مقالات

تقویت مهارت شنیداری در زبان فرانسه

تقویت مهارت شنیداری در زبان فرانسه

زبان فرانسه در عین شیرینی و جذابیتی که دارد، جز زبان های سخت به حساب می آید و چون ساختار و ریشه آن تفاوت زیادی با زبان فارسی دارد، معمولاً اکثر افراد در لیسنینگ یا همان مهارت شنیداری این زبان با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

از آنجایی هم که تا شما خوب نشنوید و خوب درک نکنید، نمی توانید تسلط کافی در صحبت کردن داشته باشید، باید کلاسی برای آموزش زبان فرانسه انتخاب کنید که تقویت این مهارت شما را از نان شب هم واجب تر بداند!

البته علاوه بر محیط آموزشی و دوره زبان فرانسه ای که انتخاب می کنید، باید خودتان هم خواستار پیشرفت مهارت شنیداری این زبان باشید و به جای این که فقط بخواهید تند تند صحبت کنید، ابتدا شنونده خوب و بعد گوینده خوبی باشید! در غیر این صورت حتی اگر اومندی هم باشید به سختی می توانید زبان فرانسه را مثل بلبل حرف بزنید!😉

آشنایی با بنفش ترین روش ها برای تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

 تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

این که صرفاً صدای مکالمه دو تا چند نفر را به زبان فرانسوی بشنویم با این که بتوانیم کلمه به کلمه چیزی که آن ها می گویند را در ذهن خود حلاجی و درک کنیم، زمین تا آسمان فرق می کند! بنابراین در این بخش چند روش کاربردی برای تقویت مهارت listening فرانسوی را به شما معرفی می کنیم تا دیگر نگرانی از این بابت نداشته باشید.

تلفظ کلمات را به خوبی یاد بگیرید

شاید این که باید به تلفظ کلمات فرانسوی مسلط باشید در ظاهر ساده و بدیهی به نظر برسد، اما آنچه که اهمیت دارد و شما را به چالش می کشد این است که برخی از حروف از جمله حرف E در بعضی از کلمات فرانسوی تلفظ شده و در برخی دیگر تلفظ نمی شوند. مثلاً اگر همین حرف E که جز متداول ترین حروف بدون تلفظ این زبان است، قبل از دو یا چند حرف صامت آورده شود، تلفظ می شود، اما اگر خارج از این حالت باشد، معمولاً نباید آن را هنگام خواندن کلمه تلفظ کنید.

با یک فرد فرانسوی زبان به مکالمه بپردازید

لازم است بدانید که مکالمه با یک فرد فرانسوی زبان تنها به قدرت صحبت کردن شما کمک نمی کند، بلکه می تواند باعث مهارت شنیداری شما هم شود، البته به شرطها و شروطها! به شرطی این مکالمه به درد مهارت شنیداری شما می خورد که اگر جمله ای را متوجه نشدید، تنها به دنبال ادامه مکالمه نباشید و از فرد مقابل خود سوال بپرسید و از او بخواهید که مفهوم آن جمله را برای شما بازتر کند تا بالاخره متوجه صحبت او شوید. شما با این کار می توانید هم مهارت شنیداری و هم مهارت زبانی خودتان را بیشتر تقویت کنید.

پادکست و موسیقی فرانسوی گوش کنید

وقتی شما به فایل های صوتی گوش می کنید، چون نمی توانید به لب خوانی یا زیرنویس و این قبیل موارد تکیه کنید و مجبور هستید که دقت خود را در شنیدن بالا ببرید، به مرور مهارت شنیداریتان افزایش پیدا می کند. به علاوه از آنجایی که با گوش دادن به پادکست و موسیقی های فرانسوی دایره لغاتتان نیز گسترده می شود و جملات بیشتری یاد می گیرید، می توانید با اعتماد به نفس بیشتری به صحبت کردن بپردازید.

از جمله بهترین پادکست هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید باید به موارد زیر اشاره کرد:👇🏻

۱- پادکست Survival French Phrase یکی از بهترین پادکست ها برای افراد مبتدی است که دانش چندانی از زبان فرانسه ندارند.

۲- اگر سطح بالاتری دارید و می توانید خودتان را در رده متوسط مهارت در زبان فرانسوی به حساب بیاورید، می توانید پادکستی مثل French Your Way را گوش دهید.

۳- اما در صورتی که فکر می کنید که به مهارت بالایی در این زبان رسیده اید و می خواهید به پادکست های حرفه ای تری گوش کنید، پادکست French Voices Podcast می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

سعی کنید مانند یک نوزاد یاد بگیرید.

به این فکر کنید که نوزادان چگونه یک زبان را یاد می‌گیرند: با تقلید از آنچه می‌شنوند، کلمه را بارها و بارها تکرار می کنند، یاد می‌گیرند معنی آن را تشخیص دهند و هرگز در گفتن آن خجالتی نباشند. پس چرا ما نمی‌توانیم زبان را از این طریق هم یاد بگیریم؟ تا جایی که می توانید به زبان فرانسوی گفتاری گوش دهید و در کلاس زبان فرانسه به تقلید تلفظ و کلمات ادامه دهید. هرگز از تمرین کردن کلمات نترسید، مهم نیست که در ابتدا چقدر خنده دار به نظر می‌رسید.

هم زمان گوش کنید و بخوانید

هنگام گوش دادن به فایل صوتی، رونویس را در دسترس داشته باشید تا بتوانید هر کلمه را همانطور که می‌شنوید ببینید. اجازه دادن به چشم و گوش شما به طور همزمان به پردازش اطلاعات یکسان کمک می‌کند و باعث می‌شود ارتباط بین فرانسوی نوشتن و گفتاری آن برقرار شود.

به یادگیری لغات و گرامر ادامه دهید

همانطور که به تماشای فیلم، صحبت کردن و گوش دادن به رادیو ادامه می دهید، ممکن است مهارتی را که در وهله اول در این سفر آغاز کرده‌اید فراموش کنید: درک مطلب و نوشتن. به یاد داشته باشید که همانطور که گوش های خود را تقویت می کنید، بسیار مهم است که درک خود را از دستور زبان فرانسه تقویت کنید و در کلاس زبان فرانسه به یادگیری واژگان جدید ادامه دهید.

اگر تمایل دارید در کنار تقویت مهارت خود در این زبان با نحوه تقویت مهارت گفتاری در زبان فرانسه آشنا شوید، حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

جمع بندی از آنچه درباره تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه گفته شد

مقاله تقویت مهارت شنیداری در زبان فرانسه

داشتن دو گوش و یک زبان نشان دهنده این است که خوب شنیدن تا چه اندازه اهمیت دارد. بنابراین اگر شما هم می خواهید مهارت گفتاری و نوشتاری خوبی در زبان فرانسه داشته باشید، یک راه مهم آن این است که مهارت لیسنینگ خود را در این زبان تقویت کنید.

به همین منظور ما در باشگاه اومند همراه با تیمی حرفه ای در کنار شما هستیم تا با خیال راحت بتوانید دوره های آنلاین زبان فرانسه را در این باشگاه طی کنید و با استاد خود به صورت مستقیم و آنلاین در ارتباط باشید.

به علاوه شما با شرکت در این کلاس ها می توانید در فضای آنلاین و اختصاصی باشگاه و با جمعیتی محدود (حداکثر ۱۰ نفره) از آموزش های شخصی سازی شده ما که بر اساس توانایی های فردی هر نفر پیش می روند بهره مند شوید.

پس برای این که بتوانید دو گوش قوی برای شنیدن زبان فرانسه بسازید، همین حالا یا از طریق شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این لینک  اشتراک بگذارید و منتظر تماس کارشناسان اومند بمانید.

با اومند گوش های خود را برای خوب شنیدن زبان فرانسه تیز کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *