دسته‌بندی نشده

توصیه هایی به کاربران کنکور تجربی

توصیه های کنکور تجربی

برنامه ریزی انلاین کنکور تجربی یکی از پرمتقاضی ترین خدمات دانش آموزان متوسطه دوم است. به دلیل تقاضای زیاد داوطلبان برای شرکت در کنکور تجربی، رقابت برای رسیدن به رشته ها و دانشگاه های خوب سخت شده است. اما نگران نباشید! چون گفتیم کمی سخت شده اما نگفتیم غیر ممکن شده! با توجه به اینکه شما کاربران عزیز کنکور تجربی تقریبا فرصتی برای آزمون و خطا ندارید، درنتیجه فقط باید مسیر اصولی و ویژه خود را برای طی کردن پروسه کنکور پیدا کنید. در این مقاله به توصیه های کنکور تجربی اشاره خواهیم کرد که میتواند راهنمای شما در پیدا کردن مسیر خودتان باشد.

مشاوره کنکور تجربی نیاز ضروری اما گمشده کنکوری ها!

قطعا شما در طی کردن این مسیر به راهنمایی ها و مشاوره هایی احتیاج دارید اما دقیقا چه مشاوره ای؟ مشاوره هایی که روزانه چندین بار در اطراف خود میبینید و تفاوتی با هم ندارند؟

قطعا این مسیر سطحی و فاقد خلاقیت شما را به بیراهه میبرد!

امروزه زیاد میبینیم که رتبه های برتر یا بعضا  غیر برتر کنکور به محض فارغ التحصیل شدن از دبیرستان اقدام به ارائه مشاوره تحصیلی میکنند. دقت کنید که توصیه های کنکور تجربی توسط رتبه برترهای میتوانند بسیار برای شما مفید و کاربردی باشند اما محور اصلی قرار دادن این افراد بعنوان مشاور برتر تعداد زیادی از دانش آموزان، کار صحیحی نیست. زیرا مشاوره کنکور تجربی یک فرآیند علمی و چند جانبه است. علمی بودن آن به این دلیل است که برنامه ریزی و مشاوره برای عده زیادی از افراد، نیازمند داشتن دانش و تجربه است و صرفا براساس یک روش تحصیلی یکسان نمیتوان عده زیادی را هدایت کرد و برنامه های روتین را به افراد مختلف پیشنهاد داد. شرایط تحصیلی, علایق، نقطه ضعف ها و نقطه قوت ها باهم یکسان نیستند بنابراین نمیتوان همه افراد را به یک مسیر پیموده شده هدایت کرد. همانطور که در ابتدا هم بیان کردیم، هرکس باید مسیر خود را داشته باشد.

چند جانبه بودن آن نیز به این دلیل است که تنها بعد مشاوره آنلاین کنکور تجربی، بعد تحصیلی و برنامه های هفتگی نیست. ابعاد مختلف روانشناختی (مانند مدیریت و کنترل مسائل سبک زندگی مانند خواب و تغذیه و استفاده از فضای مجازی و … )

بنابراین استفاده از توصیه رتبه برترهای کنکور تجربی حتی در باشگاه اومند نیز انجام میشود اما به تنهایی کافی نیست و حضور دیگر متخصصین از جمله متخصص مسائل روانشناختی یا همان روانشناس تحصیلی نیز لازم است.

توصیه های کنکور تجربی

روند برنامه ریزی آنلاین و منحصر به فرد با پشتیبانی دقیق!

برنامه ریزی کنکور تجربی شما باید دقیق و منحصر به فرد باشد. منظور از منحصر به فرد بودن شخصی سازی شدن برنامه های مطالعاتی شما از جهت شیوه مطالعه، میزان و نحوه مطالعه دروس، مدیریت مسائل روانشناختی تان و … منحصر به فرد باشد زیرا هر کاربر در درجه اول هدف خود را از شرکت در کنکور سراسری دارد. در درجه دوم شرایط تحصیلی و غیر تحصیلی کاربران باهم متفاوت است. هر کاربر نقطه ضعف ها و نقطه قوت های خود را در دروس مختلف و شیوه های مطالعه دارد. بنابراین ضرورت دارد که هر کاربر با توجه به شرایط خود آنالیز شده و مشاوره لازم را دریافت نماید. بعنوان مثال اگر یک کاربر روزانه حدود ۲ یا ۳ ساعت را صرف درس خواندن میکرده است، نمیتواند به یکباره و یا در مدت زمان کم ساعت مطالعه خود را تا حد ۶ یا ۸ ساعت در روز افزایش دهد. افزایش ساعات مطالعه باید با نظارت جدی توسط مشاور انجام شود.

همچنین پیگیری دقیق مشاوره ها و انالیز گزارشات شبانه باید برای تیم مشاوره اهمیت داشته باشند. در باشگاه اومند ارتباط با مشاوران به شیوه ای جدید و خلاقانه بوده و در قالب جلسات آموزشی ارائه میشود! در این جلسات درباره تمام موارد مربوط به برنامه های شما، عملکرد های شما در طول هفته گذشته، گزارش هایتان، مسائل و چالش های جدیدی که با انها روبرو شده اید و بطور خلاصه تمام موارد نیاز شما صحبت میشود. سپس براساس این صحبت ها برنامه ریزی برای هفته های اینده شما انجام خواهد شد!

این شیوه ای است که مسیر را کاملا برای شما شخصی سازی میکند. مشاوره آنلاین کنکور تجربی در باشگاه اومند با شیوه های تکراری و فاقد خلاقیتی که همواره در اطرافمان دیده ایم تفاوت اساسی دارد! مشاوره کنکور اومند معنای واقعی مشاوره کاربر محور است!

توصیه های کنکور تجربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *