مقالات

توصیه هایی به کاربران کلاس فیزیک کنکور

توصیه های یادگیری فیزیک

درس فیزیک یکی از درس هایی است که دانش آموزان سخت تر و دیر تر با آن ارتباط میگیرند. به همین دلیل کلاس فیزیک کنکور یکی از کلاس های دوست نداشتنی😁 دانش آموزان رشته تجربی و رشته ریاضی است. اما این درس مانند هر درس دیگر تکنیک های خاص خود را برای یادگیری دارد. اگر تصمیم گرفته اید بجای شکایت از فیزیک و گله از مسئله های سخت آن با این درس کنار بیایید، شما را تحسین می کنیم؛ زیرا شما متوجه شده اید که جنگیدن با این درس و یا شکایت از آن، راه چاره نیست! بلکه راه چاره یادگیری اصولی این درس با توجه به شیوه مناسب خودتان است تا بتوانید جذابیت درس فیزیک را درک کنید. پس این مقاله را تا انتها بخوانید تا توصیه های یادگیری فیزیک را از دست ندهید.

ضعف همگانی در درس فیزیک

فیزیک شاید درسی باشد که بیشترین ارتباط را با زندگی های روزمره مان دارد و این ارتباط ها به وضوح قابل مشاهده هستن. اما چرا یادگیری علمی که تا این حد با محیط پیرامون ما پیوند خورده است، دشوار است؟!

در تدریس فیزیک کنکور قوانین و اصول مشخصی وجود دارند که پدیده های اطراف ما نیز بر آن ها استوار هستند. سوالات و مسئله های فیزیک نیز درباره همین پدیده ها هستند اما باید در ابتدا کاربرد این قوانین را در طبیعت بدانیم. مثال های متنوع در این زمینه میتواند به یادگیری مفهومی چگونگی عملکرد قوانین فیزیک در پدیده های اطرافمان کمک کند. این مثال های متنوع اولین قدم های یادگیری هستند.

قدم دوم درک شرایط مختلف در یک سوال است. ممکن است در یک مسئله مجموعه ای از قوانین حاکم باشند که باید به آن توجه داشته باشید.

خواندن مقاله ” جزئیات علمی درس فیزیک ” به شما اومندی عزیز توصیه میشود تا با ابعاد یادگیری درس فیزیک آشنا شوید.

توصیه های یادگیری فیزیک

چگونه فیزیک را بخوانیم تا بتوانیم مسئله ها را حل کنیم؟!

برای ان که بتوانید اصول مختلف حاکم بر یک سوال را متوجه شوید، باید نمونه های متنوعی را دیده باشید. پس مهم ترین کار بعد از یادگیری دقیق و مفهومی هر مبحث در کلاس فیزیگ کنکور، حل کردن سوالات متنوع (تست های آموزشی) از آن مبحث است. هنگامی که سوالات آموزشی را حل میکنید زمان و میزان صحت پاسخگویی مهم نیستند. بلکه فقط یادگیری شما و دیدن نمونه های متنوع است که اهمیت دارد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هرچقدر نکات اصلی را بخوانید اما مثال های متنوعی را حل نکنید، نمیتوانید به درس فیزیک مسلط شوید.

آموزش صحیح و سپس استمرار و صبوری در حل سوالات فیزیک میتواند بسیاری از نقاط ضعف شما را بهبود ببخشد.

حل کردن تست های ترکیبی را فراموش نکنید. هرچه تعداد بیشتری از سوالات ترکیبی را حل کنید بیشتر میتوانید تشخیص دهید که در هر مسئله باید از کدام قوانین و فرمول ها استفاده کنید.

حتما حتما از اصول، قوانین، نکات جزئی، فرمول ها و حفظیات فیزیک خلاصه برداری کنید تا این مطالب بصورت منسجم در ذهن شما ماندگار شوند. هر نکته جدیدی را که از حل تست ها -چه آموزشی و چه زمان دار- یاد میگیرید حتما یادداشت کنید. همچنین اشتباهات پرتکرار خود را نیز

-چه در نکات فیزیک و چه مربوط به کم توجهی هایتان به مسئله-  حتما یادداشت کنید و در بازه های معین مرور کنید تا اشتباهاتتان به حداقل برسد.

تدریس فیزیک دهم

البته قضیه به همین جا ختم نمی شود و شما برای این که بتوانید از پس مسائل فیزیک بربیایید باید علاوه بر شرکت در کلاس های تدریس فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم و حل تست های مختلف، خلاصه نویسی و مرور آن ها، چند مورد زیر را هم جدی بگیرید تا دیگر کسی حریف شما در این درس نشود!💪

  1. از آنجایی که ریاضی و فیزیک مثل دو روح در یک بدن هستند، پس برای درک بهتر مفاهیم سوالات فیزیک و حل راحت تر آن ها لازم است که برای تقویت ریاضیات خودتان هم وقت بگذارید!
  2. پیش خوانی مباحث فیزیک و حل مثال های آن قبل از تدریس استاد معجزه می کند!
  3. با شش دانگ حواستان در کلاس درس فیزیک حاضر شوید تا هم یادگیری بهتری داشته باشید و هم هر سوالی که به ذهنتان رسید را بپرسید.

اگر ابهامات شما در درس فیزیک زیاد است توصیه میکنیم با ثبت نام در کلاس فیزیک کنکور (البته با جمعیت کنترل شده) آموزش اختصاصی و شخصی سازی شده دریافت کنید و ضعف خود را بهبود ببخشید. کلاس های کاربر محور باشگاه اومند برای هر کاربر شیوه آموزش اختصاصی دارد و شما قبل از شروع کلاسهایتان با مدرستان صحبت میکنید تا ایشان به شرایط آموزشی و نقطه ضعف ها و نقطه قوت های شما پی ببرند. سپس روال کلاس های شما براساس این شناخت برنامه ریزی میشود!! از انجایی که جمعیت کلاس های آنلاین اومند کنترل شده است، مدرس فرصت کافی برای رسیدگی به کاربران را دارد. کلاس های باشگاه اومند بصورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۲تا۵ نفره) و عمومی (حداکثر ۱۰ نفره) برگزار میشوند. مقرون به صرفه بودن کلاس های اومند در کنار این ویژگی، همواره از علل اصلی رضایت کاربران اومند بوده است.

توصیه های یادگیری فیزیک

هدفتان را مرور کنید تا از سختی ها ناامید نشوید!

خواندن درس فیزیک نیز یکی از ملزومات موفقیت تحصیلی شما به شمار میرود. شما فقط باید  روش خواندن این درس را به درستی اجرا کنید، همچنین جزئیات روش مربوط به یادگیری فیزیک را با توجه به خودتان (نقتط ضعف و نقاط قوت و سبک یادگیری) پیدا کنید و به تدریج به درس فیزیک مسلط شوید. درنهایت یادتان باشد که رسیدن به هر هدفی چالش هایی به همراه دارد و این چالش ها به معنی شکست نیستند. هدف خود را همواره به یاد داشته باشید و برای رسیدن به آن از هیچ کاری دریغ نکنید!

اومند از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شماست. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *