مقالات

چگونه زبان انگلیسی را برای آزمون آیلتس بخوانیم؟

آزمون آیلتس

یکی از مهم ترین ابزارهای سنجش مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی که بیشتر برای مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای خارجی کاربرد دارد و افراد بسیاری را به سمت یادگیری و آموزش زبان انگلیسی سوق می دهد، همین آزمون بین المللی آیلتس است.

اما به قول دوستی می گوید:

 “که نمره آیلتس آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها!!” 😁😁

 باید بگوییم که قبولی در این آزمون و کسب نمره مطلوب در آن به این راحتی ها هم نیست و حتی گاهی بومی های انگلیسی زبان هم نمی توانند از پس این آزمون بربیایند و نمره خوبی کسب کنند؛ چرا که این در این آزمون تنها تلاش و پشتکار ملاک قبولی نیست و شما اگر دوست دارید که مثلاً به نمره ۸ در این امتحان برسید، باید علاوه بر مطالعه، تکنیک هم بلد باشید!

البته اصلاً نترسید! چون اگر کلاس حضوری یا کلاس آنلاین زبان انگلیسی خود را با چشم باز انتخاب کنید و تکنیک هایی که ما در این مقاله به شما یاد می دهیم را مو به مو اجرا کنید، می توانید آرزوی قبولی در این آزمون را برآورده کنید!

آشنایی با گام های مطالعه زبان انگلیسی برای قبولی آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

یکی از مهم ترین سوالاتی که ذهن اکثر زبان آموزان را به خود مشغول کرده این است که برای قبولی در آزمون آیلتس باید چه اقداماتی انجام دهند؟ از آنجایی که پاسخ این سوال می تواند گره های زیادی را در ذهن شما باز کند، ما در این قسمت به شما توضیح می دهیم که برای موفقیت در ماراتن آیلتس باید چه گام هایی بردارید!

تعیین هدف

با توجه به این که آزمون آیلتس به دو دسته آکادمیک برای مهاجران تحصیلی و جنرال برای مهاجران غیر تحصیلی تقسیم می شود، پس شما پیش از هر کاری باید هدف خود را تعیین کنید و مشخص کنید که قصد دارید در کدام یک از این آزمون ها پذیرفته شوید؛ چرا که این دو آزمون، تفاوت ها و چهارچوب های خاص خود را دارند و شما در صورتی می توانید با آموزش زبان انگلیسی در این آزمون ها موفق عمل کنید که بدانید هدفتان قبولی در کدام یک از این دو نوع آزمون آیلتس است.

داشتن برنامه ریزی منظم

شما حتی اگر در کلاس های زبان اومند هم شرکت کنید، تا زمانی که برنامه ریزی برای مطالعه و یادگیری آنچه که تدریس می شود نداشته باشید، نمی توانید چشم انتظار نتیجه مطلوب و کسب نمره بالا در آزمون آیلتس باشید! پس اگر دوست دارید با خیالی آسوده و راحت از سر جلسه آزمون آیلتس بلند شوید و این آزمون را با نمره ای عالی پشت سر بگذارید، از برنامه ریزی غافل نشوید!

مطالعه بی وقفه زبان انگلیسی

اگر تصمیمتان برای موفقیت در آزمون آیلتس جدی است، پس نباید بین زمان های مطالعه زبان انگلیسی وقفه بیندازید و باید همان طور که گفته شد زبان را با برنامه ریزی بخوانید؛ چرا که زبان فرار است و اگر قرار باشد چند روز به طور مستمر بخوانید و دوباره چند روز آن رها کنید، نمی توانید انتظار قبولی در این آزمون را داشته باشید. پس در مطالعه زبان انگلیسی رهرویی باشید که آهسته و پیوسته می رود، نه رهرویی گه تند و گهی خسته رود!

تبدیل محیط خانه به کلاس زبان

شما می توانید علاوه بر این که در دوره های آموزشی زبان شرکت می کنید، محیط مطالعه در خانه را به یک کلاس درس برای خود تبدیل کنید! بدین منظور شما می توانید برای خودتان ساعت مطالعه ای در نظر بگیرید که می دانید همیشه به آن پایبند هستید. به عنوان مثال با خود قرار بگذارید که روزانه بین ۲ ساعت یا مثلاً بین ساعت ۷ تا ۹ شب، نسبت به مطالعه زبان انگلیسی و انجام تمرین های مربوط به آن اقدام کنید تا بتوانید حداقل به نمره ۷ در آزمون آیلتس دست پیدا کنید. فراموش نکنید که این تمرین ها باید شامل مواردی باشند که مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی شما را تقویت کنند. بنابراین برای تقویت بخش لیسنینگ باید گوشتان را به شنیدن انواع مکالمات، پادکست ها و موسیقی های انگلیسی عادت دهید و از کتاب هایی مثل Tactics for Listening استفاده کنید، برای تقویت بخش ریدینگ آیلتس باید متن های انگلیسی زیادی بخوانید و در کنار کمک گرفتن از کتاب هایی مثل Inside Reading، دایره واژگان خود را تقویت کنید، به جهت تقویت رایتینگ می توانید خاطره نویسی انجام دهید و برای تقویت بخش اسپیکینگ این آزمون هم می توانید علاوه بر مکالماتی که در کلاس انجام می دهید با حرف زدن با دوستی که در این زبان مهارت زیادی دارد یا صحبت کردن با بومی های انگلیسی زبان از طریق برنامه هایی مثل اسکایپ، مهارتتان را افزایش دهید.

● تسلط بر لهجه های مختلف زبان انگلیسی

از آنجایی که یکی از بخش های آزمون آیلتس به سنجش مهارت اسپیکینگ اختصاص دارد و از قضا تسلط بر لهجه های بریتیش و امریکن زبان انگلیسی در این بخش از آزمون اهمیت زیادی دارد، پس سعی کنید با گوش کردن و تماشای محتواهای مختلف بر لهجه های این زبان مسلط شوید تا در بخش اسپیکینگ آیلتس به چالشی برخورد نکنید!

آموزش زبان انگلیسی

برای این که با ۴ قدم لازم برای یادگیری سریع زبان انگلیسی برای مهاجرت آشنا شوید، مطالعه این مطلب را از طریق لینک آن از دست ندهید.

برای آمادگی ۱۰۰ درصدی برای آزمون آیلتس زبان انگلیسی به کدام محیط آموزشی اعتماد کنیم؟

همان طور که حتماً متوجه شده اید مطالعه خودآموز زبان انگلیسی برای قبولی در آزمون آیلتس کار چندان ساده ای نیست و به قول معروف گاو نر می خواهد و مرد کهن! از این رو توصیه ما به شما این است که به جای این که خودتان را با منابع مختلف در خانه سرگرم کنید و ندانید که واقعاً کدام یک از این منابع برای شخص شما مفید است، به آموزش های آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند که به روش کاربر محور برگزار می شوند اعتماد کنید. آموزش کاربر محور یعنی چه؟ یعنی به جای این که برای همه زبان آموزان نسخه آموزشی واحدی پیچیده شود، هر کاربر در کلاس آنلاینی با جمعیت کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفره) و بر اساس توانایی ها و اهداف فردی خودش آموزش می بیند.

پس اگر شما هم دوست دارید یکی از شاگردان خوش اقبال اومند باشید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند فاتح میدان آزمون آیلتس باشید!💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *