مقالات

انگلیسی فکر کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید!!

تفکر انگلیسی

در آموزش به زبان انگلیسی همیشه دغدغه‌هایی وجود داشته که از یک جنس بوده‌اند. مشکلاتی که مطمئنم اگر از آن‌ها صحبت شود بین ۹۰ درصد افراد مشترک است. مانند:

 • آیا با مکث و تردید زیاد صحبت می کنید؟
 • آیا در بیان ایده های خود به زبان انگلیسی مشکل دارید؟
 • آیا شما به طور ذهنی از زبان مادری خود به انگلیسی ترجمه می کنید … اما هنگام صحبت کردن، جملات نادرست یا غیرطبیعی ظاهر می شوند؟

اگر می خواهید این مشکلات را از بین ببرید و به زبان انگلیسی مسلط شوید، راز این است…

یادگیری نحوه تفکر مستقیم به زبان انگلیسی!

بسیاری از دانشجویان انگلیسی زبان می‌گویند:

 • خیلی سخته!
 • من به اندازه کافی کلمات انگلیسی نمی دانم!
 • من باید به زبان مادری خود فکر کنم و ترجمه کنم.

مشکل تفکر به زبان مادری و ترجمه آن این است که جملات در زبان انگلیسی درست نیست، زیرا ساختار دستور زبان و جمله اغلب در انگلیسی و زبان مادری شما متفاوت است.

در پروسه آموزش زبان انگلیسی زمانی که در حال مکالمه هستید، فکر کردن و ترجمه کردن به زمان زیادی نیاز دارد که منجر به مکث، تردید و ناتوانی در صحبت سریع و روان می شود.

بسیاری از دانش‌آموزان معتقدند که تفکر به زبان انگلیسی کاری است که فقط زمانی می‌توانید انجام دهید که در سطح پیشرفته باشید؛ اما این درست نیست!

تفکر مستقیم به زبان انگلیسی مهارتی است که می توانید آن را در هر سطحی تمرین و توسعه دهید و امروز دقیقاً به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را گام به گام انجام دهید. اگر این را تمرین کنید، موفق خواهید شد.

در ادامه مقاله ۵ روش کاربردی برای تقویت درک مطلب انگلیسی را مطالعه کنید.

آموزش به زبان انگلیسی

تاثیر فکرکردن به زبان انگلیسی

در پروسه آموزش زبان انگلیسی بسته به سطح خود، در حال حاضر ممکن است ابتدا به آنچه می خواهید به زبان مادری خود بگویید فکر کنید و سپس آن را به انگلیسی ترجمه کنید. با فکر کردن به زبان انگلیسی ابتدا نیازی به ترجمه نخواهید داشت که به شما کمک می کند به زبان انگلیسی تسلط بیشتری داشته باشید.

وقتی به انگلیسی فکر می کنید، این به شما کمک می کند زبان را درونی کنید. وقتی اطلاعات را درونی می کنید، به این معنی است که آنقدر خوب یاد می گیرید که دیگر نیازی به فکر کردن به آن ندارید. درونی کردن انگلیسی به این معنی است که لازم نیست هر بار که صحبت می‌کنید قوانین و تلفظ‌ها را به خاطر بسپارید. بومی زبانان و زبان آموزان پیشرفته نمی دانند چرا آنچه می گویند صحیح است زیرا زبان را درونی کرده اند.

صحبت کردن به زبان انگلیسی در ذهن شما نیز یک راه عالی و کم فشار برای تمرین انگلیسی است. لازم نیست نگران درست گفتن چیزها یا درک شدن توسط دیگران باشید. شما می توانید اشتباه کنید و هنوز هم بفهمید!

علاوه بر این، تفکر به زبان انگلیسی یک راه عالی برای ساخت واژگان خود با کلماتی است که واقعاً استفاده می کنید. دانستن بسیاری از لغات مهم است، اما دانستن کلماتی که در مکالمات روزمره از آنها استفاده خواهید کرد بسیار مهم‌تر است.

چگونه به انگلیسی فکر کنیم

بنابراین، در اینجا نحوه یادگیری به زبان انگلیسی است.

مرحله ۱ به کلمات انگلیسی به صورت جداگانه فکرکنید

به عنوان مثال، وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، به کلماتی مانند:

تخت، مسواک، حمام، خوردن، موز، چای، لباس، کفش فکر کنید.

سپس وقتی به سر کار می روید، به کلماتی مانند:

ماشین، شغل، شرکت، میز، کامپیوتر، کاغذ، مداد، همکار، رئیس فکر کنید.

در پروسه یادگیری زبان انگلیسی، به تک تک کلمات انگلیسی برای هر چیزی که می بینید، می شنوید و انجام می‌دهید فکر کنید.

این تمرین را امتحان کنید – همین حالا به اطراف خود نگاه کنید و به تمام کلمات انگلیسی که می توانید فکر کنید. من تصور می کنم می توانید حداقل به ۱۰ کلمه فکر کنید!

آموزش به زبان انگلیسی

مرحله ۲ به جملات کامل انگلیسی فکرکنید

مهارت بعدی شما برای تمرین تفکر در عبارات و جملات کامل در طول روز است.

وقتی ناهار می‌خورید، به این فکر کنید:

 • دارم ساندویچ میخورم.
 • دوست من در حال نوشیدن نوشابه است.
 • این رستوران خیلی خوب است.

وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید، به این فکر کنید:

 • آن بازیگر زن زیباست.
 • روزنامه نگار موهای مشکی دارد.
 • او در مورد سیاست صحبت می کند.

اگر جملات خیلی ساده باشند اشکالی ندارد. مهمترین بخش تمرین و ایجاد عادت تفکر در جملات کامل به زبان انگلیسی است.

اگر می‌خواهید بدانید “اشتباهات متداول یادگیری زبان انگلیسیچه هستند حتما این مقاله را مطالعه کنید.

مرحله ۳ – انگلیسی کاربردی

در مرحله بعد، تصور می کنید که مجبور هستید برای هر کاری که باید انجام دهید از انگلیسی استفاده کنید. پس از هر بار که به زبان مادری خود صحبت می کنید، به این فکر کنید که چگونه آن را به زبان انگلیسی می گویید.

به عنوان مثال، چگونه در یک کشور انگلیسی زبان بلیط قطار بخرید یا نوشیدنی سفارش دهید؟

 • لطفا بلیط رفت و برگشت به ایستگاه مرکزی.
 • آیا می توانم یک لیموناد بدون شکر بخورم؟
آموزش به زبان انگلیسی

در پروسه آموزش زبان انگلیسی این کار به توسعه زبان انگلیسی شما برای موقعیت های واقعی کمک می‌کند – حتی اگر فقط فکر ‌کنید و صحبت نکنید.

اگر در طول این تمرین نمی دانید چگونه چیزی بگویید، بعداً فرهنگ لغت خود را بررسی کنید. اگر این نوع “تمرین ذهنی” را به طور منظم انجام دهید، توانایی استفاده از زبان انگلیسی را در هر موقعیت روزمره ایجاد خواهید کرد.

مرحله ۴ – انگلیسی روایی (گفتن داستان یا صحبت طولانی مدت به انگلیسی)

بهتر است این تمرین را زمانی انجام دهید که زمان دارید – مانند زمانی که در صف ایستاده اید یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید. به خاطره یا داستانی فکر کنید که دوست دارید برای یک دوست انگلیسی زبان بگویید. سپس در ذهن خود به زبان انگلیسی «داستان را بگویید». از آنجا که شما فقط فکر می کنید، نه صحبت می کنید، می توانید آرامش داشته باشید و بهترین کار خود را بدون فشار یک مکالمه واقعی انجام دهید.

اگر تمام روش‌هایی که ذکرکردیم را با کمی پشتکار بخوانید مطمئن باشید از یک انگلیسی زبان حرفه‌ای هم بهتر خواهید بود. زبان انگلیسی فقط تکرار و پشتکار می‌خواهد و بس.

با اومند انگلیسی را به بنفش‌ترین حالت ممکن بخوانید.💜

ما در اومند با تیم حرفه ای و اساتید برجسته در رشته ها و گرایش های مختلف این امکان را فراهم کردیم تا شما عزیزان در محیط آموزشی جذاب زبان را شروع کنید و در این مسیر پر پیچ و خم موفق شوید.

 • باشگاه اومند یکی از بهترین، بروزترین و پیگیرترین سامانه آموزشی آنلاین کشور می‌باشد که برای تمام زبان آموزان پشتیبانی همه روزه دارد و هیچ چیز از چشم ما دور نمی‌ماند.
 • تمامی آموزش های باشگاه اومند کاربرمحور هستند؛ یعنی براساس هدف شغلی، تحصیلی و …  و همچنین شرایط آموزشی، زندگی و … شما برنامه ریزی و اجرا می شوند.
 • در ابتدای ورود به باشگاه اومند شما صاحب یک پرونده آموزشی خواهید شد که تمامی شرح حال روز اول شما، سیر پیشرفت، تغییرات شرایط یا سطح آموزشی و … در آن درج خواهد شد. این پرونده در اختیار مدرس قرار خواهد گرفت و آموزش شما بر همین اساس پیشرفت می کند.

 کافیست در کنار ما قدم بردارید و خودتان متوجه مسیر بنفش و پر انرژی اومند شوید. برای ارتباط با اومند می توانید:

 • با شماره تلفن اومند (در انتهای صفحه درج شده است) تماس بگیرید
 • روی آیکون موجود در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و وارد گفتگو با پشتیبانی سایت شوید
 • و یا از طریق این لینک مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
  موفق و بنفش باشید💜