مقالات

باورهای غلط کنکور تجربی – قسمت دوم

برنامه ریزی کنکور تجربی

همان طور که در قسمت اول این مقاله گفتیم به دلیل رقابت سنگین و ناآگاهی از استراتژی های لازم برای موفقیت در کنکور تجربی، بسیاری از دانش آموزان با درگیری های ذهنی زیادی مواجه می شوند که باعث می شود اعتماد به نفس و انگیزه آن ها کاهش پیدا کند.

حالا سوال اصلی این جا است که چگونه می توان این باورهای غلط را به حداقل رساند؟ آفرین درست به هدف زدید! شما با استفاده از برنامه ریزی کنکور تجربی که توسط مشاورینی کاربلد تنظیم شده باشد، می توانید غولی که از کنکور در ذهن خودتان ساخته اید را شکست دهید و قدم به قدم موفقیت را در آغوش بگیرید.✨

پس به جای پر و بال دادن به افکار منفی و غلط، سعی کنید به کمک افرادی در کار مشاوره کنکور تجربی خبره هستند ریشه افکار مثبت را در ذهن خودتان گسترش دهید و آن ها را تنومند کنید تا دیگر هیچ مانعی نتواند سد راه موفقیت شما شود.

چه باورهای غلطی ذهن کاربران کنکور تجربی را نشانه می گیرد؟

برای این که بتوانید فعل “من می توانم” را به درستی صرف کنید و آن را باور نمایید، لازم است که باورهای غلطی که می توانند کاری کنند که شما به جای درس گرفتن از شکست های خود، انگیزه تان را از دست دهید آشنا شوید تا بتوانید آن ها را در نطفه خاموش کنید. شما با شناخت و رفع این باورهای اشتباه می توانید همچون غزالی تیزپا به سمت هدفتان بدوید و آن را تصاحب کنید.😉

باورهای غلط کنکور تجربی

● چون در مدرسه x درس نخوانده ام، پس موفق نمی شوم

به نظر شما این همه دانش آموزانی که از مناطق محروم کشور در رشته های تاپ تجربی قبول می شوند از فضا آمده اند؟! قطعاً خیر! این که شما در مدرسه ای درجه ۱ درس خوانده باشید، لزوماً نمی تواند تضمینی برای موفقیت شما باشد. بالعکس این موضوع هم صادق است، یعنی این که شما در مدرسه ای با سطح علمی پایین درس خوانده اید، دلیل نمی شود که خودتان را ببازید و فکر کنید که نمی توانید رتبه ای شاخص در کنکور تجربی به دست بیاورید.

یادتان باشد تنها کسانی در کنکور و یا حتی دیگر مراحل زندگی موفق می شوند که از شکست نترسند و بعد از هر بار زمین خوردن، دستشان را بر روی زانوهای خودشان بگذارند و دوباره بلند شوند و تلاش کنند. تنها تضمین موفقیت هر انسانی تلاش و خستگی ناپذیری او است، البته به شرطی که با روشی اصولی و صحیح انجام شود.

● چون آزمون های آزمایشی را خراب کرده ام پس کنکور را هم خراب می کنم

شما دانش آموزان عزیز باید بدانید که آزمون های آزمایشی به منظور خراب کردن روحیه شما برگزار نمی شوند، بلکه هدف از برگزاری این آزمون ها این است که اولاً شما در شرایط آزمون قرار بگیرید و بتوانید حدود ۴ ساعت بر روی صندلی ها بنشینید و همراه با تمرکز و مدیریت زمان به سوالات پاسخ دهید و دوماً نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید و بتوانید مسیر پیشرفت را طی کنید.

پس همان طور که نباید با کسب تراز بالا در این آزمون ها مغرور شوید، نباید هم وقتی ترازتان کمتر از آن چیزی شد که انتظارش را داشتید، زانوی غم بغل کنید و مرتب به خودتان نهیب بزنید که من در کنکور تجربی موفق نمی شوم.

● فرصت یا هزینه شرکت در کلاس های کنکور را ندارم

در دنیای امروز دیگر کمتر کسی با این حرف مخالف است که اینترنت و فضای آنلاین در حال تصاحب جهان هستند. بنابراین اگر شما هم ترجیح می دهید که وقت خود را به جای تلف کردن در مسیر رفت و آمد به کلاس های حضوری کنکور به تست زنی و مرور درس ها اختصاص دهید و یا این که امکان پرداخت هزینه های گزاف برای شرکت در این کلاس ها را ندارید، می توانید کلاس های آنلاین را جایگزین آن ها کنید. باشگاه اومند نیز دقیقا با همین هدف تمام مشاوره ها و آموزش های خود را بصورت آنلاین برگزار میکند!

شما با شرکت در کلاس های درسی آنلاین و یا کلاس های برنامه ریزی آنلاین کنکور تجربی می توانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید و دیگر نگرانی از بابت این که چون نمی توانید در کلاس های حضوری کنکور تجربی شرکت کنید، پس نتیجه خوبی هم در انتظار شما نیست، نداشته باشید.

برای این که بدانید درس خواندن در تابستان پایه دهم برای تجربی ها باید چگونه پیش برود، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

مشاوره کنکور تجربی

اگر بخواهیم با دیدی باز به امر مشاوره کنکور تجربی نگاه کنیم، متوجه می شویم که نقش مشاور از آنچه که فکر می کنیم پر رنگ تر است. از آنجایی که ما باید در این سال  ها تمرکزمان را روی دروس مهم و اصلی بگذاریم، شرایط دشواری است که بخواهیم هم زمان یک برنامه کامل و جامع را طراحی کنیم. البته اگر فرض کنیم که شرایط هم شما را یاری می کند تا برای خودتان برنامه ریزی کنید؛ اما تجربه ها به شما اجازه نمی دهد که برنامه مطمئنی را تدوین کنید. در حقیقت، مشاورین دلسوز با داشتن سواد و دانش کافی بهتر از هرکس دیگری می توانند به شما کمک کنند؛ زیرا همانطور که برای هر کاری موظفیم به متخصص آن حیطه مراجعه کنیم، این امر هم از این قانون پیروی می کند. همچنین با حضور مشاورین فعال، کمتر از همیشه احساس خستگی و ناامیدی به شما دست می دهد، زیرا با حضور یک حامی و پشتیبان که با پیچ و خم این راه آشنا است فقط لازم است شما با برنامه ای که در دست دارید از مسیر لذت ببرید. پس اینکه تصور کنید وجود مشاور ضروری نیست سخت در اشتباهید! 🌠

برنامه ریزی کنکور تجربی

پس چگونه مسیر موفقیت در کنکور تجربی را هموار کنیم؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است؛ چرا که شما زمانی می توانید کلید موفقیت را به دست بیاورید که گروهی کاربلد در کنارتان داشته باشید.

باشگاه اومند که معتبرترین مرجع آموزش آنلاین در کشور است، همان شاه کلیدی است که شما به دنبال آن می گردید. چرا می گوییم چشم بسته به باشگاه اومند اعتماد کنید و فقط به قله های موفقیت فکر کنید؟

* کلاس های این باشگاه در سامانه اختصاصی آن و به صورت کاربر محور و با جمعیتی کنترل شده (حداکثر ۱۰ نفر) برگزار می شوند.

* شرایط و نقاط ضعف و قوت شما در همان جلسه اول در پرونده ای اختصاصی درج می شود و اساتید و مشاوران در طول کلاس ها این پرونده را تکمیل می کنند تا بتوانند روند پیشروی شما را بهتر مورد بررسی قرار دهند.

* در این کلاس ها هیچ خبری از پکیج های آفلاین نیست و تمام کاربران به صورت آنلاین با اساتید خود در ارتباط هستند.

این ها تنها بخشی از امکاناتی هستند که ما در اختیار کاربرانمان قرار می دهیم. پس اگر شما هم می خواهید از خدمات مشاوره آنلاین کنکور تجربی باشگاه اومند بهره مند شوید و برنامه ای هدفمند برای درس خواندن داشته باشید، همین حالا دست به کار شوید و از طریق تماس با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) و یا پر کردن فرم مشخصات از طریق این قسمت با ما در ارتباط باشید.

اومند، کارخانه برآورده کردن آرزوهای شماست.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *