مقالات

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی کودک

توصیه های زبان انگلیسی کودک

امروزه فواید آموزش زبان انگلیسی برای بسیاری از والدین شناخته شده است و خوشبختانه آنها به این موضوع اهمیت میدهند. آموزش زبان انگلیسی برای هر کس در هر سنی می تواند مفید باشد زیرا نیاز “همیشگی” برای همه افراد است. افراد مختلف به تناسب فعالیت ها و اهدافشان نیاز دارند که به سطح مشخصی از زبان انگلیسی مسلط باشند زیرا حداقل دلیل آن است که این زبان زبان تکنولوژی است. در جهانی که تکنولوژی و فناوری با سرعت غیر قابل پیش بینی در حال پیشرفت هستند ما مجبور به وفق دادن خودمان با تکنولوژی هستیم، پس چه بهتر که آموزش این زبان بسیار پرکاربرد از دوران کودکی نهادینه شود. در این مقاله میخواهیم توصیه های زبان انگلیسی کودک را بیان کنیم.

آموزش این زبان میتواند فرصت های نامحدودی از نظر یادگیری و آموزش، پژوهش، شغل و کسب و کار، تحصیل و … برای آینده کودکان داشته باشد. اما تنها فایده آموزش زبان انگلیسی کودک این موارد نیست. دو زبانه شدن از زمان کودکی کودکان را باهوش تر و خلاق تر میکند زیرا ظرفیت و عملکرد ذهنی کودکان را بالا می برد! همچنین به آنان اعتماد به نفس و حتی عزت نفس بیشتری می بخشد.

به دنبال رویکرد های جدید و خلاقانه برای آموزش فرزندتان باشید!

یکی از توصیه های زبان انگلیسی کودک خلاقیت در آموزش است. سعی کنید در انتخاب کلاس مناسب برای زبان انگلیسی کودکتان خلاقیت آموزشی را یکی از مهم ترین ملاک های خود قرار دهید. زیرا شیوه های تکراری و یکسان آموزش زبان برای اغلب کودکان -که سریع تر از بزرگسالان از آموزش خسته میشوند، پاسخگو نیست.

معرفی کردن یک کتاب معین به همه کودکان با سنین متفاوت و روحیه های متفاوت، شیوه های آموزشی مدرس محور، کلاس های بی هیجان از ابتدا تا به انتها و روال آموزشی که شما در هر جلسه میتوانید حدس بزنید که چگونه پیش خواهد رفت! این موارد چیزی نیست که کودک شما را به حد کافی رشد دهد. کودک شما باید اموزش های جدید و خلاقانه مناسب خود را دریافت کند.

توصیه های زبان انگلیسی کودک

چگونه میتوان از سبک های جدید آموزش برای کودکان استفاده کرد؟!

در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان باید شرایط آن ها را از دو جنبه در نظر گرفت: روند یادگیری زبان انگلیسی و شرایط شخصی کودک.

در روند یادگیری باید از شیوه های منحصر به فرد و شخصی سازی شده برای کودک استفاده کرد. این شیوه ها با توجه به میزان علاقه کودکان به یادگیری زبان، پشتکار آنها در این زمینه، شیوه منتخب و دلخواه مطالعه شان، سبک یادگیری، سرعت پیشرفت و … متفاوت است. با این سبک آموزش کودک رشد میکند اما با شیوه همیشگی، روتین و شخصی سازی نشده آموزش زبان برای کودکان، خلاقیت آنها محدود میشود، از حداکثر توان ذهنی شان استفاده نمیشود و اگر علاقه کافی را از خود نشان ندهند در سطح معمول باقی میمانند.

شرایط کودک مانند علاقه به زبان انگلیسی، شخصیت کودک، اهداف آینده و … نیز اهمیت بسیار زیادی در یادگیری دارند. به عنوان مثال اگر کودکان درونگرا در کلاس ارتباط کمتری با دوستان خود بگیرند نباید برچسب خجالتی یا کم هوش بودن بخورند و اعتماد به نفسشان کاهش یابد. سبک یادگیری کودک نیز بر یادگیری او تاثیر زیادی میگذارد. اگر سبک یادگیری موسیقیایی برحسته ترین سبک یادگیری کودک باشد، بهتر است مدرس در آموزش این کودک بیشتر از موسیقی و یا ویدیو استفاده کند تا تصاویر.

توصیه های زبان انگلیسی کودک

روی جمعیت کلاس زبان انگلیسی کودکتان حتما حساس باشید!

یکی از مهم ترین مولفه هایی که روی کیفیت آموزش زبان انگلیسی کودکتان و به تبع آن یادگیری کودک شما اثر میگذارد، تعداد افراد موجود در کلاس است. اگر تعداد افراد کلاس ها زیاد باشد، مدرس زبان انگلیسی ناچارا یک شیوه آموزش معین را در کلاس پیش میگیرد و همه افراد مجبور هستند خود را با این شیوه وفق دهند. در اینصورت ممکن است کودکان نیاز های متنوعی را در زمینه روش آموزش، استفاده از رسانه ها در کلاس، تاکید بیشتر در بعضی از مباحث و … داشته باشند اما نمیتوانند این نیاز ها را برطرف کنند.

نسخه انگلیسی کتاب‌های مورد علاقه‌شان را برای آن‌ها بگیرید

آموزش زبان انگلیسی کودک چیزی است که کودک شما آن را یک کار طاقت فرسا می‌داند، یک راه آسان برای سرگرم‌تر کردن این کار برای او این است که کتاب‌های مورد علاقه‌اش را به زبان انگلیسی برای او تهیه کنید. ممکن است کتاب مورد علاقه آنها در اصل به زبان انگلیسی نوشته شده باشد. خواندن مطالب مورد علاقه آن ها به زبان انگلیسی فقط به این معنی نیست که آنها به داستان علاقه بیشتری خواهند داشت، فقط خواندن به زبان خارجی را بسیار آسان می کند.

این بدان معناست که اگر واژگانی وجود داشته باشد که آن‌ها نمی‌فهمند، دیگر نیازی به ادامه جستجو برای فرهنگ لغت نخواهند داشت – آنها راحت‌تر می‌توانند آن را از متن درک کنند. خواندن یک کتاب به زبان خارجی می تواند ناامید کننده باشد، به خصوص اگر نفهمیدن آن باعث شود که موضوع داستان را گم کنید، اما وقتی کتابی است که از قبل به خوبی می شناسید، بسیار بی دردسر می‌شود. حتی بهتر است که آن‌ها به خواندن مجموعه‌ای که در اصل به زبان انگلیسی بوده است علاقه‌مند شوند، مانند هری پاتر. خواندن کتابی آشنا بهترین راه برای یادگرفتن زبانی ناآشناست.

در خانه از زبان انگلیسی برای کارهای ساده استفاده کنید

ملزم کردن فرزندتان به صحبت به زبان انگلیسی در زمان‌های مشخص – مانند زمان غذا –کار مفیدی است، اما این امر می‌تواند برای او استرس‌زا باشد، هم از نظر فشار برای انجام کارها با کیفیت خوب و هم از نظر ناامیدی در صورت تلاش برای بیان کامل منظورشان. در مراحل اولیه یادگیری، ممکن است واژگان کافی برای پاسخگویی مناسب نداشته باشند، بنابراین شما به جای برقراری ارتباط معنادار، یک مکالمه کتاب درسی را دنبال می‌کنید و این برعکس لذت بردن از آموزش زبان انگلیسی کودک است.

کاری که می توانید انجام دهید که فشار بسیار کمتری هم دارد، استفاده از انگلیسی برای کارهای واقعاً ساده است. به عنوان مثال، دستورالعمل های اساسی که نیازی به پاسخ ندارند، یا فقط به پاسخ بله یا خیر نیاز دارند، می توانند به زبان انگلیسی منتقل شوند.

این چیزهایی مانند “من می روم خرید، آیا می خواهید با من بیایید؟” یا “مادربزرگت دیرتر می آید” جملاتی هستند که از واژگان مقدماتی استفاده می کنند و به راحتی قابل درک‌اند. به این ترتیب، آنها همچنان به صحبت های انگلیسی گوش می دهند و یاد می گیرند.

هنگامی که آنها واژگان بیشتری به دست آوردند، می توانید کارهای ساده را به زبان انگلیسی نیز انجام دهید، مانند آشپزی یا ورزش کردن. این کارها شامل دامنه نسبتاً محدودی از واژگان است که می‌توانید آن‌ها را به زبان انگلیسی انجام دهید و فرزندتان می‌تواند به انگلیسی یا به زبان مادری‌اش به بهترین شکل به شما پاسخ دهد.

اومند در زمینه آموزش زبان انگلیسی کودک چگونه عمل میکند؟!

کاربر محور بودن کلاس: به دلیل جمعیت کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفر آن هم در کلاس های عمومی) مدرسین اومند به تمام کاربران توجه لازم را دارند. همچنین آموزش ها براساس نقطه قوت و نقطه ضعف کاربران است.

پشتیبانی قوی اومند: هیچ چیز بدون توجه از زیر ذره بین تیم پشتیبانی اومند عبور نمیکند! تیم پشتیبانی بر روند جلسات، رضایت کاربران با تماس های کنترل کیفیت، تکالیف و … نظارت کامل دارد.

گسترده و کامل بودن اومند: باشگاه اومند یک مرجع گسترده و خلاقانه است که براساس رویکرد های نوین آموزش و همچنین آموزش های شخصی سازی شده بنا شده است. در باشگاه اومند کاربران پرونده آموزشی نیز دارند تا نظارت مدرس بر روند پیشرفت آنها جدی تر باشد و همچنین اگر کاربر به آموزش دیگری نیاز داشت، سریعا شرایط کاربر توسط مدرس بعدی درک شود. به این صورت آموزش ها بصورت هماهنگ و یکپارچه به کاربر ارائه خواهند شد.