مقالات

تاثیر زبان انگلیسی بر درک و فن بیان کودک

قویت فن بیان کودک با زبان انگلیسی

اول از همه بهتر است بدانیم که یادگیری زبان انگلیسی چه فوایدی برای کودکانمان دارد؟

اجازه ابراز وجود بیشتری به کودک می دهد.

می تواند آن ها را به انگلیسی صحبت کردن عادت دهد.

یادگیری یک زبان خارجی یا زبان دوم باعث رشد شناختی در کودک می شود به عنوان مثال در انعطاف پذیری ذهن، رشد مغز، افزایش خلاقیت، تفکر انتقادی را در کودک تقویت کرده و به او توانایی حل مسئله را می دهد.

می توانند به صورت بهتری به اطلاعات اینترنت دسترسی داشته باشند

پیشرفت تحصیلی بالاتری خواهند داشت.

و فرزند شما با فرهنگ های مختلف آشنا خواهد شد و این بسیار عالی است.

فن بیان کودک

تقویت فن بیان کودک با زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در همان دوران کودکی باعث قوی تر شدن فن بیان کودک، اعتماد بنفس بالا، تلفظ صحیح کلمات، گفتگوی راحت تر میشود و همچنین باعث تقویت حافظه بلند مدت و برقراری ارتباط گسترده کودک در آینده خواهد شد. همانطور که مطمعنا میدانید فن بیان در همان دوران کودکی شکل میگیرد و ما باید با صحیح ترین شیوه آن را در کودکانمان پرورش دهیم تا بتوانند صحبت کنند، یاد بگیرند، خجالت خود را کنار بگذارند و شروع به حرف زدن کنند.

حال وقتی کودک علاوه بر زبان کودکی خود، زبان انگلیسی هم بلد باشد و بتواند به صورت صریح و صحیح صحبت کند حس قوی بودن، خاص بودن به او دست میدهد.

و این باعث میشه که در آینده از گوشه گیری و منزوی بودن دوری کند و روابط قوی اجتماعی با افراد متعدد در اجتماع، کار و…. بقرار کند.

از چه راه هایی برای یادگیری زبان انگلیسی به کودک دلبندمان استفاده کنیم؟

یاد دادن زبان انگلیسی به کودکان متفاوت تر از بزرگسال است و صد البته بازدهی سریعتر و بهتری خواهد داشت.

کودک نمیتواند ساعتها یک جا بنشیند و دستور و قواعد زبان انگلیسی را بخواند و مو به مو همه آنها را یاد بگیرد.

ذهن کودک توانایی و گنجگایش همچین مسائلی را در سنین پایین ندارد بلکه باید با روشی نوین و خلاقانه زبان را به او آموزش دهید. یعنی هم درس باشد هم تفریح.

روش هایی مثل فروشگاه بازی که شما فروشنده باشید و کودک خریدار و نام لباس و رنگ لباس ها یا خوراکی را به انگلیسی به کودک آموزش دهید. با این کار علاوه بر تقویت زبان انگلیسی اعتماد بنفس کودک و فن بیان کودک را تقویت کرده و او را برای ورود به جامعه ای گسترده تر آماده خواهید کرد.

آموزش زبان انگلیسی

برای یادگیری هر مهارتی از جمله زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار داریم. از این رو بهتر است کودک برای خود یک روال تعیین کند. یعنی روزانه نیم ساعت یادگیری زبان برای او در ساعات مشخصی تعیین کنید که کودک روزانه خود به خود در آن تایم برای یادگیری زبان پیش شما بیاید و ناخودآگاه این کار برایش عادت و جزو روتین روزانه اش خواهد شد بدون اینکه اجباری در کار باشد.

داستان خوانی یکی از روش های بسیار موثر در فن بیان کودک و یادگیری زبان انگلیسی است: خواندن داستان برای کودکان یکی از موثرترین روش های آموزش زبان انگلیسی به آن هاست. این امر به کودکان علاوه بر اینکه زبان انگلیسی را یاد می دهد مهارت خواندن و شنیدن را هم یاد خواهد داد.

کودک شما در حال لباس پوشیدن است. با او درباره لباس و نام های آن حرف بزنید. از او بخواهید مراحل لباس پوشیدن را به زبان انگلیسی به شما توضیح دهد. و درباره رنگ لباس هایش با شما حرف بزند.

تمامی این بازی ها نمونه ی کمی از روش های یادگیری زبان و در عین حال تقویت فن بیان کودکان میباشد.

به علاوه همان طور که می دانید کودکان عاشق تماشای کارتون و انیمیشن هستند، پس چرا شما از این فرصت طلایی برای آمورش زبان انگلیسی کودک خود استفاده نکنید؟! برای پیاده سازی این روش تنها کافی است که حتی المقدور کارتون و انیمیشن های مورد علاقه کودکان را به زبان انگلیسی برای آن ها پخش کنید و برای این که بچه ها نسبت به این کار گارد نگیرند، آن را به یک بازی تبدیل کنید! مثلاً شما برای جذاب تر کردن این کار می توانید جایی از کارتون را متوقف کنید و از کودک بخواهید که او به جای شخصیت مورد علاقه اش بازی کند یا حرف بزند.

شما با کمی خلاقیت با توجه به وسایل در دسترس خود به راحتی میتوانید روش های آموزشی سرگرم کننده و مفرح برای کودکان خود ایجاد کنید.

والدین عزیز کودکان شما بیش از هرچیزی مهم ترین دارایی شما هستند.

با تقویت فن بیان کودک با زبان انگلیسی و آماده کردن فرزندی با اعتماد بنفس و فن بیان قوی، برای جامعه بسیار مفید و کارآمد خواهد بود. اینگونه یک عمرِ تحصیلی، کاری، روابط اجتماعی فرزند خود را تضمین میکنید و با خاطری آسوده او را به دست روزگار میسپارید و خیالتان راحت است که نامبر وان (number one) خواهد بود.

این یادگیری ها را از همان اوان کودکی آغاز کنید زیرا با رشد بیشتر کودک این یادگیری ها کمی دشوارتر می شود و البته نکته ی بسیار مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که هر کودکی زمان یادگیری متفاوتی دارد. پس به هیچ عنوان کودک خود را با بچه ی دیگری مقایسه نکنید.

سیستم اومند به صورتی طراحی شده که با شیوه ای نوین و جذاب فن بیان و زبان انگلیسی را به کودکان آموزش میدهد.

اومندی شو و انرژیت مضاعف کن

به جمع بنفش ها بیا و در قلب زمین پادشاهی کن🥰

بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *