مقالات

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی (قسمت دوم)

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی

در قسمت اول این متن به این موضوع اشاره کردیم که امروزه همه ما به یادگیری زبان انگلیسی احتیاج داریم تا بتوانیم حتی بسیاری از نیازهای روزمره خود از جمله کار با موبایل و لپ تاپ را برطرف کنیم.

از آنجایی هم که هنوز هیچ قرص و آمپولی برای آموزش زبان انگلیسی اختراع نشده، پس ما تنها از طریق تلاش و ممارست می توانیم مهارت های خودمان در زبان انگلیسی را افزایش دهیم. بنابراین اگر کسی به شما قول داد که در چشم به هم زدنی کاری می کند که شما به زبان انگلیسی مسلط شوید و نمره هایی بالا در آیلتلس و تافل کسب کنید، دو پا که دارید دو پای دیگر هم قرض کنید و به سرعت فرار کنید😁، چون اگر در تله او بیفتید فقط هزینه و وقت خود را هدر می دهید.

زبان انگلیسی چیزی نیست که بتوان آن را در بازه ای کوتاه مدت به صورت حرفه ای یاد گرفت، مگر آن که چوب جادویی داشته باشید😁 در غیر این صورت باید در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید و قدم با قدم با استاد خود پیش بروید تا به مرور در این زبان حرفه ای شوید.

۵ نکته کاربردی که باید برای یادگیری زبان انگلیسی بدانید!

بعد از مشخص کردن چرایی خود از یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در کلاس هایی کاربر محور که آموزشی متناسب با شرایط شما ارائه دهند، باید خودتان هم قدم هایی برای بهبود این زبان بردارید تا بتوانید زودتر به هدفتان برسید.

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی (قسمت دوم)

● کلمات مرتبط با هم را در یک دفترچه یادداشت کنید

یکی از بهترین روش های یادگیری لغات انگلیسی این است که آن ها را به صورت موضوعی یاد بگیرید. مثلاً یک صفحه از دفترچه تان را به کلمات مربوط به ماشین و رانندگی اختصاص دهید و هر کلمه ای که به Cars و Driving مربوط است درون آن بنویسید و با آن یک جمله بسازید. به خاطر داشته باشید تنها زمانی می توانید مطمئن باشید که مفهوم یک کلمه را یاد گرفتید که بتوانید با آن جمله بسازید.

ضمناً اگر از طرفداران محیط زیست هستید و دوست دارید درختان کمتری بریده شوند، بهتر است که برای یادداشت کلمات از نرم افزار های نوت موبایل یا تبلت استفاده کنید.

● انگیزه یادگیری را درون خود پرورش دهید و زنده نگه دارید

احتمالاً برای اکثر شماها پیش آمده که کاری را با انگیزه و انرژی زیاد شروع کرده اید اما در ادامه راه به اصطلاح انرژیتان افتاده و کسی باید هلتان می داده تا آن کار را به اتمام برسانید. پس اگر نمی خواهید برای یادگیری زبان انگلیسی هم به همین روز دچار شوید باید انگیزه تان را مثل روز اول حفظ کنید. اما چگونه؟

۱- هدف نهاییتان از یادگیری این زبان را بنویسید و آن را در جایی قرار دهید که هر روز آن را ببینید و انرژی بگیرید.

۲- برنامه ریزی داشته باشید. شما قرار نیست از ابتدا بتوانید مجله های نیویورک تایمز را بخوانید! پس علاوه بر هدف بزرگ خود، هدف های کوچک کوچک طراحی کنید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید.

۳- موضوعاتی که به آن ها علاقه دارید را به زبان انگلیسی دنبال کنید. مثلاً اگر از تماشای فیلم لذت می برید، سعی کنید آن ها را با زبان اصلی تماشا کنید.

● خودتان را به دیکشنری وابسته نکنید

نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوب است که شما در هنگام یادگیری زبان انگلیسی از یک دیکشنری استاندارد استفاده کنید، اما به شرطی که در استفاده از آن زیاده روی نکنید!

مثلاً وقتی فیلم یا سریالی نگاه می کنید یا یک ریدینگ را می خوانید و معنی کلمه ای را متوجه نمی شوید، نباید فوراً به دیکشنری مراجعه کنید، بلکه باید سعی کنید معنی آن را بر اساس جمله و کلمات اطراف آن حدس بزنید و متوجه شوید.

● بدون ترس و واهمه سوال بپرسید و صحبت کنید

اگر می خواهید زبان انگلیسی را قورت دهید، نباید از اشتباه کردن بترسید. پس وقتی سر کلاس حضور دارید حتماً در مکالمات شرکت کنید و هر سوالی که داشتید به زبان انگلیسی بپرسید، حتی به غلط!😁 شما حتی اگر به صورت دست و پا شکسته هم صحبت کنید، بهتر از این است که ساکت بنشینید و فقط شنونده باشید.

● حتماً زبان انگلیسی را مرور کنید به خصوص قبل از خواب!

زبان انگلیسی، زبانی فرار است. بنابراین اگر شما قواعد، کلمات و مکالمات آن را تمرین و مرور نکنید، آن ها را به مرور فراموش می کنید، حتی اگر در باشگاه اومند آموزش دیده باشید.😉

پس هر مطلبی را که یاد می گیرید، آن را حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد مرور کنید تا در حافظه بلند مدتتان ثبت شود. ضمناً مرور قبل از خواب را هم جدی بگیرید؛ چرا که این کار باعث می شود مطالب مثل یک کتابخانه در ذهن شما طبقه بندی شوند و در نتیجه بازیابی آن ها ساده تر شود.

اگر می خواهید بدانید که ما در قسمت اول توصیه هایی به کاربران زبان انگلیسی چه گفته ایم، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی (قسمت دوم)

کجا را برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را انتخاب کنیم؟

امروزه سر هر کوچه و برزنی یک آموزشگاه زبان انگلیسی وجود دارد، اما آیا همه این آموزشگاه ها از آموزش هایی کاربر محور استفاده می کنند و متناسب با نقاط ضعف و قوت شما پیش می روند؟ قطعاً خیر!

اما ما در اومند نه تنها آموزش آنلاین زبان انگلیسی را به صورت کاربر محور و پروژه محور پیش می بریم، بلکه پرونده ای از سطح زبان شما هم تهیه می کنیم تا بتوانیم روند پیشرفت شما را بهتر بررسی کنیم.

پس اگر شما هم می خواهید زبان انگلیسی را در کلاسی آنلاین و با جمعیتی محدود (حداکثر ۱۰ نفر) یاد بگیرید و از پشتیبانی همه جانبه تیم متخصص ما بهره مند شوید، یا از طریق شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با اومند به مسیر آرزوهات رنگ بنفش بزن.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *