مقالات

مدرس زبان فرانسه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزش زبان فرانسه

تاحالا شده موسیقی فرانسوی گوش بدی و دلت بخواد معنیشو متوجه بشی؟یا اینکه فیلم فرانسوی ببینی و دوس داشته باشی بدون زیرنویس فیلم را تماشا کنی ؟
همه این مسائل چراغ روشن و سبزی است برای اینکه به فکر یادگیری زبان فرانسه بیوفتید و به دنبال دبیری مسلط و با تجربه در زبان فرانسه باشید.
امروز میخواهیم در مورد زبان فرانسه و ویژگی های یک دبیر خوب در زمینه زبان فرانسه باهم گفت و گو کنیم

زبان فرانسه

دبیر زبان فرانسه باید کاملا به زبان فرانسوی مسلط باشد و لهجه ی متناسبی داشته باشد اینگونه زبان آموز هم زبانش را با تلفظ صحیح می آموزد و همزمان لهجه اش نیز تقویت میشود و این یک امر مهم در یادگیری زبان فرانسه میباشد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

همیشه به روز باشد

دبیر باید همیشه اطلاعاتش را بروزرسانی کند و از جدیدترین شیوه ی تدریس استفاده کند تا زبان آموز به راحتی بتواند با مدرس و محیط کلاس ارتباط برقرار کند.

آگاهی کامل به گرامر زبان فرانسه

گرامر زبان فرانسه همانند زبان انگلیسی بسیار مهم میباشد و مدرس زبان فرانسه علاوه بر آموزش مکالمه باید گرامر زبان فرانسه را نیز به زبان آموز، آموزش دهد تا همزمان با یادگیری مکالمه گرامر او نیز تقویت شود.

نحوه صحیح برقراری ارتباط با زبان آموز

بعضی از اساتید توانایی های خارق العاده و دانش بسیار بالایی دارند اما متاسفانه توان انتقال علم و اطلاعات خود را ندارند اینگونه نمیتوانند با زبان آموزان ارتباط برقرار کنند یا اخلاقی بسیار خشک و جدی دارند در نتیجه بازدهی چنین اساتیدی به شدت پایین می آید.
بسیار مهم است که دبیر بتواند به راحتی و با ساده ترین روش اطلاعات خودش را به زبان آموز مننقل کند و محیط کلاس،محیطی صمیمی و دوستانه باشد اینگونه اعتماد بنفس زبان آموز نیز بالا می رود و شجاعت صحبت کردن را پیدا میکند حتی به غلط. اینگونه با تمرین و تکرار و گفت و گو باعث بالا رفتن سطح اسپیکینک زبان آموزان میشود.

دبیر زبان فرانسه

آگاهی از جدید ترین متد آموزش زبان

ما در قرن۲۱ زندگی میکنیم،قرنی که علم و تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت میباشد و روش های آموزشی روزانه در حال آپدیت و بروز رسانی میباشند.بنابراین مدرس زبان فرانسه باید از جدید ترین روش های آموزشی برای آموزش زبان استفاده کند و بازدهی کلاس خود را بالا ببرد.

خوش اخلاق باشد و کلاس را مدیریت کند

دبیر زبان فرانسه باید اخلاقی حرفه ای و صمیمی داشته باشد و با زبان آموزان خودش همانند یک دوست رفتار کند چرا که لازمه یادگیری زبان ارتباط صمیمی و قوی میباشد.دبیر باید توانایی کنترل کلاس حد و مرز ها را داشته باشد.همچنین باید بتواند زمان بندی تدریس خود را مدیریت کند تا آخر کلاس را به پرسش و پاسش اختصاص دهد و به سوالات زبان آموزان پاسخ دهد و جایی برای نگرانی در دل زبان آموزان باقی نگذارد.

در هر جلسه گفت و گوی دونفره برگزار کند

دبیر زبان فرانسه برای اینکه زبان آموزش را آنالیز کند و از سطح زبان او آگاه شود باید پس از گذشت هر یک الی دو جلسه یک گفت و گوی دونفره با دانش آموزان داشته باشد تا دریاید که آیا بچه ها درس را متوجه شده اند یا خیر و در این زمینه به آنها کمک کند.

یک دبیر خوب هر جلسه تکالیفی را به زبان آموز میدهد و زبان آموز موظف است برای جلسه آینده آنها را آماده کند و اینگونه با این روش دبیر نمی گذارد که زبان آموزش از زیر درس و آموزش در برود. بیدار کردن حس شجاعت.

به جای TTT کلاس را به سمت STT پیش ببرد

این موضوع که در آموزش زبان فرانسه اهمیت زیادی دارد، یعنی کلاس به جای مدرس محور بودن، زبان آموز محور باشد! به بیان ساده تر کلاسی موفق است که در آن فقط استاد متکلم الوحده نباشد و زمان های زیادی را در اختیار زبان آموزان زبان فرانسه قرار دهد تا آن ها با هم مکالمه کنند و به بحث و گفتگو راجع به محتوای آموزشی بپردازند؛ چرا که تنها در این صورت است که می توان شاهد رشد و پیشرفت کاربران در زمینه این زبان خارجه بود!

دبیر زبان فرانسه

زبان فرانسه یک زبان پر چالش و با لهجه ی خاص میباشد و برای راه افتادن و حرفه ای شدن در این زبان باید یک دبیر توانا به شما حس اعتماد بنفس و قدرت بدهد که بدون تردید و ترس شروع کنید به صحبت کردن و نترسید و حس شجاعت و اعتماد بنفس شما در مکالمه را بالا ببرد.
ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا فرزندان شما در محیط آموزشی مفرح و جذاب زبان فرانسه را شروع کنند و در این مسیر بنفش و موفق شوند.

دپارتمان اومند یکی از کاملترین ،بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هرشبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *