مقالات

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی در ۷ مرحله

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی

این روزها در اکثر آموزشگاه های آموزش زبان انگلیسی جای سوزن انداختن نیست! چرا؟ چون در عصر ارتباطات همه به خوبی می دانند که داشتن دانش انگلیسی که زبانی بین المللی است، نوعی علم به حساب می آید که هر کسی از آن بی بهره باشد، از بسیاری از پیشرفت ها جا می ماند!

از آنجایی هم که هنوز قرص و آمپولی برای یادگیری و حرفه ای شدن در این زبان اختراع نشده، راهی جز شرکت در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای یادگیری این زبان وجود ندارد!😉 البته برخی هم خودآموزی این زبان را انتخاب می کنند؛ اما از آنجایی که یادگیری این زبان، چالش های خاص خودش را دارد و به این راحتی ها نمی توان در آن حرفه ای شد، توصیه ما به شما این است که چنین ریسکی نکنید و حتماً این زبان خارجه را تحت نظر اساتید کاربلد آموزش ببینید تا روزی خودتان به قدری به زبان انگلیسی مسلط شوید که به درجه استادی در آن برسید!

راه های مسلط شدن بر زبان انگلیسی چه هستند؟

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی

آیا شما هم دوست دارید که در زبان انگلیسی به مهارتی مثال زدنی برسید؟ آیا دلتان می خواهد روزی برسد که بتوانید عین بلبل، انگلیسی حرف بزنید و درحد یک نویسنده حرفه ای به نوشتار این زبان مسلط باشید؟ پس با ما همراه باشید تا گام های لازم برای حرفه ای شدن در این زبان و تقویت های مهارت های ۴ گانه آن را در اختیارتان قرار دهیم.

با افراد انگلیسی زبان مکالمه کنید

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی

بدون شک یکی از بهترین راهکارها برای این که در زبان انگلیسی حرفه ای شوید، این است که یا با افراد بومی انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید یا این که اگر دوستی یا دوستانی دارید که در این زبان حرفه ای هستند، وقت هایی را برای مکالمه با آن ها تنظیم کنید. به این منظور می توانید از انواع و اقسام شبکه های اجتماعی مثل اسکایپ، اینستاگرام و … کمک بگیرید تا با فردی انگلیسی زبان مکالمه کنید تا همزمان با یک تیر چند نشان بزنید! یعنی هم ترستان از حرف زدن بریزد، هم مهارت مکالمه تان تقویت شود و هم بتوانید اشتباهات تلفظی و گرامریتان را پیدا کنید و آن ها را رفع کنید.

همیشه یک دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید

از آنجایی که یکی از روش های ماهر شدن در زبان انگلیسی این است که دایره لغاتتان قوی باشد، پس بهتر است که همیشه به یک دفترچه یادداشت مسلح باشید تا بتوانید هر کلمه جدیدی که یاد گرفتید را در آن یادداشت کنید و آن ها را به راحتی مرور نمایید!😉 همچنین فراموش نکنید که برای یادگیری بهتر کلمات، بهتر است که آن ها در قالب جملات به خاطر بسپارید. ضمناً برای این که در هر بار مرور آن ها مطمئن شوید که آیا معنی لغات در ذهنتان باقی مانده است یا خیر، معنی هر کلمه را در صفحه پشتی بنویسید تا اول خودتان را بسنجید و بعد چک کنید که جوابتان درست بوده است یا خیر؟

بازی هایی مثل جدول کلمات انگلیسی انجام دهید

برای کسب مهارت در زبان انگلیسی بهتر است که یادگیری را برای خودتان جذاب تر کنید! دقیقاً به همین علت است که به شما توصیه می کنیم که بازی هایی مثل بازی جدول کلمات انجام دهید تا لغات بیشتری یاد بگیرید و دایره واژگانتان گسترده تر شود. البته شما می توانید این بازی های را به شکل اینترنتی هم با مردم سراسر جهان انجام دهید تا در فضای رقابتی به ارتقای مهارت خودتان در زبان انگلیسی کمک کنید.

فیلم، سریال و انیمیشن های انگلیسی زبان زیاد ببینید

همه ما بسیار شنیده ایم که یکی از بهترین روش های یادگیری و تقویت زبان انگلیسی، تماشای فیلم، سریال و انیمیشن های انگلیسی زبان است که می تواند بر روی هر ۴ مهارت شما به خصوص مهارت شنیداریتان تاثیر مثبت بگذارد. اما حالا آنچه که بیشتر اهمیت دارد، چگونگی تماشا کردن این برنامه ها است تا واقعاً بتوانند موثر واقع شوند. پس در هنگام تماشای این برنامه ها، این نکات را مدنظر قرار دهید:👇

۱- فیلم ها، سریال ها و انیمیشن ها را یک بار با زیرنویس و یک بار بدون زیر نویس تماشا کنید.

۲- حتماً کلمات و جملات پر تکرار آن ها را در دفترچه ای یادداشت کنید تا هر زمان که خواستید بتوانید آن ها را مطالعه کنید.

۳- به نحوه تلفظ و ادای هر کلمه به خوبی دقت کنید.

۴- اگر برایتان مقدور است، بخش های از هر فیلم را Pause کنید و آنچه شنیده اید را یک بار با صدای بلند تکرار کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که جمله را درست گفته اید، می توانید زیرنویس انگلیسی را فعال کنید تا مکالمه های مابین شخصیت ها را ببینید.

تمرین روزانه را فراموش نکنید

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی

هر روز برای تمرین زبان انگلیسی وقت صرف کنید! این تمرین می تواند به اشکال متفاوتی اجرا شود. مثلاً شما می توانید برای تقویت مهارت های شنیداری زبان انگلیسی، علاوه بر گوش دادن به سی دی های صوتی کتاب های زبان، آهنگ، پادکست و برنامه های رادیویی انگلیسی زبان مورد علاقه تان را دنبال کنید. یا مثلاً برای تقویت مهارت رایتینگتان می توانید یک روز خاطره نویسی کنید، یک روز آنچه از فیلم یا پادکست ها شنیده اید را بنویسید و غیره. همچنین برای تقویت مهارت اسپیکینگ می توانید مثلاً به جای صحبت کردن با دیگران جلوی آینه با خودتان حرف بزنید یا به عنوان مثال با یک آهنگ همخوانی کنید و در نهایت برای تقویت مهارت ریدینگ هم خودتان را به یک کتاب خاص محدود نکنید و انواع و اقسام کتاب های رمان، مجلات و … را مطالعه کنید تا خواندن برایتان شیرین تر و جذاب تر شود. پس در کل نیازی نیست که همیشه خودتان را به تمرین های خاص محدود کنید و اتفاقاً باید در کارتان تنوع داشته باشید، اما نباید فراموش کنید که تنها در صورتی می توانید از تمرین هایتان نتیجه بگیرید که استمرار داشته باشید و روزانه به تمرین انگلیسی بپردازید!

وابسته به دیکشنری نباشید

اگر می خواهید در زبان انگلیسی حرفی برای گفتن داشته باشید و به مهارتی مثال زدنی در آن دست پیدا کنید، خودتان را به دیکشنری وابسته نکنید! البته استفاده از دیکشنری در حد نیاز، اصلاً بد نیست ولی نباید این طور باشد که شما تا معنی کلمه ای را در هنگام فیلم دیدن، کتاب خواندن و … متوجه نشدید به دیکشنری مراجعه کنید؛ چرا که خیلی اوقات می توان معنی کلمه را با توجه به جمله و کلمات اطراف آن حدس زد و کار را انداخت، ولی اگر شما بیش از حد به دیکشنری وابسته شوید، دیگر نمی توانید از این قدرت حدس زدن استفاده کنید و در نتیجه به مهارتی که باید نمی رسید!

در کلاس های کاربر محور زبان انگلیسی شرکت کنید

بدیهی است که مهارتی که شما در کلاس های کاربر محور زبان انگلیسی که آموزش آن ها نه بر اساس توانایی های جمعی، بلکه بر مبنای توانایی ها، مهارت ها و اهداف فردی هر زبان آموز پیش می رود به دست می آورید، به هیچ وجه با هیچ آموزش دیگری قابل مقایسه نیست! بنابراین یکی از دیگر از راز و رمزهای حرفه ای شدن در این زبان این است که کلاس مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کنید تا هر روز شاهد پیشرفت خودتان در این زبان باشید.

حرفه ای شدن در زبان انگلیسی

جهت آشنایی با اشتباهات متداول در یادگیری زبان انگلیسی، حتماً این مطلب را تا انتها بخوانید.

چگونه زبان انگلیسی را از بر شویم؟

همان طور که گفتیم این ۷ راهکار زمانی می توانند شما را به مهارتی چشمگیر در زبان انگلیسی برسانند که شما راهنما و استادی خبره در کنار خودتان داشته باشید تا صفر تا صد زبان انگلیسی را بر اساس نقاط ضعف و قوت و اهداف فردی خودتان یاد بگیرید، نه مهارت ها و اهداف جمعی!

بدین منظور کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند که به جای مدرس محور بودن، کاربر محور هستند، می توانند انتخاب مناسبی برای شما عاشقان پیشرفت در زبان انگلیسی باشند. در این کلاس های کم جمعیت (حداکثر ۱۰ نفره) خبری از پکیج های آفلاین نیست و همه کاربران هر جلسه به صورت آنلاین و در فضای اختصاصی باشگاه با استاد خود در ارتباط هستند و به تبادل اطلاعات می پردازند.

پس جهت بهره مندی از این خدمات و ده ها خدمت دیگر این مجموعه، همین حالا با شماره تلفن باشگاه ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ تماس بگیرید یا اطلاعات تماس خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا کارشناسانمان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند زبان انگلیسی را بنفش طور یاد بگیرید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *