مقالات

خودآموزی زبان انگلیسی برای چه کسانی مناسب است؟ 

خودآموزی زبان انگلیسی

یکی از بحث های داغی که همیشه در آموزش زبان انگلیسی به گوش می خورد، خودآموزی یا همان Self study بوده و هست. اما اگر مایلید در دنیای زبان انگلیسی بدرخشید و به دنبال فرصتهای بیشتر هستید؛ باید با نگرشی درست تصمیم بگیرید که آیا با خودآموزی می توانید تمام نیازهایتان را از زبان انگلیسی تأمین کنید یا نمی توانید.

خودآموزی زبان انگلیسی برای چه کسانی کاربردی تر است؟ 💫

خودآموزی زبان انگلیسی

همانطور که می دانید در زبان انگلیسی اینکه نسبت به سطحتان واقف باشید بسیار اهمیت دارد. در همین خصوص، برای شروع خودآموزی هم لازم است سطح خودتان را با اطمینان کافی تعیین کنید. این موضوع از جهات زیادی حائز اهمیت است، زیرا صرف کردن زمان و همچنین تلاش زیادی که بدون دستاورد مثبتی باشد نه تنها چهره خوبی ندارد، بلکه باعث می شود از هدفمان دور هم بشویم. اگر سطوح را به طور کلی به سه دسته مبتدی، متوسط، حرفه ای تقسیم کنیم؛ لازم است برای شروع خودآموزی در درجه اول به آنالیز این سه سطح بپردازیم.

سطح مبتدی:

در حقیقت، شروع هر کاری دشواری و سختی های خودش را دارد. در خودآموزی هم این قانون وجود دارد، از آنجایی که ما آگاهی و دانش خاصی نسبت به مسیر ناشناخته مان نداریم، پس شروع سختی را تجربه خواهیم کرد. سختی و پیچیدگی این موضوع از آنجایی نشأت می گیرد که ما حضور هیچ راهنمایی را حس نخواهیم کرد و باید یک تنه همه جوانب یادگیری را کاور کنیم. برای همین است که معمولا توصیه می شود برای شروع یادگیری زبان انگلیسی، بهترین گزینه استفاده از کلاس است. اما اگر شما برای صرفه جویی در وقتتان یا هزینه های بالای کلاس ها تصمیم گرفته اید که از خودآموزی شروع کنید، بهترین انتخاب می تواند کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باشد. این دقیقا همان چیزی است که می خواهید، زیرا اجازه گم کردن مسیر را به شما نمی دهد و به طور بهینه از وقت شما استفاده می شود.

سطح متوسط:

معمولا عده زیادی از زبان آموزان تا این سطح با انرژی و علاقه زیادی به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می دهند. اما این نیرو و انرژی از یک نقطه به بعد سیر نزولی پیدا می کند که ریشه در عوامل مختلفی دارد مثل: کیفیت پایین کادر آموزشی، دشوار بودن مباحث یادگیری، تطابق زمان با ساعات کلاسی و… . در این شرایط اکثرا تصور می کنیم که Self study یا همان خودآموزی جوابگو تمام خواسته های ما از زبان انگلیسی است. اگر بخواهیم واقع بین باشیم، باید بپذیریم که این کار صرفا برای توجیه خودمان است. درست است که خودآموزی یکی از روش های یادگیری است، اما این کار یک روش تقویتی محسوب می شود. زمانی خودآموزی بهترین نقش را برای شما بازی می کند که به درجات بسیار بالایی از یادگیری زبان رسیده باشید، و صرفا جهت مرور و تقویت پایه از آن استفاده می کنید.

سطح حرفه ای:

همان طور که اشاره کردیم، خود آموزی در این سطح می تواند بهتر از هر سطح دیگری خودش را نشان دهد. زمانی که شما در این زمینه آماتور نباشید، و به تسلط بالایی از آموزش زبان انگلیسی رسیده باشید دیگر نیازی به کلاس های مختلف ندارید. زیرا از آنجایی که زبان انگلیسی بسیار فرار است، تنها کاری که از شما انتظار می رود مرور و تقویت پایه تان است. اما خالی از لطف نیست که بگوییم در این سطح هم، زمانی که شما برای یک حیطه تخصصی شغلی و یا تحصیلی قصد دارید آماده شوید خودآموزی تاثیر چندانی نخواهد داشت. در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم که مقاله نقش زبان انگلیسی در کسب و کار را مطالعه نمایید تا به درک بهتری از این موضوع برسید.

آموزش زبان انگلیسی

در مجموع برای آموزش زبان انگلیسی

برای اینکه آماده سفر خودآموزی شوید، قبل از جمع کردن کوله بارتان فراموش نکنید که باتوجه به سطح خودتان تصمیم گیری کنید. با این روش هیچ ریسکی را نسبت به یادگیریتان نمی پذیرید و با آرامش خاطر به سمت آن قدم بر می دارید. در همین راستا، تیم اومند با تشکیل کلاس های کاربرمحور به کمک شما آمده تا احساس سردرگمی را از شما دور کند. برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

آرزوهای بنفشتان را از اومند بخواهید. 💜