مقالات

۴ تکنیک طلایی افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان

افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان

هر چه میزان اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان بیشتر باشد و بیشتر به توانایی های خود ایمان داشته باشند، سلاح قوی تری در برابر چالش هایی که با آن ها رو به رو می شوند در اختیار دارند.

بنابراین لازم است که از همان سن کم، فرزندتان را در کلاس هایی مثل کلاس های فن بیان کودک ثبت نام کنید تا خوب و مسلط صحبت کردن را یاد بگیرد. یادتان باشد وقتی فرزند کودک یا نوجوان بتواند خوب صحبت کند، مسائل را مدیریت کند و به اصطلاح گلیم خودش را از آب بیرون بکشد، طبیعتاً می تواند عزت نفس بیشتری داشته باشد و آینده ای درخشان برای خودش خلق کند!

به علاوه شرکت فرزند شما در دوره فن بیان کودک باعث می شود که او حتی مهارتی مثل زبان انگلیسی را هم راحت تر یاد بگیرد و مثل بلبل صحبت کند! قطعاً بهتر از ما می دانید که در عصر حاضر بلد بودن زبان انگلیسی نوعی سواد به حساب می آید که باعث گستردگی روابط فرزندان شما با مردم سایر کشورهای جهان می شود و به همین دلیل می تواند حس رضایت از خود را در درون آن ها پرورش دهد! پس با یک تیر، نه یک نشان بلکه چند نشان بزنید!😉

۴ روش طلایی برای افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان

آیا والدین وظیفه ای مهم تر از این به گردن دارند که نسلی تربیت کنند که با عزت و اعتماد به نفس بالای خود بتوانند حتی کوه ها را هم جا به جا کنند و موفقیت را در مشت خودشان بگیرند؟ قطعاً خیر! زیرا مهم ترین وظیفه هر پدر و مادری این است که فرزندان خود را به شکوفایی برسانند. بنابراین در این بخش تصمیم داریم که چند راهکار عالی برای تقویت اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان را با شما به اشتراک بگذاریم. کافیست که با ما همراه باشید!

اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان

۱٫ به فرزندتان نشان دهید که او را تا چه اندازه دوست دارید

هیچ چیز به اندازه عشق و محبتی که از طرف مادر و پدر به فرزند منتقل می شود، نمی تواند حس مثبتی را در بچه ها ایجاد کند. بنابراین همیشه محبتتان را بی قید و شرط به فرزندتان نشان دهید. البته برای ابراز محبت باید تفاوت سنی کودک با نوجوان را هم در نظر بگیرید، در غیر این صورت نتیجه معکوس می گیرید! چرا این را می گوییم؟ وقتی مثلاً کودک شما ۴ تا ۵ سال سن دارد، طبیعتاً بیشتر از بوسیده شدن و بغل کردن لذت می برد، اما معمولاً یک دختر یا پسر نوجوان ترجیح می دهند که محبت شما را بیشتر از طریق همراهی و درک متقابل داشته باشند. اما در هر حال این که فرزند شما بداند او را تا چه اندازه دوست دارید، باعث می شود که او امنیت روانی بیشتری پیدا کند و حتی در آینده هم روابط اجتماعی بهتری را تجربه نماید که همه این ها زمینه ساز داشتن اعتماد به نفس بالا در او خواهند شد.

۲٫ خوش گذرانی و بازی با فرزندتان را از قلم نیندازید!

وقتی برای فرزند خود وقت می گذارید و با او بازی می کنید، به کافی شاپ می روید، پیاده روی می کنید و …، در واقع این حس را به کودک و نوجوان خود منتقل می کنید که او برای شما اهمیت زیادی دارد و شما از بودن و وقت صرف کردن در کنار او لذت می برید. طبیعتاً با همین روش می توانید هم مهارت سخنوری فرزندتان را تقویت کنید و هم اعتماد به نفس او را افزایش دهید.

۳٫ به او حس استقلال بدهید

فرقی نمی کند فرزند شما کودک یا نوجوان باشد، او در هر سنی به استقلال احتیاج دارد تا بتواند خودش و توانایی هایش را باور کند. در واقع شما باید اجازه دهید که کودک یا نوجوانتان برخی از کارهای خود را به تنهایی انجام دهند. به عنوان مثال بچه ها در سن نوجوانی می توانند در کار آشپزی مشارکت داشته باشند. بنابراین به جای نظارت مستقیم بر کار آن ها در حین آشپزی، اجازه دهید که خودشان آزمون و خطا کنند و پخت یک غذای لذیذ را یاد بگیرند. یا مثلاً به جای این که همیشه شما بند کفش کودکتان را ببندید، اجازه دهید که خودش این کار را انجام دهد. البته اگر خودش از شما کمک خواست باید به او کمک کنید تا برای دفعات بعد بتواند آن کار را به تنهایی انجام دهد. این کارها شاید در ظاهر ساده و پیش افتاده به نظر برسند، اما واقعیت این است که وقتی فرزند شما احساس توانمندی کند و ببیند که می تواند روی پای خودش بایستد و استقلال داشته باشد، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

۴٫ به او یاد دهید که با یک اشتباه دنیا به آخر نمی رسد!

این که فرزند شما بداند تحت هر شرایطی باز هم عشق و همراهی شما را دارد، باعث می شود که به جای این که با کوچک ترین اشتباهی زانوی غم بغل کند، از شکست و اشتباهش درس بگیرد و خودش را نبازد!

جهت اطلاع از رابطه فن بیان و اعتماد به نفس کودک کافیست که از طریق لینک مربوطه اقدام کنید و این مطلب را هم مطالعه نمایید.

 افزایش اعتماد به نفس

جمع بندی از آنچه درباره تکنیک های افزایش اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان گفته شد

همان طور که گفتیم که یکی از مهارت هایی که می تواند به طور مستقیم بر روی افزایش اعتماد به نفس فرزند شما تاثیر بگذارد، مهارت فن بیان است.

از این رو شرکت در دوره آنلاین فن بیان کودک باشگاه اومند که در آن آموزش به شکل شخصی سازی شده و بر اساس توانایی های منحصر به فرد هر کودک پیش می رود باعث می شود که فرزند شما آمادگی بیشتری برای ورود به اجتماع پیدا کند. به علاوه در هیچ یک از این کلاس ها بیشتر از ۱۰ کاربر حضور ندارد تا استاد بتواند فضایی شاد و سرگرم کننده برای کودکان فراهم کند و بازدهی آموزش را افزایش دهد.

پس برای این که فرزندانی با عزت نفس بالا داشته باشید، کافیست که هر چه سریع تر با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق این لینک در اختیار ما قرار دهید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

با اومند، اعتماد به نفس فرزندان خود را بنفش رنگ کنید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *