مقالات

جزئیات علمی آموزش موشن گرافیک

جزییات کار موشن گرافیک

آموزش آنلاین موشن گرافیک آموزشی بسیار پرطرفدار و پر متقاضی است. موشن گرافیک همان گرافیک متحرک است که در قالب ویدیو یا گیف ارائه می شود و به منظور رساندن یک پیام خاص و از پیش تعیین شده به کار می رود. موشن گرافیک به دلیل جذابیت بصری بیشتر نسبت به تصاویر ثابت و اینفوگرافیک، کاربرد گسترده تری نسبت به این موارد دارد. همچنین بعضی از ایده ها و پیام ها را به دلیل گستردگی یا پیچیدگی، نمیتوان تنها در قالب یک تصویر یا اینفوگرافیک ارائه کرد. قطعا تماشای یک ویدیو کوتاه که بر پایه موشن گرافیک ساخته شده  باشد و علاوه بر تصاویر متحرک، صوت و نوشته نیز داشته باشد، بسیار جذب کننده تر از تماشای تصاویر ثابت و یا خواندن اینفوگرافیک ها خواهد بود. به همین دلایل امروزه ردپای هنر موشن گرافیک در هر رسانه ای دیده می شود. در این مقاله میخواهیم جزییات کار موشن گرافیک را بیان کنیم.

کاربردهای موشن گرافیک

یکی از جزییات کار موشن گرافیک کوتاه بودن است. موشن گرافیک ها در قالب گیف یا ویدیو های کوتاه ارائه می شوند. پس پیامی که قصد رساندن آن را به وسیله موشن گرافیک داریم، باید قابلیت انتقال در زمان کوتاه را داشته باشد.

بنابراین میتوان مهم ترین کاربرد موشن گرافیک را در ساخت ویدیو ها، تیزرها و گیف های تبلیغاتی و معرفی محصول دانست. اثر موشن گرافیک بر اقناع مخاطب و فروش محصول کم نظیر است! زیرا همانطور که بیان کردیم، موشن گرافی یک ایده پیچیده و چندوجهی را در زمانی کوتاه به بهترین شکل نمایش میدهد.

کاربردهای موشن گرافی فقط به تبلیغات ختم نمیشود. بلکه این موارد را نیز میتوان از مهم ترین و پرطرفدارترین کاربرد های موشن گرافیک دانست: آموزش های موردی دولتی، آموزش های موردی خصوصی، تولید محتوای کودک و نوجوان، فیلم سازی، انیمیشن سازی، ویدیو های معرفی محصول، ویدیو های کاربرد و نحوه استفاده از یک محصول، معرفی و بازاریابی برندها، ویدیو های آموزشی علمی، ویدیو های آموزش همگانی (مانند ویدیو های آموزش بهداشت همگانی در جامعه، حفاظت از محیط زیست و …)، معرفی و ارائه بیوگرافی افراد، تیزرهای دوره ها و کارگاه ها و …

کاربرد های گسترده و خاص موشن گرافیک شما را شگفت زده میکند! اکنون میتوانید حدس بزنید که فرصت های شغلی که به وسیله یادگیری موشن گرافیک برای شما به وجود می آیند بسیار متنوع و گسترده هستند. بازار کار این هنر به اندازه کافی اطمینان بخش است و شما میتوانید در باشگاه اومند بسته به هدفتان برای یادگیری و کاربرد موشن گرافیک، بطور اختصاصی تر این هنر را یاد بگیرید. حتی اگر هدف مشخصی نیز ندارید و در زمینه انتخاب فیلد کاری این مهارت سردرگم هستید، میتوانید با استفاده از مشاوره های متخصصین موشن گرافی در باشگاه اومند (قبل از شروع آموزش و در حین آموزش) هدف خود را پیدا کنید و بصورت هدفمند تر از آموزش آنلاین موشن گرافیک استفاده کنید.

جزییات کار موشن گرافیک

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

انیمیشن و موشن گرافیک به دلیل شباهت هایی که دارند گاها با یکدیگر اشتباه گرفته میشوند. در این قسمت تعدادی از برجسته ترین تفاوت های این دو هنر را توضیح خواهیم داد.

یکی از مهم ترین تفاوت ها زمان است. زمان انیمیشن ها معمولا به تناسب کاربردشان طولانی تر است زیرا برجسته ترین کاربرد انیمیشن ها انتقال پیام با سناریوی داستانی است. به همین دلیل گاها زمان یک انیمیشن با زمان یک فیلم سینمایی برابری میکند. اما از جزییات کار موشن گرافیک این است که از سناریو های داستانی طولانی پرهیز میشود و در عوض خلاصه بودن پیام محتوا به شدت اهمیت دارد.

اساس انتقال پیام در انیمیشن ها زنجیره ای، به تدریج وگاها معماطور است. اما پیام در محتوای موشن گرافیک به یکباره و در کمال شفافیت ارائه میشود.

یادگیری صفر تا صد موشن گرافیک در باشگاه اومند

کلاس های کاربر محور: شعار اصلی کلاس های باشگاه اومند کاربر محور بودن است. چون جمعیت کلاس های باشگاه اومند کنترل شده است و به سه شیوه برگزار میشود:

خصوصی (تک نفره)

نیمه خصوصی(۲ تا ۵ نفره)

عمومی(حداکثر ۱۰ نفره)

در کلاس های کم جعیت، محور اصلی کلاس هدف و شیوه یادگیری کاربر است تا شعار کاربر محور بودن آموزش های اومند محقق شود.

 آموزش شخصی سازی شده: در باشگاه اومند مسیر آموزش شما براساس اهدافتان مشخص می شود و ما به گونه ای مسیر آموزش شما را هدایت می کنیم تا در نهایت به اهداف شغلیتان برسید و بعد از اتمام دوره، دچار سردرگمی و حس بد ناشی از جایی نداشتن در بازار کار را نداشته باشید.

همچنین بسته به نوع آموزش شما، فرصت های شغلی در طی آموزش حرفه ای یا پس از آن میتوانند برای شما بوجود آیند.

نرم افزار ها: موشن گرافی میتواند با نرم افزار های متنوعی همچون Adobe lllustrator و Adobe premier و pro Adobe photoshop و  Cinema 4D انجام شود. اما پروژه های موشن گرافی عمدتا بوسیله نرم افزار های  premier و After Affect انجام میشوند، به ویژه پروژه های سنگین. به همین دلیل این دو نرم افزار حتما به شما آموزش داده خواهد شد و بسته به هدف و نوع آموزش مورد نظر ممکن است از نرم افزار های دیگری نیز استفاده شود.

آموزش آنلاین با بنفش ترین پشتیبانی: آموزش موشن گرافیک یک آموزش ۱۰۰درصد پویا است بنابراین هنگام یادگیری نیاز دارید که بطور مستقیم با مدرس در ارتباط باشید و ابهامات خود را در لحظه برطرف کنید. به همین دلیل اومند آموزش “آنلاین” را برای این مهارت انتخاب کرده است تا با خیال راحت جلسه به جلسه به هدف خود نزدیک تر شوید. همچنین تیم پشتیبانی باشگاه با شما در ارتباط خواهند بود تا درصورت بروز هرگونه اختلال در روند کلاس ها سریعا مشکل شما را برطرف کنند.

جزییات کار موشن گرافیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.