مقالات

تقویت مهارت گفتاری در زبان انگلیسی

تقویت مهارت گفتاری در زبان انگلیسی

مگر می شود در عصر ارتباطات زندگی کرد و از کنار یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به راحتی گذشت؟! این زبان به قدری کاربردی است که یادگیری آن در عصر حاضر کودک و بزرگسال نمی شناسد!

اما چه افرادی که در کلاس­های آنلاین زبان انگلیسی شرکت می کنند و چه افرادی که این زبان را در کلاس های حضوری یاد می گیرند در یک چالش مهم شریک هستند و آن هم چیزی نیست جز مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی یا همان speaking!

حتی گاهی ممکن است که کاربران دانش بالایی در زمینه گرامر و لغات انگلیسی داشته باشند و مشکل چندانی در listening و writing هم نداشته باشند، اما نتوانند از پس یک مکالمه ساده بربیایند و یک پای اصلی از زبانشان بلنگد!

به همین دلیل اگر چشم از این مطلب برندارید، راه هایی به شما یاد می دهیم که نه تنها مهارت گفتاری زبان انگلیسیتان تقویت شود، بلکه در این زمینه سخنور هم شوید!😉

Speacking زبان انگلیسی را با ۵ روش قورت دهید

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

طبیعتاً شما تا زمانی که نتوانید مهارت گفتاری خودتان در زبان انگلیسی را تقویت کنید، نمی توانید ارتباط موثری با افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند برقرار کنید. پس چاره ای ندارید جز این که در کنار شرکت در کلاس انلاین زبان انگلیسی، به چند روش زیر بر روی این مهارت خود کار کنید تا این نقطه ضعف به نقطه قوت شما تبدیل شود.

● پارتنری را برای مکالمه انتخاب کنید که مهارت کلامی بالایی دارد

قطعاً در تمام کلاس های زبان انگلیسی مکالمه ای به صلاحدید معلم بین شما و همکلاسی هایتان شکل می گیرد. اما واقعیت این است که این مکالمه زمانی تاثیرگذاری زیادی دارد که طرف مقابل مسلط تر از شما باشد. چون اگر با شخصی ضعیف تر از خودتان صحبت کنید، ممکن است که درون شما حس برتری ایجاد شود و احساس کنید که به تمرین speaking نیازی ندارید. بنابراین اگر بتوانید از طریق شبکه ها و رسانه های اجتماعی مثل اسکایپ با فردی بومی انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید، چند هیچ جلو می افتید و مهارت گفتاریتان در زبان انگلیسی تقویت می شود؛ چرا که در این حالت با کیسی قوی تر از خودتان صحبت می کنید و به همین دلیل تلاش بیشتری می کنید تا خودتان را هم به همان سطح برسانید!

● شنیدن را جدی بگیرید تا به مهارت گفتاری برسید

از آنجایی که ما دو گوش و یک زبان داریم، پس بهتر است که قبل از صحبت کردن خوب بشنویم و بعد حرف بزنیم. این موضوع در تقویت مهارت گفتاری در زبان انگلیسی نیز صدق می کند؛ چرا که وقتی شما خوب بشنوید، هم ساختار جملات را بهتر درک می کنید و هم دایره واژگانتان افزایش پیدا می کند. پس می توانید با گوش دادن مواردی مثل موسیقی، با یک تیر دو نشان بزنید، یعنی هم listening و هم speaking خود را تقویت کنید.

● بلند بلند حرف بزنید و صدایتان را ضبط کنید

یکی دیگر از بهترین راه ها برای تقویت مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی این است که بلند بلند با خودتان حرف بزنید و صدایتان را هم ضبط کنید تا بتوانید به عنوان منبع کشف اشکالاتتان از آن استفاده کنید. چون شما وقتی بعد از صحبت کردن به صدای خودتان گوش دهید، می توانید اشکالاتی که در تلفظ و یا حتی جمله بندی دارید پیدا کنید تا بار دیگر در چاله همان ایراد نیفتید!

البته اگر به قدری ماهر نیستید که بتوانید اشکالاتی که در صحبت کردنتان داشته اید را کشف کنید، لازم است که دست به دامن استاد آموزش زبان انگلیسی یا دوستی که زیر و بم این زبان را از بر است شوید تا ایرادهایتان را کشف و آن ها را برطرف کنید!

به علاوه شما می توانید این صحبت کردن را در جلوی آینه هم انجام دهید و ۲ الی ۳ دقیقه بی وقفه درباره موضوع خاصی حرف بزنید. حتی اگر نمی توانید با کلمه یا جمله ای منظور خودتان را برسانید، آن را با کلمه یا جمله ای هم مفهوم جایگزین کنید و بیان نمایید. فراموش نکنید که در این حالت هم ضبط کردن صدا می تواند کمک حال شما در رفع ایرادات کلامیتان باشد.

تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی

● واژگان بیشتری یاد بگیرید

مگر غیر از این است که جملات از کنار هم قرار گرفتن کلمات مختلف ساخته می شوند؟! پس طبیعتاً هر چه لغات بیشتری بلد باشید، هم جسارت بیشتری برای صحبت کردن و هم تسلط بالاتری در بیان جملات انگلیسی خواهید داشت. بنابراین هر کلمه جدیدی که یاد می گیرید، حتماً مترادف ها و متضادهای آن و یا در افعال، اشکال مختلف آن ها را هم یاد بگیرید تا بتوانید در جملات مختلف از آن ها استفاده کنید.

برای یادگیری بهتر واژگان انگلیسی هم می توانید از دفترچه ای اختصاصی برای نوشتن لغات و مرور آن کمک بگیرید، برای هر لغت یک یا چند جمله انگلیسی بنویسید تا بهتر در ذهنتان ثبت شوند، بازی های اینترنتی مثل جدول ساخت کلمات انگلیسی انجام دهید، ریشه لغات را پیدا کنید تا معنای واژگانی با ریشه آن ها را راحت تر حدس بزنید و غیره. با کمک این روش ها می توانید به جاودانگی لغات انگلیسی در ذهنتان کمک زیادی نمایید و در نتیجه نه تنها مهارت های گفتاری خود، بلکه مهارت های رایتینگ، لیسنینگ و درک مطلبتان را نیز تقویت کنید.

● دور و اطرافتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید

منظور از احاطه کردن، غوطه ور کردن خودتان در منابع مطالعاتی متنوع نیست، بلکه منظور این است که مثلاً سعی کنید منوی موبایلتان انگلیسی باشد، فیلم و آهنگ زبان اصلی زیاد ببینید و بشنوید، کتاب های انگلیسی بخوانید و غیره تا کم کم به تسلط کافی در صحبت کردن در این زبان برسید.

از آنجایی که مهارت نوشتاری زبان انگلیسی هم از اهمیت زیادی برخوردار است، توصیه می کنیم مطالعه مقاله تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی را از دست ندهید.

چه کلاسی برای تقویت مهارت گفتاری در زبان انگلیسی مناسب است؟

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

همان طور که حتماً متوجه شده اید تنها زمانی می توانید به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید که تمرین به شیوه های مختلف را از یاد نبرید و به هیچ عنوان تسلیم نشوید!

اما طبیعتاً در کنار تمرین و ممارست، شما به کلاسی نیاز دارید که بتواند بر اساس اهداف، توانایی ها و نقاط ضعف و قوت شما، زبان انگلیسی را به شما آموزش دهد. روند آموزش آنلاین زبان انگلیسی در این باشگاه به این صورت است که هیچ کلاسی جمعیت بیش از ۱۰ نفر ندارد و همه کاربران به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط هستند و می توانند از خدمات پشتیبانی ما بهره مند شوند تا حتی لحظه ای به حال خود رها نشوند و این دقیقاً معنی کلاس کاربر محور است که زبان آموزان در راس آموزش قرار دارند.

پس اگر شما هم می خواهید زبان انگلیسی را مثل بلبل حرف بزنید، یا همین حالا با شماره تلفن باشگاه در انتهای صفحه تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

اومندی ها زبان انگلیسی را بنفش طور یاد می گیرند.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *