مقالات

بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

اغلب در سطح جامعه دیده می شود که افراد به دنبال اموزش زبان انگلیسی هستند، اما آیا زبان انگلیسی بهترین و پرکاربردترین زبان مورد استفاده است؟ کدام زبان را باید هدف قرار دهیم؟

 می توان گفت دانستن بیش از یک زبان در دنیای امروز تا حدودی حیاتی است، روز به روز به تعداد متقاضیان برای یادگیری زبان جدید افزوده می‌ شودشاید تعجب کنید که انگلیسی رایج ترین زبان در جهان نیست اما در کشورهای زیادی به عنوان زبان دوم شناخته می شود. اکثر افراد ترجیح می دهند زبانی را یاد بگیرند  که بیشترین گویشوران را در بر می گیرد، همچنین بسیار مهم است که بدانید چند نفر ان زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند و تا چه حد در اقتصاد و تجارت کاربرد دارد. از طرفی دیگر اهداف و علایق شما مهم می باشد، ایا برای تجارت خاصی به دنبال یادگیری هستید یا برای سفر، مهاجرت، تحصیل و … . ممکن است بخواهید دوره زبان فرانسوی را انتخاب کنید که در همه قاره ها صحبت می شود و دومین زبان فراگیر در جهان می باشد، در واقع این زبان برای قرن ها زبان بین اللملی بوده است. فرانسه هنوز هم از بعد اقتصادی در رتبه خوبی قرار دارد و یک مقصد محبوب برای سفر است،بنابراین فرانسوی قطعا زبانی برای یادگیری می باشد، برای اطلاع بیشتر از فواید و یادگیری بهتر این زبان می توانید مقاله توصیه هایی به کاربران برای اموزش فرانسه را مطالعه کنید.

اموزش زبان خارجی

به حوزه فعلی یا اینده و کسب و کار خود بیندیشید. اگر انتظار دارید که صنعت و یا شرکت شما تجارت بین المللی زیادی انجام دهد زبان هایی را یاد بگیرید که در این زمینه قوی هستند، همانند زبان المانی که برای کسب و کارها اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است و از پر مخاطب ترین زبان ها در سراسر اروپا می باشد دلیل این محبوبیت آن است که المان از قطب های مهم اقتصادی اروپا باقی مانده است و با شرکت در کلاس های اموزش زبان المانی یادگیری ان نیز به طرز شگفت انگیزی برایتان اسان تر می شود.

زبان های اصلی دنیا

به طور کلی ۷۱۰۰ زبان در سرتاسر دنیا وجود دارد که یادگیری تمامی انها برای کسی مقدور نیست، بنابراین در اینجا به تعدادی از زبان های مهم دنیا اشاره می کنیم که می تواند در انتخاب زبان مورد نظر به شما کمک کند. از جمله زبان های مهم و رایج می توان به زبان انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، المانی، عربی و…اشاره کرد که برای یادگیری و اموزش ان ها راه های متفاوتی وجود دارد. شما می توانید  برای سهولت بیشتر و کسب تخصص بهتر از کلاس ها، اپیکیشن ها، فیلم و موسیقی… برای یادگیری بهتر استفاده کنید.

بهترین زبان دوم

اگر از زبان مادری شما فاکتور بگیریم، بهترین زبان برای یادگیری (بعد از انگلیسی) عبارتند از: اسپانیایی، فرانسوی و چینی.  طبیعتاً، اگر قرار است به تازگی یک زبان جز زبان مادری خود یاد بگیرید توصیه می شود زبان انگلیسی را در اولویت قرار دهید، هرچند که همه زبان ها مفید هستند و دلایل زیادی برای یادگیری هر یک وجود دارد، اما نکته کلیدی این است که با ارزش ترین زبان را برای خود انتخاب کنید. در سطح فردی، مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان دوم یا سوم می تواند به واکنش تحلیلی و تصمیم گیری کمک کند.  در واقع، افرادی که به چند زبان صحبت می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که ریسک ‌های مطلوبی را انجام دهند و تصمیمات منطقی ‌تری بگیرند.

بهترین زبان برای تجارت

بهترین زبان برای تجارت

انگلیسی یکی از مهم ترین زبان ها برای تجارت است، زیرا حدود ۱٫۳۵ میلیارد نفر در سراسر جهان به عنوان زبان اول یا دوم به آن صحبت می کنند. بسیاری از اقتصادهای برتر نیز از انگلیسی به عنوان زبان رسمی استفاده می کنند، با در نظر گرفتن این موضوع، تسلط به زبان انگلیسی برای صاحبان مشاغلی که به دنبال گسترش تقریباً در هر نقطه از جهان هستند ضروری است. از طرفی چین، پر از فرصت برای حرفه ای شدن و رشد کردن در عرصه کاری است.

بهترین زبان های دنیا

پس بر اساس چه معیاری می توان گفت که یک زبان مفید است؟

لزوماً هر زبانی که برای شما مفید است، برای فرد دیگری هم مفید نیست! در حقیقت برای کشف این که چه زبانی به درد شما می خورد و برایتان کاربردی است، باید حداقل به ۳ مورد زیر توجه کنید:👇

  1. باید تعداد افرادی که به آن زبان صحبت می کنند را در نظر بگیرید. مثلاً زبان اصلی و یا زبان دوم بخش عظیمی از مردم جهان، زبان انگلیسی است. بنابراین با توجه به این که بسیاری از کشورها به این زبان صحبت می کنند، بدیهی است که کلاس های آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی جای سوزن انداختن نداشته باشند!
  2. شما باید زبانی یاد بگیرید که برایتان کاربرد داشته باشد. مثلاً یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی در زمانی که شما قرار است به کشور کانادا مهاجرت کنید، عملاً به دردتان نمی خورد، مگر این که به دلیل علایق شخصی به دنبال یادگیری این زبان بروید.
  3. حرفه ای که قرار است در آن مشغول به کار شوید را در نظر بگیرید. مثلاً اگر قرار است در شرکتی مشغول به فعالیت شوید که محصولات خود را از کشور آلمان وارد می کند، پس قطعاً به یادگیری این زبان بیش از هر زبان دیگری نیاز دارید!

به طور خلاصه، یادگیری زبان از مهم ترین گام ها جهت رسیدن به پیشرفت و موفقیت است، و راه های رسیدن به ان بسیار مختلف است، همچنین برای بهرمندی از کلاس های انلاین و مشاوره های تخصصی با مدرسین و پشتیبانی خارق العاده می توانید با ما در ارتباط باشید، تیم ما اماده است که در این مسیر در کنار شما باشد تا به بهترین شکل این راه را طی کنید و در نهایت با تجربه ای عالی به تسلط کافی از زبان مورد نظر خود برسید، شما می توانید از طریق این لینک و یا با شماره تماس های پایین صفحه با تیم اومند در ارتباط باشید.

بنفش و پیروز باشید. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *