مقالات

تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

تقویت مهارت شنیداری در زبان انگلیسی

همانطور که می دانید یکی از ضعف های بزرگ ما زبان آموزان در آموزش زبان انگلیسی، مهارت شنیداری یا بهتر است بگوییم لیسنینگ است. این مهارت یکی از مهمترین بخش هایی است که میزان موفقیت ما را در هر سطح و آزمونی تضمین می کند. گاهی پیچیدگی و سختی آن ما را خسته و دل زده می کند؛ اما از آنجایی که بر اهمیت آن آگاهیم عقب نمی کشیم. 😉

راهکار هایی برای بهبود مهارت Listening 💫

خب همانطور که گفتیم این مهارت برایش فرقی ندارد ما در چه سطحی قرار داریم، بلکه انتظار دارد در هر جایگاهی که هستیم بتوانیم به خوبی آن را درک کنیم. اما چگونه می توانیم لیسنینگ قوی تری را داشته باشیم!؟

بهبود مهارت Listening

 به مدت چند روز فقط یک موزیک و یا پادکست گوش دهید: 

قسمتی از پادکست یا موسیقی را پیدا کنید که به نظرتان جالب یا سرگرم کننده می رسد. برای مثال، به مدت یک هفته هر روز به آن قسمتی که برایتان جذاب تر است گوش دهید و به کارهایتان رسیدگی کنید. کلمات یا عباراتی را انتخاب کنید که درک آنها برایتان دشوار است؛ آنها را در روز اول و دوم بنویسید و معنی آنها را پیدا کنید. اما فراموش نکنید که در هر قسمتی که متوجه نمی شوید صبر کنید و دوباره گوش دهید.بعد از مدتی متوجه می شوید که شنیدن این بخش‌ها چقدر برایتان ساده و شیرین شده است. 

تکنیک white noise یا گوش دادن غیرفعال:🌠

وقتی صحبت از تکنیک های بنفش لیسنینگ می شود، گوش دادن غیر فعال بسیار اهمیت پیدا می کند. در این روش ما همیشه صداهایی را در پس زمینه کاری که در حال انجامش هستیم داریم. اگر پادکست بگذارید و در حین شستن ظرف ها به آن گوش دهید، آن پادکست نویز سفید شماست.  اگر این گوش دادن غیرفعال را تمرین کنید به مرور از تاثیراتش شگفت زده می شوید.

 یکی از نکاتی که در مورد این تکنیک وجود دارد این است که ما معمولاً مجبور نیستیم به اصل آن قضیه توجه کنیم (گوش دادن فعال نداریم). اخباری که گوش می‌دهید یا  فیلمی که در حال پخش است بیش از یک فیلم یا اخبار است؛ زیرا در ضمیر ناخودآگاه شما مهارتی مهم را پرورش می دهد. ممکن است فکر کنید که اگر توجه نکنید چیزی یاد نمی‌گیرید، اما حقیقت این است که مغز شما در حال ثبت همه چیزهایی است که در پس‌زمینه اتفاق می‌افتد؛ و این تکنیک که فکر می‌کنید فقط سکوت را بر هم میزند، در واقع باعث می‌شود نفع بزرگی را از آن ببرید.

از سرعت های صوتی متفاوت استفاده کنید:🚀

 در کلاس های زبان انگلیسی، باتوجه به سطح شما لیسینینگ ها را طوری با سرعت های متفاوت برایتان طراحی می کنند، که هم وارد چالش شوید و هم متوجه منظور آنها شوید. اولین باری که آنها را با سرعت معمولی گوش می کنید، همه چیز برایتان آسان جلوه می کند؛ اما برای سرعت های بالاتر احتمالاً اطلاعاتی را از دست خواهید داد، و این روند طبیعی است که برای همه ما اتفاق می افتد.

در همین خصوص به شما پیشنهاد می کنم مقاله، یادگیری زبان خارجه در سریع ترین زمان ممکن را مطالعه نمایید تا از هر جهت سریع به نتیجه دلخواهتان برسید.

لیسنینگ زبان انگلیسی

کلاستان را ضبط کنید

یکی از امکاناتی که کلاس های آنلاین زبان انگلیسی به ما می دهد، ذخیره و نگهداری کلاس ها است.

 اگر در درک هر کلمه انگلیسی در طول کلاس خود مشکل دارید، می توانید از ضبط شده آنها استفاده کنید. بعداً می‌توانید دوباره به کلاس گوش دهید و هر یک از کلماتی را که ممکن است دفعه اول نفهمیده باشید را باز بفهمید. این ضبط‌ها همچنین به شما کمک می‌کند با صدا و لحن ها مختلف استاد و همکلاسی ‌هایتان آشنا شوید. در نهایت، درک همه چیزهایی که با لهجه های متفاوت می شنوید، و یا در طول کلاس گفته می شود آسان تر خواهند شد.

کلام پایانی تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی

برای اینکه با لیسنینگ ارتباط خوبی برقرار کنید، باید خود را به چالش بکشید و با بهبود مهارت‌های شنیداری، روند پیشرفت خود را افزایش دهید. در همین راستا تیم اومند با تشکیل کلاس های کاربر محور -که باتوجه به هدف و خواسته شما جلو می رود و تعداد کاربران آن نیز محدود است تا مدرس بتواند به همه کاربران توجه کند- به کمک شما آمده تا از نتایجتان شگفت زده شوید. برای اومندی شدن شما می توانید از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بنفش ترین آرزوهایت را با اومند برآورده کن!💜