مقالات

بایدها و نبایدهای یادگیری فیزیک کنکور

کلاس های خصوصی فیزیک

سالانه دانش آموزان کنکوری هزینه های زیادی را صرف شرکت در کلاس های عمومی یا کلاس های خصوصی فیزیک می کنند، اما آنچه که به چشم می خورد این است که علی رغم صرف هزینه های زیاد، نتیجه ای که باید حاصل نشده است و هنوز هم درصدهای فیزیک کنکور چنگی به دل نمی زنند!

درست است که بخشی از تقصیر متوجه کم کاری گروهی از دانش آموزان در مطالعه این درس است، اما همه تقصیر را هم نمی توان به گردن آن ها انداخت و با اطمینان گفت که اکثر کلاس های فیزیک کنکور که جای سوزن انداختن هم ندارند، کار خود را به درستی انجام می دهند و آموزش آن ها هیچ ایرادی ندارد و فقط دانش آموزان هستند که برای مطالعه کافی وقت نمی گذارند!

اصلاً فارغ از این که آموزش فیزیک باید بر اساس توانایی های فردی هر کس صورت بگیرد، چه طور ممکن است که در کلاسی که مثلاً ۲۰ تا ۵۰ شاگرد وجود دارد، استاد بتواند به دانش آموزان ردیف های آخر کلاس همان قدر توجه و رسیدگی کند که به ردیف های اول کلاس می کند؟ قطعاً امکان پذیر نیست! پس اگر می خواهید درس فیزیک را به نقطه قوت خود در آزمون کنکور تبدیل کنید، کلاس خود را به جای دو چشم، چهار چشمی انتخاب کنید تا بعداً کاسه چه کنم چه کنم دست نگیرید!

بنفش ترین مهارت ها برای یادگیری بهتر فیزیک کنکور

 یادگیری بهتر فیزیک کنکور

مطالعه فیزیک مثل جاده ای است که چاله و چوله زیادی دارد و شما باید راننده ماهری باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به مقصد برسید! بنابراین با ما همراه باشید تا ۴ مهارت مهم که به وسیله آن ها می توانید در فیزیک کنکور بدرخشید را به شما یاد دهیم.

● نقشه راه داشته باشید

اگر ازمطالعه پراکنده و بی اثر فیزیک خسته شده اید، بهتر است که داشتن نقشه راه را امتحان کنید. در واقع برای این که به ذهن خود نظم بدهید و بتوانید مطالعه ثمربخشی داشته باشید، می توانید برای یادگیری هر بخش از فیزیک کنکور یک نقشه راه بر اساس عناوین اصلی آن فصل از کتاب تنظیم کنید تا بدانید که نقطه صفر مطالعه شما از کجا شروع شده و نقطه ۱۰۰ آن به کجا ختم می شود!

● در ریاضی متبحر شوید

با توجه به این که ریاضی و فیزیک مثل دو روح در یک بدن هستند و هر دو به محاسبات عددی نیاز دارند، پس هر چه توانایی شما در درک مفاهیم ریاضی بیشتر شود و روابط و فرمول های آن را بیشتر بشناسید، راحت تر می توانید از پس چالش های درس فیزیک بربیایید! به عنوان مثال ممکن است که برای حل بعضی از سوالات فیزیک به انتگرال نیاز داشته باشید، خب در این حالت اگر شما به انتگرال مسلط نباشید، آن سوال کنکور مفت از دستتان در می رود! بنابراین برای تسلط بیشتر بر فیزیک، تبحر در ریاضی را فراموش نکنید!

یادتان باشد که فیزیک مثل یک کشتی است که بر روی امواج خروشان دریای بی کران ریاضی حرکت می کند! پس اگر دوست دارید که در فیزیک خوش بدرخشید، استفاده از ماشین حساب را فراموش نکنید و در کنار شرکت در کلاس های تدریس فیزیک کنکور بر روی تقویت مهارت هایتان در درس ریاضی کار کنید. قطعاً تبحر به ریاضی تنها چیزی نیست که شما برای موفقیت در فیزیک کنکور به آن نیاز دارید، اما یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند زمینه ساز پیشرفت و موفقیت شما در این درس باشد.

یادگیری فیزیک کنکور

● مسائل فیزیک را به لقمه های کوچک کوچک تقسیم کنید

به جای این که خودتان را با داده ها و مجهولات مسائل فیزیک گیج کنید و لقمه را دور سر خودتان بچرخانید، بهتر است که هر بخش از یک سوال فیزیک را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید تا بتوانید داده ها و مجهولات سوال را بهتر درک کنید و سریع تر به پاسخ نهایی برسید. البته قطعاً در شروع این روش از مطالعه با چالش های زیادی رو به رو می شوید، اما اگر صبور باشید و سعی کنید تمرین های فیزیک را به این روش حل کنید، می توانید به این روش هم مسلط شوید و سوالات فیزیک را قورت دهید!

● فلش کارت درست کنید

برای این که بتوانید واحدهای اندازه گیری، فرمول ها و … را به خوبی یاد بگیرید، می توانید ابتدا آن ها را مبحث به مبحث در جایی جمع آوری کنید و بعد برای آن ها فلش کارت بسازید و هر جا که می روید این فلش کارت ها را با خود ببرید تا همیشه و همه جا به مرور آن ها بپردازید.

اما اگر به فلش کارت دیجیتالی بیشتر از فلش کارت کاغذی علاقه دارید و فکر می کنید که با این کار آسیب کمتری به درختان و محیط زیست وارد می شود، می توانید با استفاده از قالب های ورد برای خودتان فلش کارت بسازید و آن ها را همه جا به همراه داشته باشید.

اگر می خواهید بدانید که آیا شرکت در کلاس فیزیک کنکور ضروری است یا خیر، حتماً این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

مطمئن ترین کلاس برای یادگیری فیزیک کنکور کجاست؟

کلاس برای یادگیری فیزیک کنکور

شما در کنار مهارت هایی که در حل مسائل فیزیک به شما کمک می کنند به شرکت در کلاس های فیزیک هم نیاز دارید. اما سوال اصلی این جا است که چه کلاسی به دردتان می خورد؟

اگر می خواهید از ساعتی که برای یادگیری فیزیک صرف می کنید، بیشترین بهره را ببرید، به کلاس هایی کاربر محور نیاز دارید که اومند متخصص آن ها است!

آنچه در تدریس آنلاین فیزیک دهم، یازدهم و دوازدهم باشگاه اومند اتفاق می افتد، این است که همه کاربران دارای پرونده ای اختصاصی هستند که تمام شرایط و نقاط ضعف و قوت آن ها در آن درج شده و استاد با استناد بر همین پرونده، آموزش شما را بر اساس توانایی ها و مهارت های فردیتان پیش می برد. به علاوه کلاس ها به سه صورت خصوصی (تک نفره)، نیمه خصوصی (۳ تا ۵ نفره) و عمومی (۶ تا ۱۰ نفره) برگزار می شوند تا استاد و پشتیبان ها بتوانند بر روند آموزشی شخصی سازی شده دانش آموزان نظارت کافی داشته باشند و دانش آموزان هم بتوانند در آموزش فیزیک مشارکت داشته باشند و فقط معلم متکلم وحده نباشد!

پس فرصت را غنیمت بشمارید و همین الان با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۴۲۹۸۲۳ تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این لینک با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

با اومند چالش های فیزیک کنکور را بنفش طور پشت سر بگذار.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *