مقالات

توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی (قسمت اول)

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی یکی از ضروری ترین آموزش هایی است که یک فرد در دوران زندگی خود نیاز دارد آن را دریافت کند. این آموزش آن قدر ضروری است که هر چه زودتر آغاز شود به نفع خود فرد خواهد بود. در عصر دیجیتالیسم که تکنولوژی و علم با سرعت در حال پیشرفت هستند، گستره کاربرد زبان انگلیسی دیگر فقط محدود به مهاجرت یا صحبت کردن با افراد بومی نمی شود؛ بلکه زبان انگلیسی به دلیل آن که زبان بین الملل است در ابعاد مختلف زندگی روزمره ما انسان ها نیز رسوخ کرده است. ساده ترین کاربردی که میتوان در این زمینه مثال زد، استفاده از ابزار های دیجیتال رایج مانند گوشی موبایل و لپتاپ است. هنگامی که حتی با پیغام های ساده از طرف ابزارهای دیجیتالی مان مواجه می شویم، ضرورت تسلط به زبان انگلیسی نمایان میشود.

هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید

شما باید در ابتدا هدف شغلی، تحصیلی و … خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. هدف شما مهم ترین نقش را در آموزش شما دارد؛ در واقع هدف شما باید در مرکز قرار بگیرد و آموزش در اطراف این هدف. شیوه آموزش به شما بسته به نوع هدفتان تعیین می شود. شاید تعجب کرده باشید زیرا این موضوع معمولا در جایی بیان نمی شود. بطور معمول، افرادی که قصد یادگیری زبان را دارند در نزدیک ترین یا در دسترس ترین کلاس موجود ثبت نام می کنند و روال آموزشی کاملا مشابه را طی می کنند: تعیین سطح عمومی، تقسیم بندی در کلاس ها و شروع آموزش طبق کتاب های مشخص. گاها تغییراتی جزئی در کلاس های مختلف بوجود می آید تا کلاس ها جذاب تر شوند؛ مانند پخش فیلم در کلاس. این جزئیات ها در آموزش موثر هستند اما چارچوب کلی هنوز همان است. این شیوه بسیار قدیمی و متداول آموزش زبان انگلیسی است که علاوه بر خسته کننده بودن، در دوران کنونی نمی تواند پاسخگوی نیاز افراد مختلف باشد. گواه این واقعیت علمی را میتوانید در هر جایی از اطراف خود ببینید. می پرسید چگونه؟! بسیار ساده است؛ فقط کافیست به اطرافیان خود یا بطور کلی به هرکس که در پی آموزش زبان بوده یا هست نگاهی بیندازید؛ چند درصد این افراد بعد از ثبت نام در کلاس زبان آن را رها کرده اند و دوره خود را تا انتها تکمیل نکرده اند؟! یا چند درصد از آن ها توانسته اند با وجود یادگیری زبان از پس چالش های خود بربیایند و زبان انگلیسی را در موقعیت های مهم عملی استفاده کنند؟

آموزش زبان انگلیسی

این آمار ها کم نیستند و علت آن دقیقا همین شیوه روتین و تکراری است. در شرایطی که جهان روز به روز با سرعتی باور نکردنی در حال گسترش و پیشرفت است، یکسان ماندن شیوه های آموزشی در طول چندین دهه اصلا موضوع جالبی نیست. پس الان متوجه شدیم که علت آمار های زیاد در ناکام ماندن آموزش های زبان چیست؛ علت عدم انطباق شیوه های آموزشی با نیاز های روز زبان آموزان است.

پس چگونه باید زبان را آموخت؟!

راه حل این مشکل فقط آموزش شخصی سازی شده است؛ یعنی آموزشی که پس از شناسایی نیاز ها و اهداف کاربر به او  ارائه شود. در این شیوه دیگر خبری از آموزش های یکسان برای افرادی با نیازها و روحیه های متفاوت نیست. همچنین در این شیوه مسلما به نقطه ضعف ها و نقطه قوت های کاربران توجه می شود و آن ها برای مواجهه با چالش هایی که برایشان نااشناست تنها نیستند. این همراهی و پشتیبانی قوی انگیزه کاربران را چندین برابر میکند تا دیگر در اواسط مسیر، یادگیری را رها نکنند.

بنابراین اگر هدفتان از شرکت در کلاس های حضوری یا کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی این است که به درجه ای از تسلط در این زبان برسید که آن را مثل بلبل صحبت کنید، باید آموزش های شخصی سازی شده را جایگزین روش های قدیمی آموزشی کنید؛ چرا که در این روش حتی منابع آموزشی هم متناسب با سطح و مهارت شما تعیین می شوند و خبری از کتاب و سایر منابع آموزشی یکسان در کلاس ها نیست.

آموزش زبان انگلیسی

چگونه آموزش کاربر محور را پیدا کنیم؟

باشگاه اومند از مراکز معتبر آموزشی است که به عنوان شرکت خلاق و نوآور انتخاب شده است. (افتخارات و مجوز های اومند را میتوانید در انتهای همین صفحه مشاهده کنید.) این مجموعه بر پایه ایده های جدید آموزش و مشاوره منطبق با علم آموزش بنیانگذاری شده است. کاربران برای ثبت نام در کلاس انلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند ابتدا یک جلسه مشاوره را با مدرس خود میگذرانند که در این جلسه مدرس تمام اطلاعات لازم از جمله هدف از یادگیری، نقطه قوت ها و نقطه ضعف های کاربران را دریافت میکند و سپس برای آموزش آن ها برنامه ریزی میکند.

در قسمت دوم این مقاله که در هفته آینده منتشر می شود، اطلاعات بیشتری درباره شیوه آموزش زبان انگلیسی اومند بیان خواهد شد.

شما میتوانید برای ارتباط سریع تر با باشگاه با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و در زمینه شیوه آموزش زبان در باشگاه اومند اطلاعات لازم را به دست آورید. همچنین می توانید در این صفحه اطلاعات خود را وارد کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *