مقالات

بهترین سن برای شروع آموزش زبان به کودکان

آموزش زبان به کودکان

به نظر شما می شود در عصر ارتباطات بگوییم که کودکی به یادگیری زبان انگلیسی که زبان بین المللی است نیاز ندارد؟ قطعاً خیر! کودکان باید برای ورود به دنیایی آماده شوند که دانش زبان انگلیسی در کوچک ترین چیزهای آن هم نمود پیدا کرده است و روز به روز هم گسترده تر می شود!

پس با این حساب آنچه که بسیار چالش برانگیز است که این است که از چه سنی باید برای آموزش زبان انگلیسی کودک اقدام کرد؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی به توانایی کودک و روش آموزشی بستگی دارد، ولی بسیاری از محققان معتقد هستند که سن ۳ تا ۴ سالگی دوره حیاتی و طلایی است که اگر با آموزش زبان دوم مثل انگلیسی عجین شود می تواند حتی خلاقیت و مهارت تفکر انتقادی کودکان را هم افزایش دهد! در واقع در این سن مغز کودکتان مثل یک اسفنج عمل می کند و می تواند سطح یادگیری را افزایش دهد!😉

البته اصلاً نگران نباشید! اگر کودکتان بین ۷ تا ۱۰ سال سن دارد، هنوز هم این فرصت طلایی در اختیار شما است و می توانید او را در کلاس های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان ثبت نام کنید و مهارت کودکتان را در زبان به اوج برسانید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان چه فوایدی دارد؟

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

اگر دلتان می خواهد فرزندتان در آینده بتواند دایره ارتباطات گسترده تری را تجربه کند و بالطبع آینده شغلی و تحصیلی روشنی انتظار او را بکشد، لازم است که زبان انگلیسی را از همان سن کم به کودکان خود آموزش دهید. اما برای این که با فواید یادگیری زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوید، توجه شما را به چند نکته مهم جلب می کنیم.

افزایش تمرکز

اگر دغدغه این را دارید که چگونه تمرکز فرزند خود را افزایش دهید تا کودک بتواند یادگیری بهینه تری را در آینده تجربه کند، یکی از راه های آن این است که کودکانی دو زبانه پرورش دهید، می دانید چرا؟ کودکی که همزمان به زبان مادری و زبان دوم دیگری مثل زبان انگلیسی مسلط است به راحتی می تواند تمرکز و توجه خود را بین دو موضوع مختلف سوییچ کند، بی آن که به هیچ کدام از مسائل خللی وارد شود!

● تقویت فن بیان

یادگیری زبان انگلیسی و فن بیان اثر متقابل بر روی همدیگر دارند، یعنی چه؟ یعنی همان طور که کودک شما با یادگیری مهارت فن بیان می تواند زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرد، به همان ترتیب هم یادگیری زبان انگلیسی هم می تواند فن بیان کودک شما را تقویت کند و او را به فردی سخنور در آینده مبدل کند.

تقویت مهارت حل مسئله

قطعاً ذهن کودکی که از همان سن کم مدام درگیر حل چالش بوده توانایی بیشتری هم در حل مشکلات و مسائل مختلف دارد و به قولی ذهن آن کارکشته می شود. در واقع کودکانی که از سن کم زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را به عنوان زبان دوم آموزش می بینند، چون باید بتوانند همزمان معنی کلمات و جملات را در دو سیستم زبانی مختلف بررسی کنند تا بتوانند ارتباط موثری با دیگران برقرار نمایند، مغز پویاتر و فعال تری دارند و در نتیجه راحت تر می توانند راه حلی مناسب برای چالش های خود در زندگی پیدا کنند.

ایجاد روحیه شاداب تر

حتماً شما هم بسیار این جمله را شنیده اید که انسان ها اجتماعی آفریده شده اند! پس وقتی کودک شما بتواند علاوه بر زبان مادری به زبان انگلیسی مسلط باشد، می تواند علاوه بر مردم همزبان خودش با مردم بیشتر کشورهای جهان ارتباط برقرار کند و چون دایره ارتباطات گسترده تری دارد، پس منزوی نمی شود و می تواند با اعتماد به نفس کامل در محافل مختلف حضور پیدا کند و به طبع آن روحیه شاداب تری داشته باشد.

پیشرفت تحصیلی و شغلی

از آنجایی که یادگیری زبان انگلیسی به خصوص در سنین پایین باعث تقویت مهارت هایی مثل خوب گوش کردن، برنامه ریزی، حل مسئله، تمرکز، خلاقیت و … می شود، پس می تواند در روند تحصیلی کودکان و کسب نمرات بهتر موثر باشد. حتی گفته می شود که کودکان دو زبانه در دو درس املا و ریاضی قوی تر از سایر دانش آموزان عمل می کنند؛ چرا که این بچه ها از نظر شناختی و زبانی جلوتر از هم سن و سالان خود هستند.

به علاوه از آنجایی که بخش اعظم علم جهان بر اساس زبان انگلیسی پیش می رود، پس وقتی شما از کودکی برای یادگیری زبان انگلیسی فرزندتان برنامه ریزی کند، او چندین قدم از کسی در بزرگسالی به فکر یادگیری این زبان می افتد جلوتر است و هم می تواند شغل بهتری پیدا کند و هم می تواند خودش را با علم روز دنیا اپدیت کند!🌟

در راستای همین نوشته توصیه ما به شما این است که مطالعه مقاله اشتیاق کودکان به آموزش زبان انگلیسی را از دست ندهید.

آموزش زبان انگلیسی به فرزندم را به کجا واگذار کنم؟

 زبان انگلیسی کودک

همان طور که از محتوای این متن متوجه شدید، زبان انگلیسی در عصر حاضر یکی از مهم ترین و اساسی ترین مهارت هایی است که باید از سن کودکی برای تقویت آن برنامه ریزی شود.

از این رو باشگاه اومند ترتیبی داده تا شما بتوانید با خیال راحت آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک را به اومند بسپارید تا کودکتان نه با پکیج های آفلاین و کسل کننده، بلکه به صورت آنلاین و همراه با بازی و سرگرمی این زبان را یاد بگیرد!

در ضمن از آنجایی که هر کودکی شیوه یادگیری مخصوص به خودش را دارد، ما در همان جلسه اول برای هر یک از کودکان پرونده ای جداگانه تشکیل می دهیم تا توانایی های هر کودک را بشناسیم و بتوانیم آموزش هر کدام از آن ها را به شکل کاربر محور و شخصی سازی شده پیش ببریم.

پس اگر می خواهید کودکتان در حین یادگیری زبان به حال خودش رها نشود، به جمع کودکان اومندی وارد شود و از پشتیبانی همه جانبه ما بهره مند شود، هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت پر کنید تا ما در اسرع وقت پاسخگوی نیاز شما باشیم.

با اومند کودکتان زبان انگلیسی را بنفش طور یاد می گیرد، کافیست که بخواهید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *