مقالات

چگونه زبان فرانسه را برای آزمون DELF بخوانیم؟

آزمون DELF

داشتن مدرک مناسب به دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا به مدارس بین‌المللی یا دانشگاه‌های فرانسه دسترسی پیدا کنند. گواهینامه DELF برای دانشجویانی که قصد دارند برای یک موسسه آموزش عالی درخواست دهند بسیار عالی است.

گواهی DELF از وزارت آموزش فرانسه یک مدرک بین‌المللی شناخته‌ شده است که سطح زبان فرانسوی شما را تأیید می‌کند و هرگز منقضی نمی‌شود.

تسلط بر زبان فرانسه می تواند سخت باشد، اما بسیار باارزش است. در باشگاه اومند، ما تجربه زیادی در حمایت از دانش آموزان برای دریافت گواهینامه DELF داریم و با برگزاری آموزش آنلاین زبان فرانسه همراهتان هستیم: در این مقاله ۸ تکنیک موثر برای آماده شدن برای آزمون DELF را بخوانید. به یاد داشته باشید، گرفتن این گواهینامه در سطح مناسب بسیار مهم است.

DELF  از چند سطح تشکیل شده است؟

  آزمون DELF مخفف (Le Diplôme d’Etudes en Langue Française) است که برای مهارت‌های فرانسویِ متقاضیانِ خارجیِ کشورهای غیرفرانسوی زبان، گواهینامه صادر می‌کند.

DELF  از ۴ دیپلم تشکیل شده است که مستقل از یکدیگر هستند. این یعنی در هر سطحی از کلاس زبان فرانسه باشید می‌توانید سطح B1 را بدون گرفتن هیچ یک از سطوح A1 یا A2 بگیرید. سطح A1/A2 به مهارت‌های پایه فرانسوی گواهی می‌دهد، در حالی که B1/B2 مهارت‌های میان‌رده ​​فرانسوی را تایید می‌کند. هر یک از سطوح فرانسوی DELF چهار مهارت زبانی را ارزیابی می‌کند.

DELF A1: در اولین و ابتدایی‌ترین سطح در دوره زبان فرانسه، دانش آموز باید بتواند در تعاملات ساده شرکت کند. به عنوان مثال، معرفی خود و پرسیدن و پاسخ به سوالات شخصی.

DELF A2: در این سطح دانش آموز باید بتواند همه کارها را در A1 انجام دهد و همچنین کارهای ساده روزمره را انجام دهد.

DELF B1: در این سطح میان‌رده، دانش‌آموز کاربر مستقلی است که می‌تواند موقعیت‌های آشنا از جمله محل کار، مدرسه و اوقات فراغت را مدیریت کند. در این سطح از دوره زبان فرانسه از شما انتظار می‌رود هنگام سفر در یک کشور فرانسوی زبان، همه موقعیت ها را درک کنید. مهارت های شما به شما این امکان را می‌دهد که رویدادها، تجربیات، رویاها، آرزو و امیدها را توصیف کنید و توضیح مختصری برای هرکدام بدهید.

DELF B2: هنگامی که فرد در دوره زبان فرانسه در یک کشور غیر فرانسوی زبان به این سطح از تسلط می‌رسد، از استقلال بالایی برخوردار است. در این سطح، می‌توانید مفاهیم موجود در یک متن پیچیده را در مورد موضوعات مختلفی، مانند بحث فنی در سطوح مختلف تخصصی درک کنید. این سطح از تسلط به زبان فرانسه به شما این امکان را می دهد که با افراد بومی بهتر و آزادانه‌تر صحبت کنید و نظر خود را در مورد مسائل جاری ارائه دهید. اگر می‌خواهید در یک دانشگاه فرانسوی‌زبان تحصیل کنید، مدرک DELF سطح B2 بسیار عالی است.

همچنین آزمون‌های DALF برای دانش‌آموزانی که نیاز به گواهینامه زبان فرانسه در سطح پیشرفته‌تری دارند وجود دارد و در باشگاه اومند با برگزاری بهترین کلاس‌های آموزش زبان فرانسه ما می‌توانیم شما را برای این آزمون‌ها آماده کنیم.

آزمون DELF

۸ تکنیک موثر برای آماده‌شدن برای امتحان  DELF

آیا می خواهید گواهینامه DELF را دریافت کنید؟ در اینجا بهترین تکنیک‌های آماده سازی گواهی DELF  را برایتان ذکر کرده‌ایم.

به دوره زبان فرانسه بپیوندید

گواهی DELF یکی از دو مدرک مهم فرانسوی برای یک دانشجوی بین المللی است که قصد دارد در یک دانشگاه فرانسه شرکت کند.

برای آمادگی کامل برای گواهینامه DELF، باید به یک دوره زبان فرانسه در یک آموزشگاه زبان فرانسه بپیوندید. این امر مهارت‌ها و دانش شما را در حین آماده شدن برای آزمون تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. حضور دانش‌آموزان دیگر برای تعامل بیشتر و حضور معلم به شما کمک می‌کند تا نکات مهم گرامری را یاد بگیرید.

تمرین کنید

تمرین برای امتحان بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون گواهینامه DELF است اما نوع تمرین باید درست باشد. بازنگری مداوم سوالات امتحانی قدیمی کافی نیست. آزمون های آنلاین می‌تواند به شما در تمرین مهارت های فرانسوی کمک کند.

مهم است که پس از شرکت در هر آزمون تمرینی، زمانی را برای تجزیه و تحلیل پاسخ‌های اشتباه خود اختصاص دهید و به این فکر کنید که چگونه می توانید خطاها را در امتحان بعدی رفع کنید. 💫

ترجمه

این تکنیک برای تقویت مهارت نوشتاری زبان فرانسه بسیار مفید است. این تکنیک شامل ۵ مرحله آسان است.

  • هر صوتی یا متن فرانسوی را به زبان اول خود ترجمه کنید
  • آن را به دقت بررسی کنید و یک روز یا بیشتر صبر کنید
  • سپس صدا یا متن را با استفاده از عبارات و کلمات خود به فرانسوی بازنویسی کنید
  • اکنون متنی را که نوشته‌اید با استفاده از ابزارمخصوص به زبان فرانسه ترجمه کنید یا در کلاس زبان فرانسه از معلم زبانتان بخواهید آن را مرور کند.
  • متن خود را با متن اصلی مقایسه کنید

این تکنیک به شما این امکان را می دهد که عبارات و کلمات را به طور مؤثرتری برای کارهای نوشتاری و گفتاری آینده‌تان به خاطر بسپارید.

گوش های خود را آموزش دهید

گوش های خود را برای تقویت مهارت شنیداری آموزش دهید تا به درستی خود را برای آزمون‌های پیشرفته کلاس زبان فرانسه که برای گواهینامه DELF خود نیاز دارید آماده کنید. دانش‌آموزان اغلب نمی‌توانند کلمات فرانسوی را بفهمند، به خصوص زمانی که فردی سریع صحبت می‌کند. بنابراین، باید گوش‌های خود را برای شناسایی عبارات و کلمات در گفتار سریع آموزش دهید.

 این تکنیک از شما می‌خواهد که به یک سخنرانی یا گزیده‌ای از رادیو گوش دهید و سپس آنچه را که می‌شنوید بنویسید. بعد، متن خود را با رونوشت مقایسه کنید. این تکنیک برای آموزش گوش‌های شما برای صدا، ویدیو، سوالات و گفتار سریع فرانسوی مفید است.

 یادگیری زبان فرانسه

تلفظتان را بهبود ببخشید

هنگامی که می خواهید گواهینامه DELF خود را پاس کنید، داشتن تلفظ صحیح مهم است. تلفظ صحیح به آزمونگر شما کمک می‌کند تا شما را به راحتی درک کند و می تواند نظر اورا را درباره سطح مهارت‌های کلامی فرانسوی شما تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، تلفظ عبارات و کلمات پیچیده را با استفاده از فرهنگ لغت صوتی آنلاین تمرین کنید. ابتدا گوش کنید و سپس سعی کنید به همان روش تلفظ کنید. برای تلفظ دقیق، باید کلمات را چندین بار تلفظ کنید.

در کلاس زبان فرانسه از معلم‌تان بخواهید فهرستی از کلماتی که دشوار است را برایتان تهیه کند و به طور منظم آنها را برای بهبود تلفظ خود تمرین کنید. صدای خودتان را هنگام تکرار کلمات و عبارات یکسان برای تجزیه و تحلیل تلفظتان گوش دهید.

روی دستور زبان نیز تمرکز کنید

مانند هر زبان دیگری، بهترین راه برای به خاطر سپردن گرامر فرانسوی استفاده از آن است. گذراندن دوره زبان فرانسه باشگاه اومند شما را با مفاهیمی آشنا می‌کند که به شما در درک دستور زبان فرانسه در موقعیت‌های مختلف کمک بسزایی می‌کند. اگر به تنهایی درس می‌خوانید و در شناسایی اشتباهات متداول خود مشکل دارید، می توانید از یک معلم کلاس آنلاین زبان فرانسه

درخواست کمک کنید. همچنین خوب است که به یک دوره گرامر فرانسوی یا گروه تبادل زبان با فرانسوی زبانان بومی بپیوندید! 💛

تکرار

این یکی از تکنیک‌های بسیار مهم است. ثابت شده است که تکرار، یک راه موفق برای یادگیری زبان و مطالعه یک موضوع است و برای گواهینامه DELF شما ضروری است.

مشغولیت

اگر می‌خواهید مهارت‌های فرانسوی خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهید، مهم است: اگر در کشوری غیر فرانسوی در کلاس زبان فرانسه شرکت می‌کنید، زمان بیشتری طول می‌کشد تا مهارت پیدا کنید.

با این حال، تحصیل در یک کشور فرانسوی زبان به این معنی است که با دوستان خود چت می‌کنید، اخبار را می‌خوانید و به زبان فرانسوی فیلم تماشا می‌کنید. همه اینها دستیابی سریعتر به سطح زبان فرانسه B1 را آسان تر می کند.

به طور خلاصه

تمرین، تمرین، تمرین!

با بنفش ترین ‌های اومند در این آزمون موفق شوید!

برای تسلط بر مهارت های فرانسوی مورد نیاز برای گواهینامه DELF، باید از تکنیک‌های آماده‌سازی موثر در کنار دوره آمادگی آزمون DELF استفاده کنید. این تکنیک‌های مطالعه به شما کمک می‌کند تا زبان فرانسه را از طریق تمرین یاد بگیرید، که بهترین راه برای تسلط بر زبان فرانسه است.

در دوره فرانسه باشگاه اومند، ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا موفق شوید و دوره آماده‌سازی DELF به شما کمک می‌کند مهارت‌های شفاهی، گرامر و نوشتاری فرانسوی خود را بهبود ببخشید. با ما، زمانی که برای بهبود مهارت‌های فرانسوی خود سرمایه‌گذاری می‌کنید نتیجه خواهد داد و ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا به اهداف بنفش خود برسید، فارغ از اینکه در کدام آزمون یا سطح زبان فرانسه می‌خواهید موفق شوید!

پس منتظر چی هستی؟ اگر دوست داری همراه ما و یکی از عزیزان خوش‌شانس ما باشی با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند فاتح نبرد آزمون DELF باشید! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *