مقالات

بهترین لهجه زبان انگلیسی، امریکن یا بریتیش؟

بهترین لهجه زبان انگلیسی

انتخاب بین دو لهجه امریکن و لهجه بریتیش زبان انگلیسی یکی از دو راهی هایی است که معمولاً ذهن اکثر کاربران آموزش زبان انگلیسی را به خود مشغول می کند. در واقع این سوال تا حدی شبیه به این است که بپرسید برند نایک بهتر است یا برند آدیداس؟ چون هر دو برند بسیار معتبری هستند و هر کدام طرفداران خاص خودشان را دارند، انتخاب کمی سخت می شود.

گاهی درباره لهجه زبان انگلیسی هم قضیه به همین صورت است، زیرا با وجود تفاوت هایی که در املا، دستور زبان و تلفظ کلمات وجود دارد، اگر شما نخواهید در آزمون هایی مثل آیلتس و تافل شرکت کنید یا برای کار و تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت نمایید، می توانید بدون وسواس یکی از این دو لهجه را انتخاب کنید!

اما اگر قصدتان از شرکت در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی، مهاجرت برای کار و تحصیل یا قبولی در آزمون های زبان است، توصیه می کنیم که برای پاسخ به این پرسش که لهجه امریکن بهتر است یا بریتیش، چشمان خودتان را بر روی این مقاله میخکوب کنید!

لهجه امریکن و بریتیش انگلیسی چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

لهجه زبان انگلیسی

برای این که راحت تر تشخیص دهید که کدام یک از این دو لهجه بهتر است و بیشتر به کار شما می آید، لازم است که ابتدا بتوانید تفاوت های آن ها را شناسایی کنید. بنابراین در این قسمت تفاوت های دو لهجه بریتیش و انگلیسی را با هم شخم می زنیم!😁

میزان رسایی صدا

اگر تا به حال به لهجه امریکن دقت کرده باشید، حتماً متوجه شده اید که صدا در این لهجه آرام تر و یکنواخت تر است، اما در مقابل در لهجه بریتیش میزان رسایی صدا و فراز و فرودهای آن بیشتر است. دقیقاً به همین علت است که کسانی که دوست دارند مهارت شنیداری خود را در زبان انگلیسی تقویت کنند، بهتر است که فایل های صوتی را گوش دهند که از لهجه بریتیش استفاده می کنند؛ چرا که واضح تر و رساتر است.

تلفظ دو حرف R و T

باید بدانید که انگلیسی زبان هایی که به لهجه بریتیش صحبت می کنند، از خیر تلفظ حرف R در بخش میانی یا آخر بعضی از کلماتشان می گذرند! اما در لهجه امریکن حتی Rهای بدون تلفظ هم بیان می شوند. به علاوه کسانی که انگلیسی را به لهجه امریکن صحبت می کنند، گاهی وقتی حرف T قبل یا بعد از یک کلمه صامت قرار می گیرد، مثل don’t، can’t، آن را تلفظ نمی کنند.

دیکته کلمات

تفاوت های این دو لهجه تنها به تلفظ ختم نمی شود! مثلاً امریکایی ها برای نوشتن کلمه ای مثل colour حرف u را حذف کرده اند و آن را به شکل color می نویسند.

تفاوت در گرامر

جالب است بدانید که یکی از تفاوت های گرامری این دو لهجه به حروف اضافه آن ها مربوط است. به عنوان مثال امریکایی ها قبل از کلمه weekend از حرف اضافه on استفاده می کنند و این در حالی است که در لهجه بریتیش حرف اضافه at در پشت کلمه ای مثل weekend قرار می گیرد. همچنین تفاوت گرامری دیگری که می توان برای این دو لهجه بیان کرد این است که در انگلیسی امریکن اسامی جمع باید تنها با فعل مفرد آورده شوند، ولی در لهجه بریتیش، اسامی که به گروه خاصی از افراد یا اشیا اشاره دارند، می توانند با هر دو فعل مفرد و جمع به کار بروند.

پس بین لهجه بریتیش و امریکن کدام را انتخاب کنیم؟

لهجه زبان انگلیسی

همان طور که در ابتدای مطلب هم به آن اشاره کردیم این مسئله تا حدود زیادی به هدف شما بستگی دارد. اما برای این که بتوانید هدف خود و لهجه ای که مناسبتان است را به درستی انتخاب کنید، حتماً به زیر و بم چند مورد زیر خوب فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید.

  • ۱- از آنجایی که بخشی از املای کلمات در این دو لهجه متفاوت است، پس اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس یا تافل را دارید، بهتر است که از همان ابتدا یکی از این دو لهجه را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید تا بعداً به چالشی برای بخش رایتینگ برنخورید!
  • ۲- اگر قصد مهاجرت به خود کشور آمریکا را دارید، طبیعتاً لهجه امریکن بیشتر به دردتان می خورد، اما اگر مثلاً می خواهید به کشور انگلیس مهاجرت کنید، بهتر است که بر روی لهجه بریتیش کار کنید.
  • ۳- در صورتی که قصد دارید در آینده در شرکت های بین المللی به فعالیت بپردازید، بهتر است که لهجه ای که در بین همکاران و مشتریان آن رایج تر است را یاد بگیرید.
  • ۴- در نهایت اگر باز هم نتوانستید دل به دریا بزنید و یکی از این دو لهجه را انتخاب کنید، بهتر است که با تماشای فیلم و یا بررسی دستور زبان آن ها، یکی از این دو را که بیشتر دوست دارید و درک آن برایتان راحت تر است را انتخاب کنید.

برای اطلاع از نحوه تقویت مهارت گفتاری در زبان انگلیسی حتماً این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

برای تقویت زبان انگلیسی و لهجه مان به کجا اعتماد کنیم؟

شما به چه دنبال یادگیری لهجه بریتیش زبان انگلیسی باشید و چه بخواهید لهجه امریکن این زبان را یاد بگیرید، باید کلاسی را انتخاب کنید که آموزش خود را بر مبنای توانایی ها و اهداف شخصی شما پایه گذاری کرده باشد.

بنابراین باشگاه اومند که آموزش های آنلاین زبان انگلیسی خود را به صورت کاربر محور پیش می برد و اجازه نمی دهد که جمعیت هیچ کلاسی از ۱۰ نفر بیشتر شود، می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در واقع در این باشگاه هر یک از کاربران پرونده ای اختصاصی دارند که نقاط ضعف و قوتشان و روند پیشروی آن ها در آن درج شده و استاد بر همین اساس آموزش را نه بر اساس توانایی های جمعی، بلکه بر اساس توانایی های فردی هر نفر پیش می برد.

پس اگر می خواهید به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید و از شر پکیج های آفلاین خلاص شوید، یا همین الان با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این لینک تکمیل کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند بنفش ترین ها در انتظار توست، کافیست که آرزو کنی!💜