مقالات

جزئیات علمی کلاس فن بیان کودک

احتمالاً کلمه فن بیان را تا به حال زیاد شنیده اید. برای آن که از مزیت ها و تاثیرات دوره فن بیان کودک آگاه شوید، لازم است تعریف جزئیات علمی فن بیان کودک را بدانید.

دوره فن بیان کودک از آن دوره هایی است که به جای اصطلاح هزینه کردن باید اصطلاح سرمایه گذاری را برای آن به کار برد! این دوره مخصوص کودکان است و مهارت فن بیان را متناسب با کودکان آموزش می دهد. در مقاله میخواهیم جزئیات علمی فن بیان کودک را بیان کنیم.

به طور قطع به یقین می توان گفت که مهارت فن بیان در گوشه ای از زندگی کودکتان به کار خواهد آمد. در بزرگسالی نیز این مهارت فقط به درد افرادی با جایگاه اجتماعی بالا یا سخنرانان نمی خورد، بلکه این مهارت می تواند برای تمامی افراد با هر  جایگاه و شغل و سن (حتی کودکان) مفید باشد.

چرا؟! چون مهارت فن به منظور ارتباط گیری با دیگران در رساندن منظورر است و ما همه پیام های مهم خود

به وسیله برقراری ارتباط، به دیگران می سازیم. یاد گرفتن این مهارت از دوران کودکی می تواند با ساختن شخصیتی محکم برای کودک، تاثیر عمیقی در آینده تحصیلی، کاری، ارتباطات، توسعه فردی و … کودک داشته باشد.

تعریف فن بیان کودک

احتمالاً کلمه فن بیان را تا به حال زیاد شنیده اید. برای آن که از مزیت ها و تاثیرات دوره فن بیان کودک آگاه شوید، لازم است تعریف جزئیات علمی فن بیان کودک را بدانید.

شاید این سخن معروف از ملک الشعرای بهار را شنیده باشید که: “مردم ما به جای سخن گفتن ناله می کنند!!”  این جمله در نکوهش خوب صحبت نکردن است. پس متوجه می شویم که فن بیان شالوده سخن گفتن و تاثیرگذاری سخن را تشکیل می دهد.

فن بیان به طور خلاصه یعنی در هر موقعیت چطور باید سخن گفت و ارتباط برقرار کرد. کودک شما با  افزایش این مهارت می آموزد که در هنگام ارتباط با هرکس و در هر موقعیت، چه واژه هایی را در سخن گفتن به کار ببرد، با چه لحنی صحبت کند، چگونه اطلاعات مورد نظر خود را ارائه کند و هنگام صحبت کردن چقدر از جزئیات را ارائه کند.

این موارد، آموزش های کلی هستند که بطور معمول در این کلاس ارائه می شوند. شیوه متفاوتی که در باشگاه اومند برای آموزش آنلاین فن بیان کودکان وجود دارد آن است که مباحث سرفصل های فن بیان با توجه به شرایط، شخصیت، علایق و اهداف احتمالی آینده هر کودک به او آموزش داده می شود. با این شیوه شخصی سازی شده، کودکان از کلاس لذت بیشتری می برند و با اعتماد به نفس بیشتر به یادگیری این مهارت می پردازند.

احتمالاً کلمه فن بیان را تا به حال زیاد شنیده اید. برای آن که از مزیت ها و تاثیرات دوره فن بیان کودک آگاه شوید، لازم است تعریف جزئیات علمی فن بیان کودک را بدانید.

فن بیان و این همه تاثیرگذاری؟!!

کودکان با افزایش مهارت فن بیان می توانند در موقعیت های  مختلف بهتر منظور خود را برساند. مانند زمانی که با دوستان و همکلاسی های خود صحبت می کنند یا در مدرسه با معلم و کادر آموزشی صحبت می‌کنند و درخواستی دارند.

همچنین یکی از دغدغه های والدین آن است که هنگام عدم حضورشان، کودک بتواند به شیوه مناسب در موقعیت های مختلف از خود دفاع کنند و یاد بگیرد که چگونه از نقض حقوقش جلوگیری کند. مهمترین مهارتی که باعث تحقق این موضوع می شود، ابتدا فن بیان و سپس اعتماد به نفس کافی برای سخن گفتن است. یعنی کودک در این موقعیت ها از صحبت کردن و دفاع از خود خجالت نکشد. این رفع خجالت و اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن ناشی از افزایش مهارت فن بیان است.

امروزه افراد به اهمیت و جایگاه هوش هیجانی آگاه هستند و می دانند که داشتن هوش هیجانی یکی از فاکتور های مهم در موفقیت به شمار می رود. زیرا ما برای انجام هر کاری به منظور موفق شدن، به ارتباط سازی نیاز داریم. مهارت فن بیان با تقویت هوش کلامی کودک بعنوان مهم ترین مولفه هوش هیجانی، کودک را از سنین کم به تدریج آماده ارتباط موثر با افراد مختلف می کند.

تاثیر فن بیان بر آینده کودکان

احتمالاً کلمه فن بیان را تا به حال زیاد شنیده اید. برای آن که از مزیت ها و تاثیرات دوره فن بیان کودک آگاه شوید، لازم است تعریف جزئیات علمی فن بیان کودک را بدانید.

تقریباً هر کودک در مقطعی از زندگی خود نیاز به صحبت در جمع دارد و هر فرصت صحبت کردن برای رشد و توسعه مهارت های مختلف دیگر نیز ضروری است. یک کودک با اعتماد به نفس و توانا بلافاصله نسبت به بسیاری از افرادی که از صحبت کردن می ترسند برتری پیدا می‌کند.

شاید اولین تاثیر فن بیان کودک را بتوان ارتباط سازی بهتر با خانواده و والدین نام برد. تاثیر بعدی افزایش اعتماد به نفس در جمع دوستان و همسالان و همچنین در مدرسه است. وقتی کودک با یادگیری مهارت فن بیان اعتماد به نفس و هوش هیجانی خود را افزایش میدهد، در  دوستیابی نیز بهتر عمل می کند.

صحبت کردن در جمع به تنظیم دقیق مهارت های ارتباط کلامی و همچنین غیرکلامی کمک می کند. این مهارت ها در روابط شخصی و تعاملات اجتماعی هستند تا ایده های خود را به طور موثر به دیگران منتقل کنند. سخنرانی در جمع به فرزند شما می آموزد که ایده های خود را به شیوه ای منسجم و سازمان یافته ارائه کند، از نظرات خود دفاع کند و با آرامش با نظرات دیگران مخالفت کند. زیرا بهتر می تواند با دیگران ارتباط موثر برقرار کند.

هدف اصلی از ارتباطات، انتقال یک پیام واضح و موثر است. سخنرانی در جمع به کودکان مهارت های متقاعدسازی را می آموزد که برای متقاعد کردن افراد ضروری است. هنگامی که کودکان این مهارت را توسعه دهند، می توانند افراد را متقاعد کنند و تأثیر مفیدی بر آنها بگذارند.

این موضوع استقلال کودک را نیز افزایش می دهد. پس در دوران تحصیلات دانشگاهی و همچنین در دیده شدن و پیدا کردن موقعیت های اجتماعی و شغلی مناسب، می توانید شاهد تفاوت فرزند خود با دیگران باشید.

سخنرانی در جمع به طور قابل توجهی احساس ارزشمندی را در کودک تقویت می کند. هر بار که فرزند شما به بین هم‌سن و سالانش صحبت می‌کند، اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد. و همانطور که کودک شما راحت تر در کنار کودکان دیگر صحبت می‌کند، در کنار مردم راحت تر می‌شود.

تأثیر قابل توجه، مثبت و مستقیم سخنرانی در جمع بر عملکرد تحصیلی وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که بچه هایی که با اعتماد به نفس صحبت می کنند در کلاس عملکرد بهتری دارند. از طریق صحبت کردن در جمع، کودکان مهارت های مختلفی مانند مهارت های ارائه، مهارت های ارتباطی، مهارت های تفکر انتقادی، مهارت های گوش دادن و غیره را می آموزند که آنها را قادر می سازد ایده ها را با وضوح و قاطعیت بسیار ارائه دهند.

با شرکت دادن کودکتان در کلاس فن بیان کودک، به کودک خود کمک می کنید و به او می آموزید که بهترین سرمایه گذاری ممکن را انجام دهد. زیرا هیچ سرمایه گذاری بالاتر از توسعه فردی و سرمایه گذاری روی خود نیست!

چرا کلاس آنلاین فن بیان موثرتر از کلاس حضوری است؟ 💫

کلاس آنلاین فن بیان

به طور کلی کلاس های آنلاین فن بیان می‌توانند به آموزش مهارت‌های اجتماعی ضروری به کودکان مانند: نحوه انجام مکالمه و نحوه تطبیق حالات صورت با احساسات آن ها کمک کنند. همچنین، می‌توانند به کودک در مهارت‌هایی مانند درک و شناسایی زبان بدن (ارتباط غیرکلامی) با  دیگران و یادگیری نحوه انجام آن کمک کند. اما کلاس های آنلاین باعث می شود، کودک ارتباطات خود را با مربی به گونه ای راحت تر تطبیق دهد. زیرا بسیاری از کودکان به دلایل متفاوتی از جمله اضطراب، عدم اعتماد به نفس و… نمی توانند به راحتی در کلاس حضور پیدا کنند. ولی وقتی این کلاس به شکل آنلاین برگزار شود، کودک می تواند به آسانی صحبت کند و میل و اشتیاق بیشتری نسبت به شرکت در کلاس ها داشته باشد. در نهایت، با این روند پیشرفت کودک نسبت به کلاس های حضوری دو چندان می شود. سپس کم کم می تواند بدون اضطراب در جمع دوستان و هم سن و سالانش حضور پیدا کند. در همین خصوص، اومند با متخصصانی ماهر، در این کلاس ها متدهایی را دنبال می کنند که کودک با پیشرفت خودش میل بیشتری به شرکت در کلاس ها دارد.😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *