ارتقا اجتماعی میباشد که شما میتوانید با ثبت نام در دوره آنلاین آموزش زبان فرانسه در باشگاه اومند از آن بهره مند شوید.
علاوه بر تمامی موارد بالا ،خدمتتون عرض کنم که هر کاربر به طور اختصاصی یک پشتیبان دارد که پل ارتباطی بین دانش آموز و اساتید میباشد تا تکالیف مربوطه به کاربر و تمامی کار های لازم از حمله اطلاع رسانی کلای ها و یادآوری کلاس ها از شب قبل و پیگیری برگزاری کلاس دانش آموزان به طور دقیق را پیگیری کند و هر موردی که باشد دانش آموز به پشتیبان ها اطلاع میدهد و در کمترین زمان ممکن پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

درجه سختی زبان فرانسه

پس فکر میکنم تا الان متوجه شده باشید با انتخاب باشگاه اومند برای آموزش زبان فرانسه یک پکیجی کامل و جامع دربافت خواهید کرد و بهترین انتخاب برای آموزش آنلاین زبان فرانسه قطعا باشگاه اومند خواهد بود🥰

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
یه آرزو کن❤️
بنفش باشید💜