مقالات

خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آیا برای شما هم پیش آمده است که در آموزش زبان انگلیسی کودک خود به بن بست رسیده باشید؟ آیا می دانید که اگر خلاقیت را چاشنی آموزش زبان به فرزند خود کنید، تا چه اندازه می توانید شور و شوق او به یادگیری را افزایش دهید؟

اصلاً اجازه دهید که خودمان را جای کودک بگذاریم و ماجرا را از دید یک کودک بررسی کنیم. قطعاً یک کودک از این که صم بکم پشت میز و نیمکت های کلاس بنشیند و معلم به مدت ۱ الی ۲ ساعت به او آموزش دهد و بعد هم از او بخواهد که تکالیفش را به طور کامل برای جلسه بعد انجام و تحویل دهد لذت نمی برد؛ چرا که این روند آموزشی فقط او را خسته و کلافه می کند. در واقع در این حالت کودک احساس می کند که از حق طبیعی خودش که بازی و سرگرمی است محروم شده و انگار در یک قفس زندانی شده است!

اما حالا فرض کنید که همین آموزش زبان انگلیسی برای کودکان با خلاقیت همراه شود که حتی اکثر تکالیف آن ها در قالب بازی و سرگرمی باشد و چیزی به نام مشق شب وجود نداشته باشد! حالا به نظر شما بازدهی روش دوم که در عین آموزش، کودک را سرگرم می کند و بر ذهن خلاق او تاثیر مثبت می گذارد از صدها کلاسی که معلم متکلم الوحده بوده و بچه ها تنها شنونده و مجری کارهایی هستند که معلم از آن ها می خواهد و هیچ اراده ای از خود ندارند، بهتر نیست؟

قطعاً هر جا نام خلاقیت بدرخشد، آموزش به شیوه موثرتری پیش می رود که زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست.

۶ روش طلایی برای آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان

آموزش خلاقانه زبان انگلیسی

اگر می خواهید از فضای خشک و یکنواخت آموزش خارج شوید و بتوانید کودکان را با خود همراه کنید و به آن ها انگلیسی یاد دهید، چاره ای ندارید جز این که از چارچوب هایی که در ذهنتان ساخته اید خلاص شوید و آموزش را با خلاقیت همراه کنید! به همین منظور ما در این بخش چند مورد که می تواند زبان انگلیسی را به شیوه ای متفاوت و خلاق در ذهن کودکان حک کند را بیان خواهیم کرد.

● آموزش را با شعر و آواز ادغام کنید

هم کودکان و هم بزرگسالان از فضایی شاد و پویا برای آموزش لذت می برند. بنابراین آموزشی که با شعر و آواز همراه باشد، می تواند همه بچه ها را سر ذوق بیاورد و به مرور دایره لغات آن ها را افزایش دهد. پس اگر دوست دارید حتی کودکان خجالتی هم با شما همراه شوند و بتوانند در زبان انگلیسی پیشرفت کنند، راهش این است که شادش کنید!😁

● از پاپت یا تن پوش های عروسکی کمک بگیرید

آیا می توانید منکر این شوید که همه بچه ها عاشق عروسک هستند؟ قطعاً خیر! بنابراین اگر بتوانید شرایطی فراهم کنید که گاهی آموزش را با پوشیدن لباس های عروسکی یا حداقل استفاده از پاپت ها پیش ببرید و با کودکان نمایش عروسکی به زبان انگلیسی راه بیندازید، می توانید با یک تیر دو نشان بزنید! در واقع با این کار هم کلاسی خلاق تر و جذاب تر به پا کرده اید و هم می توانید قدرت مکالمه و جمله سازی کودکان را افزایش دهید. پس قدرت عروسک ها را در آموزش دست کم نگیرید!

● آموزش بچه ها را فقط به محیط کلاس محدود نکنید

چه مربیان و چه والدین می توانند به جای این که همیشه در یک محیط آموزشی و یا در محیط خانه به کودک آموزش دهند، خلاقیت به خرج دهند و آن ها را به اردوهای و مکان های آموزشی و تفریحی متنوع ببرند. مثلاً اگر قرار است بچه ها مطلبی درباره اسباب بازی ها یاد بگیرند، می توان آن ها را به خانه بازی برد و در فضایی پر از اسباب بازی های مختلف به آموزش انگلیسی پرداخت. مطمئن باشید که تاثیر این نوع آموزش چندین برابر آموزشی است که در خانه ها یا کلاس های حضوری انجام می شود.

● فعالیت های هنری را چاشنی آموزش کنید

اکثر کودکان از این که وقت خود را با نقاشی کشیدن و یا ساخت کاردستی و کار کردن با قیچی، کاغذ، مقوا، رنگ انگشتی و … بگذرانند، نه تنها خسته نمی شوند، بلکه کیف دنیا را می کنند! پس اگر شما هم کمی هوشمند باشید می توانید به این فعالیت خلاقانه و مفرح کودکان جهت دهید و آن ها را با زبان انگلیسی آشنا کنید. البته هنر تنها به ساخت کاردستی و نقاشی محدود نمی شود! شما حتی می توانید از هنری مثل آشپزی هم برای آموزش زبان استفاده کنید. مثلاً می توانید غذاهای ساده ملل مختلف را با کمک کودک بپزید و در حین آشپزی از لغات و جملات انگلیسی استفاده کنید تا به مرور معجزه آن را در کودکتان ببینید!

زبان انگلیسی کودک

● نقش بازی های فکری در زبان انگلیسی💫

اگر ذهن کودک شما در آموزش زبان انگلیسی کودکان، تنها روی آموزش متمرکز باشد رفته رفته فرزند شما دلزده می شود. از انجایی که کودکان پر انرژی هستند و مستعد یادگیری بیشتر، لازم است با به کاربردن استراتژی هایی یادگیری را برایشان جذاب کنیم.

 یکی از این روش ها بازی های فکری است! در حقیقیت این روش بسیار هوشمندانه است زیرا از ابعاد مختلف سیگنال های قوی را برای رشد فرزندتان می فرستد. بسیاری از ما درباره صنعت میلیارد دلاری بازی‌های فکری شنیده‌ایم، که چالش‌های ذهنی مفیدی را برای بهبود توانایی شناختی فراهم می‌کند. مطالعات اخیر نشان می دهد که مغز مانند ماهیچه است و باید هر روز ورزشش داد تا اطلاعاتمان برای مدت زمان طولانی در ذهنمان ثبت شوند. اگر این موضوع  در کودکی تقویت شود، در بزرگسالی می تواند به موفقیت های بزرگی منجر شود. تحقیقات نشان می‌دهد که یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت حافظه فعال، ترکیب تمرینات شناختی بوده که با بازی‌های فکری می توان آن ها را به‌دست آورد. پس اگر می خواهید به فرزندتان جایزه ای گران بها هدیه کنید، پیشنهاد می کنم جادوی بازی های فکری را دست کم نگیرید، زیرا بیش از چیزی که فکر می کنید نقش مثبتی دارد.😄

● بازی های مختلف بسازید

همه ما به خوبی می دانیم که کودکان بمب انرژی هستند و هیچ وقت از بازی کردن خسته نمی شوند! پس چه بهتر که ما هم از این فرصت استفاده کنیم و بازی هایی مثل Simon Says که به درد آموزش اعضای بدن و حروف اضافه انگلیسی می خورد را طراحی کنیم و از این طریق هم به کودکان آموزش دهیم و هم انرژی آن ها را تخلیه کنیم.

برای این که با نقش والدین در یادگیری زبان انگلیسی کودک بیشتر آشنا شوید، توصیه می کنیم که خواندن این مقاله را از دست ندهید.

برای آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان خود به کجا اعتماد کنیم؟

آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی

به همان اندازه که آموزش خلاقانه زبان انگلیسی می تواند بچه ها را سر ذوق بیاورد، به همان اندازه هم اگر آموزش خشک و رسمی باشد می تواند کودکان را از این زبان دلزده کند.

بنابراین اگر شما آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک خود را به باشگاه اومند واگذار کنید، دیگر نگرانی از بابت این که کودکتان از فضای کلاس خسته شود و یا این که کلاس بازدهی خوبی برای او نداشته باشد، نخواهید داشت؛ چرا که در کلاس های آنلاین و کم جمعیت اومند (حداکثر ۱۰ نفره) ابتدا توانایی ها و نقاط ضعف و قوت هر کودک مورد بررسی قرار می گیرد و بعد آموزش هر کدام از آن ها به صورت شخصی سازی شده و بر اساس مهارت هایشان انجام می شود. به علاوه در این کلاس ها خبری از تکالیف طولانی و خسته کننده برای بچه ها نیست و اکثر تکالیف و برنامه های آن ها در قالب بازی و سرگرمی ارائه می شود تا نه تنها کودکان از انجام آن ها خسته نشوند، بلکه بعد از پایان هر جلسه برای جلسه دیگر لحظه شماری کنند!🤩

پس اگر می خواهید فرزندتان فضای آموزشی متفاوتی برای یادگیری زبان انگلیسی تجربه کند و از پشتیبانی همه جانبه بهره مند شود، همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند زبان انگلیسی را بنفش و خلاقانه یاد بگیرید.💜