مقالات

فن بیان کودکان عامل اصلی موفقیت آنها در بزرگسالی؟

تقویت فن بیان کودک

در قرنی که ما زندگی می‌کنیم مهارت گفتاری و فن بیان هر یک از ما نقش بسزایی در آینده شغلی، مهاجرتی و ارتباطمان با افراد دارد‌. کلاس فن بیان یکی از پر کاربردترین و مهم ترین کلاس های ابتدایی کودکانتان است که لازم است در سنین ۳ الی ۵ سال در دوره های فن بیان شرکت کند و مهارت گفتاری‌اش در این کلاس ها تقویت کند.«ز گهواره تا گور دانش بجوی» حکایت فن بیان کودکان است که از همان دوران ابتدایی بر روی قدرت تکلم کودک کار کنیم تا در آینده با مشکل مواجه نشود.

در کودکی در فعالیت‌های فوق برنامه‌ای مانند نمایش، سخنرانی، برنامه‌های سالانه و غیره شرکت کرده‌اید و می‌دانید همه اینها فعالیت‌های اجتماعی‌ای هستند که شخصیت کودک را می‌سازند. قدرت فن بیان هم شخصیت کودک را می‌سازد اعتماد به نفس کودک را تقویت می کند و به رشد شخصی کمک می کند. غالباً ممکن است شاهد بوده باشید که فرزندتان هنگام بیرون رفتن، ممکن است به خوبی با کودکان دیگر مخلوط نشود. یک سکوت ناخوشایند ممکن است در میان گروه کودکان قرار گیرد.

این به این دلیل است که آنها ممکن است ندانند چگونه مکالمه را شروع کنند یا با بچه های دیگر تعامل کنند.چه گفتگو با دوستان، چه معلمان یا خانواده باشد، کودکان باید بتوانند افکار خود را بیان کنند. سخنرانی در جمع به کودکان آموزش می دهد تا با مهارت هایی که آموخته اند توجه مخاطبان خود را جلب کنند و نظرات خود را آشکارا بیان کنند.

در دوره ی فن بیان کودک اساتید و متخصصین بر روی نحوه صحیح تلفظ کلمات، برطرف کردن لکنت زبانی و غلبه کردن بر خجالت و تقویت حافظه با توجه به تیپ شخصیتی هر فرد اعمم از درونگرا بودن یا برونگرا بودن کوک کار می‌شود. آن‌ها فن بیان کودک را تقویت کرده و مهارت گفتاری آنها در دوره های فن بیان بهتر می‌شود.

تقویت فن بیان کودک

فن بیان کودک شما عامل اصل تمایز کودک شما نسبت به سایر کودکان هم سن و سالان خودش خواهد بود. تقویت فن بیان کودک باعث می‌شود که کودک دید بازتری نسبت به دنیا داشته باشد و دایره کلماتش گسترده تر شود، در نتیجه درک بسیاری از موضوعات برایش راحت تر می‌شود‌. زمانی که روی فن بیان کودکان شما استادانه کار و فن بیانشان تقویت شود، دایره کلمات کودک گسترده می‌شود و ناخودآگاه، کودک تمایل بیشتری به صحبت کردن، برقراری ارتباط با افراد متعدد و پیدا کردن دوستان جدید دارد.

کودکانی که در برقراری ارتباط با مشکل مواجه می شوند اغلب (به اشتباه) توسط جامعه ناتوان تلقی می شوند. آنها در گوشه و کنار هستند و این باعث می شود کمتر به خودشان فکر کنند. صحبت کردن در جمع باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود که باعث می شود کودکان با ترس های خود روبرو شوند. شما متوجه خواهید شد که صحبت کردن در جمع یک مهارت گسترده در همه زمینه های زندگی است.

او قادر است به راحتی در جمعی مملو از آدم های مختلف صحبت کند بدون اینکه هراسی داشته باشد و این یک تغییر اساسی و امتیاز مثبت برای کودک شما محسوب می‌شود. والدین گرامی با سرمایه گذاری بر هوش و استعداد کودکتان و ثبت نام آنها در دوره های فن بیان کودک، آینده‌ای بنفش و مملو از موفقیت را تقدیم فرزندتان کنید.

چرا می گوییم آینده کودکان وابسته به فن بیان است؟

قطعا خودتان از زیر و بم شغل‌های مختلف با خبر هستین و میدانید اَدای کلمات، تاثیر کلام بر فرد مقابل در دنیای تجاری امروزی بسیار مهم و حیاتی است‌‌.ذلازمه ی بسیاری از شغل ها و موفقیت در آن وابسته به قدرت سخنوری است. برای مثال شغل وکالت، نیازمند روحیه قوی، اعتماد بنفس بالا، فن بیان قوی و دایره کلمات گسترده و متنوع است.

تلفظ و واژگان به یکدیگر همبستگی و وابستگی دارند. به عنوان مثال، اگر تلفظ شما نادرست باشد، واژگانی که می‌دانید موثر نخواهد بود. با کمک صحبت کردن در جمع، کودکان در هر دو زمینه پیشرفت می کنند. چگونه؟ تمرین روزانه برای صحبت‌کردن، تمرین نوشتن و راهنمایی مناسب در ارائه ممکن است تلفظ آنها را بهبود بخشد و به آنها اجازه دهد واژگان جدیدی را کشف کنند.
فردی که از فن بیان بالایی برخوردار نباشد، قطعا نمی‌تواند در این شغل موفقیت زیادی کسب کند چرا که یک وکیل کار کشته باید بتواند حق موکلش را با چرب زبانی و دلیل و مدرک از دادگاه بگیرد‌. حتی خیلی از افراد قبل از ورود به شغل وکالت و دیگر حرفه‌ها مانند روانشناسی، بازاریابی و….. در دوره های فن بیان ثبت نام می‌کنند تا بتوانند در این زمینه مهارت گفتاری خوبی کسب کنند و قدرت فن بیان خود را بالا ببرند.
کلاس های فن بیان باعث تقویت اعتماد بنفس کودک و حس با ارزش بودن در آن میشود و سریعتر از هم سن و سال های خود زندگی را درک کرده و هدفش را پیدا میکند و دچار یکنواختی در زندگی روزمره نمیشود. گزارشگری خبرهای مختلف اعم از ورزشی، اخبارهای سیاسی، اقتصادی نیازمند فن بیان بالا و اعتماد بنفس بالا است. می‌ببنید بسیاری از شغل ها نیازمند قدرت کلماتی و اثر آن به فرد مقابل است.
همه چیز از دوران کودکی در ذهن کودکان شکل میگیرند و با گذشت زمان نقش خود را پر رنگ تر میکنند .خجالت یک کودک در سنین پایین اگر درمان نشود ممکن است در بزرگسالی تبدیل به یک معضل شود و از پیشرفت و رسیدن به یک آینده ی شغلی خوب را از فرزند شما بگیرد‌، اما با وجود دوره های فن بیان دیگر نیازی نیست نگران این موضوع باشید.

برای همین است که می گوییم قدرت تکلم و فن بیان آینده ساز کودک شما میشود‌‌.

فن بیان کودک

مدرسین و اساتید فن بیان کودک در سازمان اومند در این زمینه تبحر دارند و با اعتماد کردن به آنها میتوانید آینده کودک خود را تضمین و فن بیانش را بنفش کنید‌‌. در این کلاسها کودکان قصه خوانی، شعر خوانی، انواع بازیهای جذاب و آموزنده را یاد میگیرند و فضای کلاس بسیار صمیمانه میباشد تا کودک احساس خستگی نکند و در واقع تمایلش به یادگیری و شرکت در کلاس های فن بیان کودک افزایش پیدا میکند. این نیمی از ماجرای کلاس های اومندی بود کلاس فن بیان ما بمبی از انرژیه و خستگی در کار نیست و شیوه ای متفاوت و جذاب برای کودکان است.
هرآنچه که لازم باشد را در دوره های فن بیان به بچها آموزش میدیم و پایه و اساسشان را قوی میکنیم..
به‌قول خودمان فن بیانشان را بنفش میکنیم مثل رنگ بنفش پر انرژی صحبت میکنن و مثل بنفش پر از قدرت و اعتماد بنفش میشن..
دپارتمان اومند یکی از کاملترین، بروز ترین و پیگیر ترین سازمان آموزشی آنلاین کشور میباشد که پشتیبانی همه روزه در هر شبانه روز با تمامی دانش آموزان دارند و هیچ چیز از چشم ما دور نمیماند کافیست در کنار ما قدم بردارید.
آسمان دلت بنفش و پاینده باشد
موفق باشی اومندی عزیز
بنفش باشید💜