مقالات

جزئیات علمی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

جزئیات یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی کودک یکی از آموزش هایی است که روز به روز رواج بیشتری دارد زیرا به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان بین الملل پی برده شده است. اما در این مقاله میخواهیم دید کلی را کنار گذاشته و به جزئیات یادگیری زبان انگلیسی توسط کودکان بپردازیم. در این صورت می‌توانیم به کودکانمان کمک کنیم که آموزش مناسب تری داشته باشند.

آیا کلاس زبان انگلیسی برای کودکان مفید است؟

قطعا ثبت نام فرزندتان در کلاس زبان انگلیسی کودک یکی از بهترین لطف‌هایی است که میتوانید در حق کودک خود انجام دهید! علم، آگاهی و تکنولوژی با سرعتی غیر قابل پیش بینی در حال پیشرفت هستند و این سرعت در آینده نیز بیشتر خواهد شد. با پیشرفت این موارد، ناگزیر به وفق دادن خودمان با جامعه جدید هستیم تا خللی در روند زندگی‌مان وارد نشود!

زبان انگلیسی در این سه مورد نقش اصلی را دارد و شما اگر بخواهید:

 • از علم روز دنیا استفاده کنید
 • از مسائل مختلف جهان آگاه باشید
 • بتوانید از تکنولوژی های جدید و رایج استفاده کنید
 • با مردم ملت‌های مختلف ارتباط بگیرید
 • از فرهنگ کشور‌های دیگر آگاه شوید

باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.

تسلط به زبان انگلیسی همواره فرصت های مطالعه و پژوهش، کسب و کار، تحصیل و پیدا کردن شغل را افزایش میدهد. پس چه خوب است که افراد از همان زمان کودکی با زبان انگلیسی آشنا شوند زیرا هر چه سن کمتر باشد، به دلیل خلاقیت بیشتر و ذهن باز تر، یادگیری یک زبان راحت تر خواهد بود. به همین دلیل یادگیری زبان انگلیسی از دوران کودکی راحت تر از یادگیری آن در دوران جوانی و بزرگسالی خواهد بود. اما واقعا چرا باید زبان انگلیسی را به کودکان آموخت؟

 • کودکان خردسال توانایی یادگیری زبان خارجی بدون لهجه را دارند، در حالی که کودکان بزرگتر، به ویژه بعد از سن ۱۰-۱۲ سالگی تقریباً هرگز یاد نخواهند گرفت که بدون لهجه انگلیسی صحبت کنند.
 • باهوش تر بودن کودکان دو زبانه
 • حتی در سنین پایین، کودکان دوزبانه درک بیشتری از اشکال و الگوها نشان می دهند.
 • انگلیسی زبان رسمی ۵۳ کشور است.
 • بیش از ۷۵۰ میلیون نفر به زبان انگلیسی چه به عنوان زبان اول و چه به عنوان زبان دوم صحبت می کنند
 • انگلیسی رایج ترین زبان در جهان است. از هر پنج نفر یک نفر می تواند انگلیسی صحبت کند یا حداقل بفهمد!
 • دانستن زبان انگلیسی مهارت های زبان مادری آن‌ها را نیز بهبود می بخشد.
 • دوزبانه ها در نادیده گرفتن عوامل حواس پرتی خوب و بهتر از تک زبانه ها در حل مسئله هستند.
 • افزایش فرصت های شغلی و دستمزدهای بالاتر نتایج اثبات شده یادگیری چند زبانه است.
 • برقراری ارتباط به زبان انگلیسی می تواند قدرت درآمد افراد را تا ۲۵ درصد افزایش دهد.
 • دانستن زبان انگلیسی به این معنی است که آنها می توانند تمام آهنگ هایی را که در تلویزیون می شنوند درک کنند
 • دانستن زبان انگلیسی به این معنی است که آنها تقریباً در همه جای دنیا می توانند درک کنند و درک شوند
 • دانستن زبان انگلیسی به این معنی است که آنها مجبور نیستند از Google Translate استفاده کنند
 • دانستن زبان انگلیسی به این معنی است که آنها می توانند فیلم را به زبان اصلی تماشا کنند
 • دانستن زبان انگلیسی به این معنی است که آنها می توانند در یک کشور خارجی کار کنند
 • گوینده دو زبان می تواند برای هر ایده و شی دو یا چند عبارت یا کلمه بیاندیشد و می تواند از این استعداد برای تقویت خلاقیت شخصی استفاده کند.

ضمنا کودک شما در کلاس زبان انگلیسی فقط زبان انگلیسی را نمی آموزد؛ بلکه فن بیان کودک، اعتماد به نفس و مهارت های اجتماعی او (به دلیل ارتباط موثر با دیگر زبان آموزان در کلاس آنلاین اومند) نیز افزایش خواهد یافت.

بنابراین هر چه از مزایای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بگوییم کم گفته ایم!!

جزئیات یادگیری زبان انگلیسی

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین سن یادگیری جدی برای هر کودک زمانی است که آمادگی و شرایط لازم برای یادگیری آکادمیک را داشته باشد. همچنین کودک باید تا حدودی علاقه‌مند به یادگیری زبان باشد. باتوجه به اینکه شخصیت، علاقه و آمادگی یادگیری جدی در هر کودک متفاوت است.

 هرگز نباید تحت تاثیر حرف های دیگران، تبلیغاتی که صرفا جنبه جذب مشتری دارند یا مقایسه با دیگر کودکان، او را مجبور به یادگیری زبان کنید. میدانیم که اجبار در هر زمینه‌ای ایجاد دلزدگی میکند. دلزدگی از این زبان شیرین که با زندگی همه ما تنیده شده است می‌تواند باعث این شود که کودک در نوجوانی و جوانی نیز تمایلی به یادگیری این زبان نداشته باشد.

بطور کلی میتوان گفت سن ۳ تا ۵ سالگی سنی است که کودک میتواند یادگیری زبان را آغاز کند اما یادگیری در این سن باید عمدتا جنبه سرگرمی و بازی داشته باشد تا کودک را تحت فشار قرار ندهد. سن ۶ یا ۷ سالگی نیز برای آموزش جدی تر زبان مناسب است زیرا در این سن معمولا کودکان میتوانند با تسلط بالا به زبان مادری شان صحبت کنند و از این جهت برای آموزش آکادمیک زبان آماده تر هستند.

مجددا تاکید میکنیم که کودک خود را ملاک اصلی برای شروع آموزش زبان انگلیسی قرار دهید!

بهترین و خلاقانه‌ترین روش های آموزش زبان انگلیسی کودک

آموزش به کودکان همواره کار حساسی است و به دقت و حوصله بالایی نیاز دارد. کودکان در هر سنی که باشند باید متناسب با سن خودشان با جزئیات یادگیری زبان انگلیسی کودک آموزش ببینند. همچنین توجه مدرس زبان انگلیسی کودک به علاقه، شخصیت و سلیقه یادگیری کودک نیز باید در اولویت باشد. مثلا کودکی که درونگرا است یا کودک برونگرایی که کمی خجالتی است نباید وادار شود که علی رغم میل خودش در کلاس فعالیت زیاد داشته باشد و به زور با دیگر زبان آموزان ارتباط بگیرد!

بلکه باید ذره ذره این مورد را برای کودک اجرا کرد تا اثر سوء بر یادگیری و اعتماد به نفس کودک نداشته باشد.روش های آموزشی نیز برای کودکان سنین مختلف، متفاوت هستند. به عنوان مثال یادگیری زبان انگلیسی برای یک کودک ۳ یا ۴ ساله باید بیشتر جنبه بازی داشته باشد تا کلاس آموزشی!

در این صورت مدرس توانمند از فعالیت هایی همچون شعر خوانی، یادگیری با موسیقی، نمایش انیمیشن یا کارتون، آموزش کلمات با تصاویر شفاف و جذاب، بازی های ساده آموزشی و … در کلاس آنلاین استفاده میکند تا بچه ها در جذابیت یادگیری زبان غرق شوند. این شیوه ها توسط کودکانی که در کلاس آنلاین زبان انگلیسی اومند شرکت میکنند بسیار مورد توجه قرار میگیرند و تاثیرشان بر یادگیری کودکان اومندی و رضایت والدینشان کاملا مشهود بوده است!

این شیوه ها برای کودکان سنین بالاتر نیز موثر خواهد بود اما یک مدرس حرفه ای باید بتواند باتوجه به سن کودک، بین این موارد و آموزش آکادمیک تعادل برقرار کند زیرا در سنین بالاتر آموزش آکادمیک نیز برای پیشرفت زبان انگلیسی کودک ضروری است.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک

امروزه آموزش آنلاین برای کودکان یکی از محبوب ترین خدماتی است که والدین آن را برای فرزندانشان تقاضا میکنند. زیرا فرزندشان در کنار آن ها و در فضای منزل میتواند از کلاس آموزش آنلاین زبان انگلیسی نهایت استفاده را ببرد؛ البته به شرط آن که یک مدرس حرفه ای در کنار کودک باشد و همچنین کلاس انلاین نیز از پشتیبانی معتبر برخوردار باشد.

همچنین شما در کلاس آنلاین سختی های ناشی از رفت و آمد، صرف زمان برای رفت و آمد، تعطیلی های ناشی از آلودگی هوا یا بیماری و … را ندارید و میتوانید مطمئن باشید که روال کلاس های کودک شما بطور منظم برگزار خواهد شد. حتی اگر شما در منزل حضور نداشته باشید و نتوانید سر ساعت کلاس خود را برسانید، میتوانید در هر کجا که باشید فقط با داشتن یک دستگاه هوشمند (مانند گوشی یا تبلت) و اینترنت، کودک خود را در کلاس حاضر کنید!

همچنین میتوانید در مقاله “تاثیر آموزش آنلاین بر یادگیری زبان انگلیسی کودک” درباره این موضوع بیشتر مطالعه کنید.

جزئیات یادگیری زبان انگلیسی