مقالات

باورهای غلط کنکور انسانی (قسمت اول)

باورهای غلط کنکور انسانی (قسمت اول)

باورها و اعتقادات ما سهم زیادی در موفقیتمان دارند. ما در نهایت به مسیری هدایت می شویم که در ذهنمان وجود دارند. شما دانش آموزان اومندی عزیز باید ابتدا با افزایش آگاهی، باورهای صحیح خود را تقویت کرده و باورهای غلط را دور بریزید. مهمترین رکن موفقیت شما در کنکور انسانی و برنامه ریزی کنکور انسانی است؛ بنابراین در این مقاله به نقض باورهای اشتباه در زمینه مشاوره می پردازیم تا شما با آگاهی از آنها بتوانید بهترین برنامه ریزی را انتخاب کنید.

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور انسانی فقط شامل برنامه هفتگی های متداول نیست

اکثر برنامه هایی که تا به الان دیده ایم معمولاً شامل تعدادی درس و تعدادی تست برای هر درس هستند که در بین هفت روز هفته توزیع شده اند. شما باید در هر روز درس مربوطه را مطالعه کنید و به تعداد نوشته شده در برنامه تست حل کنید. سپس در انتهای شب صرفاً به مشاور خود گزارش می کنید که کدام درس ها را خوانده اید و چه تعداد تست حل کردید. نهایت متفاوت بودن و مفید بودن این برنامه ها ممکن است خالی بودن روز جمعه باشد تا شما یا به استراحت بپردازید و یا عقب ماندگی های تحصیلی خود را در طول هفته جبران کنید. سناریو این برنامه ها در همین چند خط خلاصه می شود! احتمالاً این روال برنامه ریزی برای شما نیز خیلی آشناست! حتی توانستید آن را تصور کنید. این نمونه برنامه ها را همه ما زیاد دیده ایم اما آیا تاکنون با خود فکر کرده اید که چرا باید برای تهیه چنین برنامه هایی از مشاور تحصیلی استفاده کنید؟ چنین روال ساده‌ ای توسط شما نیز قابل برنامه ریزی است.

اما صرفاً همین شیوه ساده مشاوره برای موفقیت شما کافی نیست! همین الان در ذهن شما یک علامت سوال بزرگ جا خوش کرده است و ما به شما حق می دهیم! زیرا به دلیل رواج کنترل نشده مشاوره کنکور ، شیوه علمی, اصولی و استاندارد آن کمتر شناخته شده است. ادامه متن را دنبال کنید تا مولفه های اصلی برنامه ریزی علمی و مناسب خودتان را بدانید.

برنامه ریزی کنکور انسانی

به علاوه شما در عصر ارتباطات زندگی می کنید و اگر قرار باشد که از برنامه نخ نمایی استفاده کنید که مشابه آن در اینترنت فت و فراوان وجود دارد، پس دیگر چه نیازی به مشاوره حضوری یا مشاوره آنلاین کنکور انسانی دارید؟ مگر غیر از این است که شما با یک کلیک می توانید هر کدام از این برنامه ها را که بخواهید دانلود کنید و بر طبق آن ها عمل کنید؟ اما هر چه که جلوتر می رویم و دانش ما از نوع برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور افزایش پیدا می کند، بیشتر متوجه می شویم که این نوع برنامه ها تنها زمان ما را به تاراج می برند و در نهایت بازدهی مناسبی هم ندارند! چرا این اتفاق می افتد؟ زیرا این برنامه های مطالعاتی خلا بزرگی دارند و آن هم این است که توجهی به شرایط زندگی داوطلب و نقاط ضعف و قوت آن ندارند و می خواهند یک نسخه واحد برای همه بپیچند! طبیعی است که چنین برنامه ای محکوم به شکست است! یادتان باشد که برنامه ای به درد شما می خورد که بتواند زمان مطالعه، مرور و تست زنی و حتی استراحت و تفریحتان را بر اساس توانایی ها و شرایط فردی شخص شما پیش ببرد!

باورهای غلط کنکور انسانی

پس یادتان باشد که اگر می خواهید از کلاس های مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی نتیجه مطلوبی بگیرید و کنکور را با موفقیت پشت سر بگذارید، باید باورهای غلطی مثل این که چون من در فلان مدرسه مطرح درس نخواندم پس مثلاً نمی توانم در رشته حقوق دانشگاه های مطرح کشور قبول شوم، چون فلانی روزی ۱۲ ساعت درس می خواند اما من فقط ۸ ساعت درس می خوانم پس محکوم به شکست هستم، چون من اتاق شخصی برای مطالعه و درس خواندن ندارم پس نمی توانم با تمرکز مطالعه کنم، چون مثلاً در درس اقتصاد می لنگم پس به هیچ وجه نمی توانم آن را یاد بگیرم و غیره را کنار بگذارید تا مسیر قبولی در کنکور انسانی برای شما هموارتر شود و بتوانید مدال موفقیت در این آزمون را به گردن بیندازید!🥇

برنامه ریزی

برنامه ریزی به سبک شما و فقط برای شما

شما در دروس مختلف رشته خود نقطه قوت ها و نقطه ضعف های متفاوتی دارید. به یک درس بیشتر علاقه دارید به یک درس دیگر کمتر، یک درس را سریع تر یاد میگیرید و درس دیگر را دیر تر و با تمرین بیشتر، یک درس را سریع تر مطالعه می کنید و درس دیگر را کندتر. شما با هر دانش آموز دیگر در رشته انسانی متفاوت هستید؛ بنابراین باید پایه و اساس برنامه ریزی منحصر به فرد باشد. در باشگاه اومند کاربران هنگام ثبت نام در در مشاوره کنکور انسانی، قبل از شروع رسمی روال مشاوره، جلسه ای را با مشاور تحصیلی خود خواهند داشت که ما آن را جلسه شرح حال می نامیم. در این جلسه تمام اطلاعات لازم درباره سطح تحصیلی شما همچنین سبک مطالعه و سبک یادگیری شما توسط مشاوران دریافت میشود. سپس روال برنامه ریزی شما شروع می شود و در طول زمان با توجه به نظارت و گزارش گیری مداوم مشاور، دقیق تر نیز خواهد شد.
برای آنکه اطلاعات کامل تری از جزئیات برنامه ریزی برای دانش آموزان رشته انسانی به دست آورید میتوانید با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید.

همچنین خواندن مقاله “مشاوره شخصی سازی شده در کنکور انسانی چگونه است؟” نیز در این زمینه به شما کمک می کند.

پس شیوه مطالعه چه میشود؟!

متوجه شدید که هر کس با توجه به ویژگی های منحصر به فرد تحصیلی‌ اش، برنامه مطالعاتی متفاوتی دارد. اما این برنامه مطالعاتی نباید صرفاً شامل دروس و تعداد تست ها در روزهای هفته شود؛ زیرا این دقیقاً همان برنامه ای است که نقش مهمی در موفقیت شما ندارد. این برنامه باید شامل روش مطالعه هر درس – البته با توجه به نقطه قوت ها و نقطه ضعف های شما در هر درس- و شیوه تست زنی آن درس و همچنین نحوه خلاصه نویسی و یادداشت برداری آن درس باشد. هنگام مطالعه، شما باید حالت فعال داشته باشید. بنابراین نباید یک کتاب را جلوی چشمان خود قرار دهید و فقط از روی آن بخوانید. شما در حین مطالعه باید زیر نکات مهم یک متن خط بکشید؛ البته دقت کنید که تمام متن را خط خطی نکنید زیرا قرار است در دور دوم مطالعه فقط همین مطالب مهم را که زیر آنها خط کشیده اید مرور کنید.

همچنین خلاصه نویسی در هر درس از ملزومات موفقیت در آن درس است. خلاصه نویسی، مطالب را به صورت منسجم تر در ذهن شما جای می دهد و همچنین مطالب را در ذهنتان تثبیت می کند. کاربرد خلاصه نویسی در مرور مطالب نیز بی نظیر است. در برنامه های کنکور انسانی باشگاه اومند خلاصه نویسی ها یکی از ارکان اصلی هستند که مشاوران در جلسات آنلاین نحوه انجام این کار را به دانش آموزان یاد میدهند.

برنامه ریزی در مسیر کنکور به عنوان چراغ راه شما عمل می کند و بسیاری از باورهای اشتباه کاربران ریشه در عدم آگاهی از یک برنامه استاندارد دارد. یک برنامه ریزی اصولی برای رسیدن به موفقیت حق شماست و خودتان را از این حق محروم نکنید. با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از این قسمت، فرم مشخصات را پر کنید تا در زمان مناسب با شما تماس گرفته شود.

امیدواریم شما نیز در کنار برنامه های بنفش اومند مسیر واقعی موفقیتتان را پیدا کنید. 💜

1 نظر در “باورهای غلط کنکور انسانی (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *