مقالات

جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه

جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه همواره یکی از کلاس های پر و پا قرص زبان های خارجه است. زبان فرانسه یکی از خوش آهنگ ترین و زیباترین زبان های دنیاست. این زبان چهارمین زبانی است که بطور گسترده در دنیا صحبت می شود و از این رو جزء پر کاربردترین زبان های دنیا به شمار میرود . به این دلایل تقاضای یادگیری زبان فرانسه زیاد است. حالا میخواهیم ببینیم که چگونه باید این زبان پرطرفدار و جذاب را به بهترین شیوه یاد گرفت! و جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه بیان کنیم.

جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه

گرامر یا لغات؟

از جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه تمرکز روی لغات یا گرامر است. اگر در یادگیری زبان فرانسه، فهمیدن و صحبت کردن به این زبان برای شما مهم ترین چیز است، یعنی شما بر روی مکالمه تمرکز دارید. در این صورت باید تمرکز خود را بر افزایش دایره واژگان و یادگیری عبارات و اصطلاحات پرکاربرد بگذارید. اگر حدود ۳۰-۲۰ درصد از گرامر زبان فرانسه را یاد بگیرید و دایره لغت را نیز افزایش دهید، میتوانید تا حد زیادی به هدف خود برسید! میتوانید از فرهنگ غنی فرانسه استفاده کنید و با لذت به تماشای فیلم های فرانسوی بنشینید، اشعار لطیف شاعران پاریسی را بخوانید و آثار فرانسوی نویسندگان برجسته دنیا -مانند شازده کوچولو و بینوایان- را به زبان اصلی مطالعه کنید. در این حالت شما میتوانید متوجه اغلب پیام های جملات بشوید.

اما برای آن که به این زبان تسلط پیدا کنید، بتوانید بصورت روان فرانسه را صحبت کنید و به زبان فرانسه بنویسید، نیازمند ادامه آموزش زبان فرانسه هستید. نقش گرامر این زبان در نوشتن پررنگ تر از صحبت کردن است زیرا اگر شما بخواهید متن های صحیح و عاری از اشتباه بنویسید باید به گرامر مسلط باشید. در غیر این صورت ممکن است نتوانید پیام خود را به درستی انتقال دهید. این حساسیت در متن های رسمی تر بیشتر است. اگر شما در نوشتن متن های رسمی گرامر صحیح را رعایت نکنید، ممکن است فرصت خوانده شدن نامه یا ایمیل یا … خود را از دست بدهید!

آیا زبان فرانسه سخت است؟

به این سوال نمیتوان پاسخ قاطع داد زیرا در یادگیری یک زبان عوامل زیادی نقش دارند. از جمله: هدف از یادگیری آن زبان، آموزش صحیح توسط مدرس حرفه ای، میزان علاقه فرد به یادگیری زبان، پشتکار زبان آموز، توجه به هدف و سبک یادگیری منحصر به فرد زبان آموز (در کلاس های کاربر محور)

اما میتوانیم بطور خلاصه درباره اجزاء زبان فرانسه صحبت کنیم. بطور کلی زبان فرانسه در الفبا و لغت شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد. اما در گرامر و تلفظ و آوا پیچیدگی های بیشتری دارد. از این رو یادگیری آن نسبت به زبان انگلیسی میتواند چالشی تر باشد.

اما نسبت به زبان هایی مانند اسپانیایی و آلمانی -که این زبان ها نیز بسیار پرکاربرد و پرمتقاضی برای یادگیری هستند- بسیار ساده تر است. به عنوان مثال در زبان آلمانی سه جنسیت مذکر، مونث و خنثی وجود دارد و تشخیص این موضوع یکی از چالش های اصلی زبان آموزان است؛ درحالیکه زبان فرانسه فقط دو جنسیت مونث و مذکر دارد. در مقایسه با زبان اسپانیایی نیز، زبان فرانسه لهجه ها و تلفظ های متعددی دارد اما زبان اسپانیایی در گرامر میتواند چالشی تر باشد.

زمان لازم برای یادگیری زبان فرانسه

این زمان بسته به عواملی که برای یادگیری نام بردیم میتواند کاملا متفاوت باشد. شما پس از جلسه مشاوره با باشگاه اومند میتوانید از مدرس خود درباره مدت زمان تخمینی یادگیری زبان فرانسه خود سوال کنید و ایشان با توجه به شرایطتان شما را راهنمایی میکنند.

جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه

ارتباط زبان فرانسه و زبان انگلیسی

وقتی شما علاوه بر زبان مادری­تان به زبان دیگری (مانند زبان انگلیسی) نیز مسلط باشید، راحت تر میتوانید زبان سوم (زبان فرانسه) را بیاموزید؛ زیرا چالش های یادگیری یک زبان جدید برای شما شناخته شده تر است. همچنین واژگان فرانسوی و واژگان انگلیسی باهم شباهت دارند و تعداد قابل توجهی از واژه های انگلیسی ریشه فرانسوی دارند! بنابراین درصورت تسلط بر واژه های انگلیسی میتوانید راحت تر واژه های فرانسوی را یاد بگیرید. علاوه بر آن، الفبای فرانسوی و انگلیسی نیز مشابه است.

اما پیچیدگی های زبان فرانسه در گرامر بیشتر از زبان انگلیسی است.

با این وجود بطور خلاصه میتوان گفت که اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید میتوانید راحت تر زبان فرانسه را یاد بگیرید و اگر به انگلیسی تسلط ندارید جای نگرانی نیست؛ زیرا زبان فرانسه یکی از بهترین انتخاب ها برای زبان دوم است! میتوانید در مقاله “فرانسه یکی از بهترین انتخاب ها برای زبان دوم” بیشتر درباره این موضوع بخوانید.

جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه

اومند چطوری یادگیری زبان فرانسه رو برام راحت میکنه؟!

یکی دیگر از جزئیات علمی تدریس زبان فرانسه یادگیری متناسب با هدف است. قبل از شروع هر آموزش در باشگاه اومند، متخصصان ما باید هدف شما از یادگیری را بدانند. به عنوان مثال بسته به هدف شما از یادگیری، ممکن است تاکید روی گرامر، لغت یا تلفظ و لهجه باشد. همچنین اگر در رشته یا زمینه خاصی قصد فعالیت داشته باشید (به عنوان کادر درمان قصد مهاجرت به کشور های فرانسوی زبان را داشته باشید.)، نیاز دارید علاوه بر زبان عمومی، واژگان تخصصی را نیز بدانید.

درنهایت دوره آنلاین زبان فرانسه در باشگاه اومند در قالب کلاس های کاربر محور و به ۳ شیوه برگزار میشوند:

۱)خصوصی (تک نفره)

۲) نیمه خصوصی (۵-۲ نفره)

۳)عمومی (حداکثر ۱۰ نفره)

کم جمعیت بودن کلاس ها به این دلیل است که مدرس براساس اهداف و سبک یادگیری به شما آموزش دهد و بتواند توجه لازم را در کلاس به کاربران داشته باشد. این سبک کلاس های کاربر محور در باشگاه اومند است که بیش از هرچیز به یادگیری کاربران اهمیت میدهد!

امیدواریم در کنار متخصصان حرفه ای اومند بتوانید مسیر بنفش آموزش را به بهترین شکل طی کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *