مقالات

تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

مهارت رایتینگ در زبان های خارجه مثل انگلیسی یعنی آنچه در که ذهنتان می گذرد را طوری بر روی کاغذ پیاده سازی کنید که گرامر، علائم نگارشی و املای کلمات به طور کامل در آن رعایت شود. گاهی حتی انجام اصولی این کار در زبان مادری هم کار ساده ای نیست چه برسد به زبان انگلیسی!

اما خوشبختانه این مهارت اکتسابی است و اگر شما در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شنونده خوبی باشید و از تمرین کردن فرار نکنید، می توانید مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید.

البته نباید فراموش کردن رسیدن به چنین آرزو و مهارتی در کلاس های شلوغ حضوری کار حضرت فیل است!😁 در این کلاس ها حتی اگر استاد بخواهد هم نمی تواند تمرکز چندانی بر روی تک تک مهارت های شاگردانش داشته باشد و این دقیقاً نقطه مقابل کلاس های کاربر محور است!

زیرا در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی که به روش کاربر محور برگزار می شوند و جمعیت محدودی (نهایتاً ۱۰ نفر) در کلاس ها حضور دارد، استاد به راحتی می تواند مهارت رایتینگ شما را افزایش دهد تا دیگر دغدغه ای از بابت نوشتن متن های انگلیسی زبان نداشته باشید و به راحتی دست به قلم شوید!✍

5 روش طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی

۵ روش طلایی برای بهبود مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی

شما چه زبان انگلیسی را به عنوان سرگرمی یاد بگیرید و چه به دنبال قبولی در آزمون های بین المللی مثل تافل و آیلتس باشید به مهارت writing نیاز دارید! پس با ما همراه باشید تا شما را با بهترین روش های تقویت مهارت رایتینگ آشنا کنیم.

زیاد خواندن را سرلوحه کار خود قرار دهید

یکی از مهم ترین ترفندها برای نوشتن بهتر به هر زبانی از جمله انگلیسی، مطالعه بیشتر است؛ چرا که شما هر چه بیشتر مطالعه کنید، بیشتر هم با شکل صحیح نوشتار کلمات، نحوه استفاده از آن ها در جمله و جمله سازی اخت می شوید و این مهارت را یاد می گیرید. پس هر چه ریدینگ بیشتری در رگ های خود تزریق کنید، رایتینگ بهتری هم برداشت می کنید.😉

ضمناً اگر می خواهید زودتر با اثر معجزه آسای این کار مواجه شوید، می توانید وقتی کمی در زبان انگلیسی جلو رفتید، درباره هر آنچه که می خوانید چند خطی بنویسید تا روز به روز در رایتینگ پیشرفت کنید.

● دایره واژگان خود را افزایش دهید

قطعاً هر چه شما کلمات و عبارات بیشتری بلد باشید، بهتر هم می توانید بنویسید. اما از آنجایی که لغات انگلیسی بسیار فرار هستند، باید آن ها را در جملات مختلف به کار ببرید تا به مرور ملکه ذهنتان شوند. پس برای این که از لغات به نفع تقویت رایتینگ استفاده کنید، انجام چند روش زیر را جدی بگیرید:

۱- سعی کنید با هر تعداد کلمه جدیدی که یاد می گیرید تعدادی جمله کوتاه درباره کارهای روزمره خود بنویسید.

۲- از بازی های پازل کلمات مثل Puzzle English و Word Blitz استفاده کنید تا یادگیری واژگان جدید را برای خودتان سرگرم کننده و جذاب کنید.

۳- سعی کنید از کلمات مختلفی برای ارتباط جملات به یکدیگر استفاده نمایید. مثلاً برای اضافه کردن اطلاعات به یک جمله علاوه بر and از عباراتی مثل in addition، furthermore و moreover استفاده کنید.

● نکات گرامری را جدی بگیرید

زمانی که قلم در دست می گیرید، تنها نوشتن هدف نیست، بلکه با صحیح نوشتن است که این هدف ارزش پیدا می کند. در حقیقت یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین دلایلی که باعث می شود نوشته ما انطور که شایسته است خودش را نشان دهد، رعایت نکات دستوری بوده و هست. زمانی که شما گرامر خوبی داشته باشید چه در صحبت کردن، چه در نوشتن و… چندین و چند پله راحت‌تر از کسانی هستید که گرامر ضعیفی دارند. از انجایی که درک و رساندن مفهوم صحیح تنها با تسلط بر روی گرامر اتفاق می افتد، از شما انتظار می رود در آموزش زبان انگلیسی‌تان به این بخش بیش از پیش اهمیت بدهید.🌟

شاید شما بتوانید با گفتن جملات دست و پا شکسته منظور خودتان را برسانید، اما وقتی می خواهید مطلبی را بنویسید به خصوص اگر مطلبی رسمی مثل نوشتن رزومه به زبان انگلیسی باشد، اهمیت رعایت گرامر چند برابر می شود. پس نمی گوییم که مدام در حال خواندن گرامر باشید، اما ساده بگوییم نباید بیخیال آن شوید، بلکه باید سعی کنید آن را در تمرین های خود بگنجانید و به مهارت برسید!

● از افراد مسلط به زبان انگلیسی بازخورد بگیرید

برای این که در چاله خطاهای خودتان گرفتار نشوید و دائماً آن ها را تکرار نکنید، باید وقتی مطلبی به زبان انگلیسی می نویسید، حتماً از دوست، معلم یا کسی که به زبان انگلیسی مسلط است بخواهید که نوشته شما را بررسی کند تا اشکالات شما از دل آن متن خارج شود و بتوانید برای دفعات بعد آن ها را اصلاح کنید.

لازم است بدانید که در دنیای دیجیتال ابزارهای آنلاینی مثل Grammarly و Readable هم به کمک شما آمده اند تا حتی اگر کسی را نداشتید که از او راجع به دست نوشته های انگلیسیتان بازخورد بگیرید، بتوانید از این ابزارها کمک بگیرید و متوجه اشتباهات املایی و نوشتاری خودتان شوید.

● از تکنیک بازنویسی غافل نشوید!

از جمله تکنیک های موثری که باعث بهبود مهارت رایتینگ شما می شود بازنویسی مطالب است. این تکنیک شما را وادار می کند که برای شرح یک مفهوم یا یک داستان، هرچه را که در خاطر دارید بر روی کاغذ بیاورید. در این تکنیک علاوه بر تقویت مهارت نوشتاری، حافظه شما هم تقویت می شود. از طرفی، یکی از مزایای مهم دیگر این روش این است که آن خاطره، داستان و… بهتر از هر زمان دیگری در ذهن‌تان ثبیت می شود. در همین راستا، زمانی که بتوانید یک موقعیت را از اول با قلم خودتان شرح دهید، لذتی را تجربه می کنید که مشتاق می شوید هرچه بیشتر از این تکنیک استفاده کنید. 💫

در این تکنیک باید هر آنچه در داستان ها و مطالب انگلیسی زبان خوانده اید را با عبارات مترادف و یا حتی ساختارهای گرامری مشابه آن بازنویسی کنید، البته بدون این که به مفهوم اصلی آن متن ضربه ای وارد شود!

برای این که با منابع جذاب یادگیری زبان انگلیسی آشنا شوید، کافیست که از طریق لینک این مقاله اقدام کنید و این مطلب را مطالعه نمایید.

چگونه به تسلط ۱۰۰ درصدی در رایتینگ زبان انگلیسی برسم؟

تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی

همه این روش هایی که برای تقویت مهارت رایتینگ در زبان انگلیسی توضیح دادیم، وقتی می توانند نتیجه شگفت آوری را به همراه داشته باشند که در کنار آموزشی اصولی به کار بروند.

به همین منظور ما با تیمی متخصص در باشگاه اومند در کنار شما هستیم تا بتوانید با شرکت در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی ما، صفر تا صد زبان انگلیسی را با شیوه ای متفاوت یاد بگیرید.

متفاوت از نظر ما یعنی آموزشی کاربر محور که نه بر اساس تواناهایی جمعی، بلکه بر اساس ویژگی ها و توانایی های فردی هر کس در کلاسی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفر) پیش می رود و علاوه بر استاد که به صورت مستقیم و آنلاین با دانش آموزان خود در ارتباط است، پشتیبانان هم پیگیر روند پیشروی و انجام تکالیف کاربران هستند تا آموزش زبان انگلیسی اومندی ها به بهترین شکل ممکن انجام شود و هیچ مسئله ای نتواند مانع پیشرفتشان شود.

از این رو از شما دعوت می کنیم که برای دریافت مشاوره رایگان، یا همین حالا با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم مشخصات از طریق این قسمت منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

اومند، بنفش ترین مسیر برای یادگیری زبان انگلیسی است! پر انرژی باشید.💜

1 نظر در “تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

  1. sara گفت:

    خیلی کاربردی بود واقعا بهم کمک کرد ممنون…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *