مقالات

چگونه زبان انگلیسی را برای آزمون تافل بخوانیم

آزمون تافل

همانطور که می‌دانید شرکت در آزمون تافل تجربه‌ای استرس‌زا است و باید برای قبولی در آن حداقل امتیاز لازم را کسب کنید. مطمئنا برای شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی و آزمون هزینه زیادی پرداخت می‌کنید و می‌توان گفت شما ماه‌ها برای آماده سازی وقت می‌گذارید. ممکن است مرکز آزمون پر سر و صدا و یا شلوغ باشد و شاید شب قبل را خوب نخوابیده باشید.

در این مقاله قصد داریم نکات و ترفندهایی را مرور کنیم که به شما کمک می‌کند تا برای آزمون تافل نمره‌ی خوبی را بدست آورید. اگر تا به حال به فکر آمادگی برای این آزمون بوده‌اید برای کسب اطلاعات بیشتر به موارد زیر مراجعه کنید.

 • چرا و چگونه برای تافل آماده شویم.
 • نکات تاپ و مهم برای بالاترین آمادگی در تافل.
 • از تافل چه انتظاری باید داشت.
 • چگونه می توانید برای آزمون با آموزش زبان انگلیسی باشگاه اومند آماده شوید.

با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بهترین نکاتی را که تا به حال در هیچ سایت دیگری مطالعه نکرده‌اید را بیابید.

آمادگی برای تافل: چرا ضروری و مهم است؟

اکثر دانشجویان برای تکمیل درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه و یا برنامه‌های تحصیلی دیگر در تافل شرکت می‌کنند. اگر هدف شما نیز چنین است، باید تافل را مانند هر نوع امتحان دیگری جدی بگیرید.

حتی اگر شما در حال حاضر دانش خوبی در زبان انگلیسی داشته باشید، باید بدانید که آزمون تافل نیز همانند آزمون آیلتس به تلاش و مطالعه زیادی نیاز دارد و شما باید در سطحی بالاتر از سطح دانش روزمره قرار بگیرید.

اگر به دنبال نحوه مطالعه برای آزمون آیلتس هستید، این مقاله را نیز مطالعه کنید.

در آزمون تافل شما با مطالب آکادمیکی مواجه خواهید شد که از شما می‌‌خواهد در سطحی مناسب سطح آکادمیک بنویسید و صحبت کنید؛ زیرا باید بتوانید از پس تحصیل کردن، کار کردن و … بربیایید. اگر هنوز به آن نقطه نرسیده‌اید، وقت آن رسیده که برای انتخاب کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی اقدام کنید تا به بهترین شیوه بتوانید برای آزمون تافل آماده شوید.

فرمت آزمون تافل

فرمت تافل کاملا مشخص است. از ۴ بخش تشکیل شده است و باید در همه بخش‌های آن تمرین کنید:

 • بخش رایتینگ تافل
 • بخش ریدینگ تافل
 • بخش لیسنینگ تافل
 • بخش اسپیکینگ تافل

هر یک از این بخش‌ها شامل انواع مختلفی از سوالات است، بنابراین به راحتی می‌توان گفت اولین باری که به سوالات تافل نگاه کنید، فرمت آزمون و سبکهای آن شمارا گیج میکند، به همین دلیل است که باید قبل از این روز مهم با آن آشنا شده باشید.

در نهایت، شرکت در تافل رایگان نیست و مهم است که برای کسب نمره‌ای خوب از هر فرصتی حداکثر استفاده را بکنید. اگر به خوبی برای امتحان آماده شده‌اید، دلیلی وجود ندارد که مجبور شوید آزمون دوم را با هزینه بیشتری رزرو کنید. توصیه ما این است که آن را برای یک بار و به بهترین نحو ممکن انجام دهید!

آزمون تافل

آماده سازی برای تافل را آغاز کنید: از کجا باید شروع کرد؟

اگر قصد دارید در آزمون تافل شرکت کنید، ممکن است دانستن اینکه برای آمادگی تافل باید از کجا شروع کنید، کمی سخت به نظر برسد. نحوه مطالعه هر زبان آموز متفاوت است و مهم است که از جای مناسبی شروع کنید. مانند هر نوع آمادگی برای امتحان، شروع کار، سخت ترین بخش آن است.

بعد از شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی و یا خودآموزی زبان، توصیه می‌کنیم قورباغه بزرگ‌تر را همین الان قورت دهید و آماده سازی تافل‌تان را با یک آزمون آزمایشی شروع کنید. با انجام این کار، از همان ابتدا متوجه خواهید شد که باید در انتظار چه چیزی باشید، چه چیزی برایتان سخت‌تر است و تیرک‌های دروازه کجا هستند.

برای شروع آمادگی برای تافل، توصیه می‌کنیم روش مطالعه خود را با مراحل زیر انجام دهید:

1. سطح خود را ارزیابی کنید

اگر نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید، سخت است که بدانید چطوری به اهدافتان باید برسید. مسلما یادگیری زبان برای مهاجرت نیازمند آن است که تک تک نکات مهم را از تمام منابع دربیاورید و با شرکت در آزمون آزمایشی سطحتان در زبان انگلیسی را مشخص کنید تا بفهمید باید در کدام یک از کلاس‌ های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید. با این روش شما می توانید بفهمید که به عنوان مثال در بخش لیسنینگ ضعف بیشتری دارید یا اسپیکینگ یا هر بخش دیگر. همچنین متوجه می شوید که سطح شما در هر بخش با سطح مورد نیاز برای قبولی در آزمون چقدر متفاوت است.

2. نقاط قوت و ضعفتان را شناسایی کنید

یک آزمون آزمایشی به شما ایده خوبی از نقاط قوت و ضعف در زبان انگلیسی، از جمله گرامر، واژگان و رویکرد شما را برای جواب‌دهی به انواع سوالات می‌دهد. این اطلاعات به شما این امکان را می‌دهد تا اشتباهات متداول یادگیری زبان انگلیسی را بهتر درک کنید و چیزهایی که برای رسیدن به هدفتان نیاز به کار دارند را اولویت بندی کنید.

3. به یادگیری خود ساختار دهید

هنگامی که اطلاعات مفیدی در مورد سطح زبان و اینکه بر روی کدام بخش‌ها باید تمرکز کنید به دست می‌اورید، با کمک یک برنامه مطالعاتی می‌توانید خودتان را به امتحان برسانید. برنامه ریزی حول محور اهدافتان به شما کمک می‌کند تا “با انگیزه بمانید و با نزدیک شدن به امتحان، پیشرفت خود را ارزیابی کنید.”

4. اشتباهات خود را مرور کنید

برای پیشرفت در یادگیری، ابتدا باید به اشتباهاتتان نگاه کنید. درک اینکه کجا اشتباه می‌کنید برای پیشرفتتان ضروری است و استفاده از کلاس آنلاین زبان انگلیسی برای یک کسب یک نمای کلی و جامع از عملکردتان می‌تواند بسیار مفید باشد.

چگونه برای آزمون تافل آماده شویم: نکات و ترفندهای برتر

اکنون  که می دانید که آمادگی برای تافل را باید از کجا شروع کنید، بیایید در مورد چگونگی آماده شدن برای تافل با جزئیات بیشتری صحبت کنیم. در اینجا نکات برتر را آورده‌ایم:

آزمون تافل

1.    یک برنامه برای مطالعه طراحی کنید

برای پیشرفت بیشتر، باید یک برنامه مطالعه ایجاد کنید. تصمیم بگیرید که نتیجه هدفتان چیست و مشخص کنید که برای رسیدن به آن چه باید بکنید، سپس کار را بر اساس زمانی که از الان تا روز آزمون دارید تقسیم کنید.

2.    ساختار آزمون را مطالعه کنید

نیمی از دشواری تافل در درک ساختار آزمون و پشت سر گذاشتن آن است. حتی اگر گرامر و دایره لغات شما در سطح بالایی باشد، باید بتوانید دانش خود را مناسب با سبک سوالات تافل دربیاورید. پس بررسی مداوم نمونه سوالات آزمون تافل از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. به همان اندازه که تلاش و مطالعه برای ازمون اهمیت دارد، بررسی نمونه سوالات و عادت کردن به سبک سوالات تافل نیز اهمیت دارد.

حتی می توانید به شرکت در چندین آزمون آزمایشی تافل نیز فکر کنید. در کنار این موارد، می‌توانید در کلاس‌های انلاین زبان انگلیسی که منحصرا روی نکات مربوط به آزمون کار می‌کنند شرکت کنید.

3. استفاده از سوالات تافل را تمرین کنید

ما یک بار گفته‌ایم و باز هم خواهیم گفت: شرکت در آزمون‌های آزمایشی تافل احتمالا بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید تا آمادگیتان برای آزمون تافل را به حداکثر برسانید. انجام هر نوع تمرین انگلیسی ارزشمند است، اما هیچ راه بهتری بجز استفاده از مطالب آزمون تافل برای آماده شدن وجود ندارد. استفاده از پلتفرم های یادگیری آنلاین مانند باشگاه اومند به شما این فرصت را می‌دهد تا از تجربیات بهترین اساتید در سراسر کشور و بهترین نمونه سوالات استفاده کنید.

با کمک باشگاه اومند برای تافل آماده شوید

هنوز در این فکر هستید که چگونه برای تافل آماده شوید؟ جواب شما باشگاه اومند است. آماده سازی تافل شما با کلاس آنلاین زبان انگلیسی ما نمی‌تواند از این آسان‌تر باشد. باشگاه اومند یک پلتفرم آموزش آنلاین است که شما عزیزان را در تمام بخش‌های تحصیلی اعم از کنکور، آزمون‌های زبان، تافل، مهاجرت و غیره همراهی می‌کند. کلاس‌های باشگاه اومند به شما این امکان را می‌دهد تا:

 • در مورد عملکرد خود فیدبک دریافت کنید.
 • در کلاس های آنلاین کم جمعیت شرکت کنید و به طور مستقیم با مدرس خود در ارتباط باشید. در باشگاه اومند چیزی به نام پکیج آفلاین وجود ندارد.
 • پرونده آموزشی اختصاصی داشته باشید تا به طور ویژه توسط مدرس خود و تیم پشتیبانی رصد شوید.

پس منتظر چی هستی؟ اگر دوست داری به ما بپیوندی و یکی از عزیزان خوش‌شانس ما باشی با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند فاتح نبرد آزمون تافل باشید!💜