مقالات

تقویت مهارت گفتاری و مکالمه در زبان ترکی استانبولی

تقویت مهارت گفتاری و مکالمه در زبان ترکی استانبولی

صحبت کردن معمولا نقطه ضعف اصلی برای همه کسانی است به آموزش زبان ترکی استانبولی می پردازند. این یک مسئله رایج در بین اکثر زبان آموزان است اما دلیل این امر واضح نیست! زمانی که مهارت های گفتاری شما هرگز رشد نمی کنند، باید یکسری نکات را سر لوحه کارتان قرار دهید. به نوعی در امر یادگیریتان سنت شکنی کنید و با باور های اشتباه گذشته ­تان خداحافظی کنید تا بتوانید متدهای به­روز را تجربه کنید. 😁

تقویت بنفش مهارت های گفتاری 💫

تقویت مهارت گفتاری زبان ترکی استانبولی

زمانی که در کلاس حاضر می شوید و در حال گوش دادن به یک درس و خواندن آن هستید، مدرس شما می خواهد که با صدای بلند آن را برای بقیه بخوانید. سپس دوباره از شما می خواهند که به خواندن آن ادامه دهید، فقط با این تفاوت که سرعت خود را افزایش دهید. وقتی که این کار را بارها و بارها از شما می خواهند انجام دهید، مهارت گفتاری شما به مرور تقویت می شود. در کلاس های زبان ترکی استانبولی، شما یک الگوی خیلی خوبی دارید که باید تمام سعی خودتان را بکنید که کلمات را به درستی همانند مدرستان تلفظ کنید. اما همینطور از شما می خواهند در مورد آن وسواس نداشته باشید و سریع بخوانید، و از مکث کردن بی شمار بپرهیزید.

دیالوگ سازی و مکالمه:

در کلاس های آنلاین زبان ترکی استانبولی هر جلسه از شما می خواهند که راجع به موضوعی که مشخص شده از قبل چیزهایی را برای گفتن آماده کنید. همانطور که می دانید، این کار کمک می کند که خودتان را در موقعیت های مشابه تصور کنید. همچنین کلمات ضرروی آن بحث را یاد می گیرید، و علاوه بر آن متوجه می شوید چگونه آن ها را در زمینه مناسب بیان کنید. مکالماتی که بین شما و دوستانتان در کلاس رد و بدل می شود، دقیقا همان چیزی است که می تواند مهارت شما را تقویت کند. در این شرایط چون نظارت مدرستان وجود دارد احتمال اشتباهات، چه از لحاظ تلفظ و چه از لحاظ قوانین گفتاری به حداقل می رسد.

● ضبط کردن صدای خودتان و گوش کردن به آن

یکی از تکنیک های موثر در آموزش زبان ترکی استانبولی و تقویت مهارت های گفتاری آن این است که شما در حین صحبت کردن به زبان ترکی، صدای خودتان را ضبط کنید و بعد به آن گوش دهید تا بهتر متوجه اشکالات گفتاری و گرامریتان شوید و بتوانید آن ها را رفع کنید. حتی شما می توانید یکی از متن هایی که بومی های ترک زبان خوانده اند را بلند بلند بخوانید و بعد هر دو صدا را پلی کنید و حرف زدن خودتان را با شخص ترک زبان مقایسه کنید و آنقدر تمرین کنید تا لهجه، تلفظ، ریتم و لحن حرف زدن شما هم مشابه همان فرد ترک زبان شود!

تکنیک سایه زدن: 

از سایه زدن استفاده کنید، یعنی دیالوگ ها را همانطور که می شنوید تکرار کنید.سایه ابزاری بسیار مفید برای افزایش تسلط و همچنین بهبود لهجه و توانایی درک شدن شماست. سایه زدن به ایجاد تمام اتصالات عصبی در مغز شما کمک می کند تا آن کلمات و جملات را سریع و دقیق بدون نیاز به فکر کردن در مورد آن بیان کنید. بسته به هدف اصلی شما، به احتمال زیاد صداهای زیادی وجود دارد که دهان شما عادت به تولید آنها ندارد.  برای مثال زمانی که در کلاس شرکت می کنید، مدرس شما می خواهد که همراه با گوش دادن به موسیقی، تکنیک سایه انداختن را انجام دهید.🌠

آموزش ترکی استانبولی

از صحبت کردن نترسید!

 اینکه شما سعی کنید از صحبت کردن اجتناب کنید، جای تعجب دارد!  هر چه بیشتر صحبت کنید، سریع تر یاد می گیرید و به همین دلیل است که کلاس های کاربرمحور بسیار موثر واقع می شوند. زیرا از آنجایی که براساس خواسته شما ( که تقویت مکالمه و مهارت گفتاریتان است) تشکیل می شود. تمام فرصت و تمرکز این کلاس ها روی صحبت کردن شماست.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم مقاله، زبان ترکی در سفر را مطالعه نمایید تا از اهمیت این موضوع با خبر باشید.

فرهنگ لغت خود را بسازید:

وقتی در کلاس های آموزشی زبان ترکی استانبولی حضور دارید، کلمات جدید را در هر جلسه از کلاس یاد می گیرید، و می توانید آن ها را در یک دفترچه یادداشت ذخیره کنید. اگر این کار را انجام دهید، در حین مکالمه زمانی که به آن ها نیاز دارید، می توانید در یک ثانیه نگاهی بیندازید. همچنین، مرور روزانه در تقویت و ثبیت آن ها در حافظه بلند مدتتان بسیار حائز اهمیت است.

به علاوه اگر بتوانید فرهنگ لغتی که ساخته اید را با تصاویر مرتبط با هر کلمه ادغام کنید، دیگر نور علی نور می شود؛ چرا که تصویرسازی یکی از موثرترین تکنیک ها برای به خاطرسپاری لغات است و احتمال فراموشی واژگان ترکی را به حداقل می رساند!

مکالمه زبان ترکی

در مجموع برای تقویت مهارت گفتاری و مکالمه زبان ترکی

برای اینکه بتوانید با اطمینان بیشتری صحبت کنید و به تسلط کافی از زبان ترکی برسید، لازم است در کلاس های کاربرمحور حضور پیدا کنید. زیرا در این کلاس ها تنها روی هدفی که شما می خواهید به آن برسید کار می شود. در همین راستا، اومند با تشکیل تیمی باتوجه به تمامی خواسته های شما کلاس هایی را تشکیل داده تا بتوانید به هدفتان دست پیدا کنید. برای اومندی شدن می توانید از طریق این لینک و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

اومند موفقیت بنفش را برایتان آرزو دارد! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *