مقالات

فرانسه یکی از بهترین انتخاب ها برای زبان دوم

اهمیت زبان فرانسه به عنوان زبان دوم

فرانسه کشوری که طی قرن ها به عنوان مهد فرهنگ و هنر شناخته شده است و و در گوشه گوشه این فرهنگ روح هنر کاملا خودنمایی میکند.

کشوری با قوی ترین اشعار و داستان ها.افرادی مانند ولتر،ویکتور هوگو،انتوان دوسنت اگزوپری ،دومای پدر و پسر، اندره ژید،سارتر،لویی فردینان سلین و… که هر کدام یکی از جاذبه های زبان این کشور به حساب می آیند و خواندن نسخه اصلی اثار انها قطعا جذابیت بیشتری را شامل میشود.

برای بعضی افراد زبان فرانسه یک زبان خشک و بی روح که یادگیری ان بسیار مشکل است و کاربرد انچنانی هم ندارد به شمار میرود که طرز تفکر انها کاملا برعکس واقعیت صدق میکند.

آموزش زبان فرانسوی

وقتی شروع به آموزش زبان فرانسه به صورت آنلاین یا از طریق کلاس های حضوری می کنید، شکی نیست که در این راه با موانع و چالش هایی روبرو خواهید شد. با این حال به آن پایبند باشید، زیرا دلایل زیادی برای در نظر گرفتن یادگیری زبان فرانسه برای مبتدیان وجود دارد. یادگیری زبان فرانسه فرصت‌های زیرا را برایتان مهیا می‌کند:

گزینه های شغلی برای ترفیعبرای موقعیت‌هایی در خارج از کشور یا ترجمه درخواست دهید.
تجربیات سفر فرانسهمراکش یا ۲۷ کشور دیگر را که زبان فرانسه زبان رسمی آنهاست، تجربه کنید.
فرصت های آموزشیدر کشورهای فرانسوی زبان در خارج از کشور تحصیل کنید یا زبان فرانسه را به عنوان بخشی از مدرک تحصیلی خود مطالعه کنید.
فرهنگ را درک کنیدبه هنر، ادبیات، رقص، موسیقی و بله، غذاهای فرانسوی نگاهی بیندازید.
زبان های دیگر را بیاموزید۴۳ زبان دیگر را که ریشه لاتین با فرانسوی مشترک دارند را تجربه کنید.

اگرچه زبان فرانسه سخت ترین زبان برای یادگیری نیست، اما مانند هر تجربه یادگیر زبان، هنوز هم می تواند دشوار باشد بنابراین با کمی تلاش می‌توانید بر این زبان زیبا مسلط شوید.

زبان فرانسه یکی از زیبا ترین خوش اهنگ ترین و  کاربردی ترین زبان های دنیاست که در ۵ قاره مورد استفاده قرار میگیرد و تعداد کسانی که زبان مادریشان فرانسوی است ۸۰ میلیون از ساکنین زمین را شامل میشوند و اما تعداد کلی گویشواران این زبان ۲۲۰ میلیون نفر تخمین زده شده که این خود محرک هیجان انگیزی برای یادگیری می باشد و امکان معاشرت های مختلفی را با حجم زیادی از افراد امکان پذیر میکند.

اگر به فرانسه سفر کرده باشید یا اطلاعات زیادی راجب این کشور بدست اورده باشید، کاملا میدانید که این کشور اصیل ترین روح هنر را دارد. و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری محسوب میشود و چه بهتر که در هنگام کسب این تجارب شیرین ارتباط مستقیمی با مردمانش برقرار  و این لذت را ۱۰۰ برابر کنیم.

جدا از هنر و تفریحات، زبان فرانسه به شکلی غیر رسمی، زبان رسمی سیاست جهان است و برای افراد علاقه مند به سیاست و کسانی که میخواهند پا به این عرصه بگذارندو رویای دیپلمات شدن را در سر دارند ، یادگیری این زبان اجتناب ناپذیر است و اگر بخواهم بیشتر به اهمیتش اشاره کنم میتوانم بگویم این زبان یکی از زبان های رسمی سازمان ملل متحد،دادگاه بین المللی لاهه،شورای اروپا،ناتو ،صلیب سرخ،پزشکان بدون مرز،عفو بین الملل.کمسیون اروپا و بسیاری دیگر از سازمان ها و مراکز بین المللی جهان است.

از سیاست که بگذریم با یادگیری این زبان میتوان به صورت رایگان به بهترین دانشگاهای دولتی این کشور دسترسی پیدا کرد و میتوان گفت همیشه این کشور از لحاظ داشتن فرصت های شغلی و تحصیلی مختلف در جایگاه قابل توجهی قرار داشته است و حتی مهاجرت به این کشور هم از راه تحصیل و هم کاری هزینه کمتری نسبت به کشورهایی مثل امریکا و کانادا را شامل میشود.

در جهان بعد از زبان انگیلیسی و المانی زبان فرانسه بیشترین کاربرد را دارد. متاسفانه به دلیل نوع گویش و کلمات این زبان که اتفاقا به شدت دلنشین و خوش اواست در ذهن بیشتر افراد یادگیری آن کاری بسیار سخت و حتی برای بعضی غیر ممکن بشمار می اید، در صورتی که یادگیری آن حداکثر ۲سال زمان میبرد و بسته به علاقه و پشتکار فرد میتواند پرسه یادگیری کوتاه تری را هم طی کند. همانطور که میدانید یادگیری این زبان از کودکی هم از سختی کار کم میکند وهم فرصت های بیشتری در هر زمینه ای را برای فرد فراهم می اورد.

یادگیری زبان فرانسوی

حتی کلی ویژگی های دیگر که افراد فرانسه زبان را خاص تر میکند چون این افراد به نسبت کسانی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب میکنند، با پیچیدگی بیشتری مواجه میشوند که این ذهن انها را نسبت به گروه های دیگر فعال تر و حتی خلاق تر هم میسازد.

اگرچه زیبایی امری نسبی است اما اخیرا تحقیقات و نظر سنجی ها نشان داده اند که فرانسوی جذاب ترین زبان دنیا به شمار میرود و در پی ان قطعا گویشواران این زبان هم از جذابیت بیشتری برخوردارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *