مقالات

اصول یادگیری زبان آلمانی با بالاترین بازدهی

آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی جزء آموزش های پرطرفدار زبان خارجه است. معمولا بسیاری از کاربران از یادگیری زبان آلمانی هدف مشخص دارند و تعدادی از زبان آموزان نیز به دلیل علاقه به کشور آلمان، مکان های معروفش و فرهنگش به آموزش زبان آلمانی می پردازند. اما شیوه اصولی یادگیری زبان آلمانی که باعث می شود شما آن را نیمه کاره رها نکنید کدام است؟!

اگر چه یادگیری زبان آلمانی با دلایل مختلف صورت می گیرد اما آن چه که در یادگیری اهمیت دارد آن است که هر زبان آموز با توجه به هدف و شرایط خودش به یادگیری بپردازد. این اصل، اصلی مهم در آموزش است که اکثرا نادیده گرفته می شود اما کلیدی ترین عنصر آموزش است.

در هر زبان از جمله زبان آلمانی مباحث بی شماری وجود دارند که فراگیری تمام آن ها برای همه زبان آموزان ضرورت ندارد. بنابراین با یادگیری و آموزش هدایت شده می توان الزامات را فرا گرفت و از یادگیری موارد غیر ضروری دوری کرد. همین موضوع باعث افزایش بهره وری در آموزش، افزایش اعتماد به نفس و کاهش زمان آموزش می شود.

نقش مدرس در یادگیری زبان کاربران

اهداف مختلف شغلی، تحصیلی، سفر، علاقه و … می توانند انگیزه شما برای یادگیری باشند. هدف هر زبان آموز با دیگری تفاوت دارد بنابراین یکسان بودن شیوه آموزش عمومی برای همگان منطقی نیست. هر‌کس باتوجه به هدف خود علاوه بر یادگیری زبان عمومی، نیاز به یادگیری دایره خاصی از واژگان تخصصی را نیز دارد. همچنین با توجه به نوع کاربرد زبان برای هر شخص، ممکن است در هر آموزش تاکید خاصی روی برخی از موارد مانند دستور زبان (گرامر)، صحبت کردن، مهارت شنیداری، تلفظ و لهجه، واژگان و… وجود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر در هدف شما مکاتبات رسمی زیادی وجود داشته باشد، شما نیاز دارید به دایره واژگان، گرامر و مهارت های نوشتن مسلط باشید. اگر سخنرانی یا گوش دادن به سخنان دیگران در هدف شخصی شما به مقدار زیاد وجود دارد، علاوه بر دایره واژگان به مهارت های شنیداری و همچنین سخن گفتن نیاز دارید.

 اصول آموزش زبان آلمانی با بالاترین بازدهی

نقش مدرس در اینجا پررنگ است. یک آموزش عمومی (به خصوص برای آموزش زبان آلمانی) با شیوه مشخص -که در طول چندین دهه بدون تغییرات کلی در حال انجام است- پاسخگوی نیازهای کاربران نیست.

در باشگاه اومند هنگام ثبت نام کاربران و قبل از شروع جلسات آنها، کاربران در اولین جلسه ای که با مدرس خود دارند بطور کامل درباره اهداف خود و شرایط یادگیری صحبت می کنند. همچنین مدرس می کوشد که با کسب اطلاعات بیشتر، به نقطه ضعف ها و نقطه قوت های کاربر پی ببرد. سپس پرونده اموزشی برای کاربر تشکیل میشود و تمام این موارد در ان ثبت میشوند. در نهایت برنامه ریزی برای جلسات آغاز می شود.

نقش زبان آموز در یادگیری

پس از تعیین شیوه آموزش، پشتکار و اراده شما مهم ترین اصل در به نتیجه رسیدن آموزش شماست. پیش رفتن آموزش براساس اصول علمی بر سرعت و همچنین کیفیت یادگیری شما می افزاید اما اگر پشتکار لازم را به خرج ندهید این اصول علمی بی کاربرد خواهند ماند.

زبان آلمانی در مقایسه با آموزش زبان انگلیسی و یا حتی آموزش زبان فرانسه ممکن است سختی هایی داشته باشد و درباره آن زیاد شنیده باشید. اما بدانید که به طور کلی یادگیری یک زبان خارجه سختی های خاص خود را دارد. هر زبان ویژگی هایی دارد و در هر زبان سختی و آسانی وجود دارد. پس برتری زبان ها بر یکدیگر فقط بستگی به هدف از یادگیری دارد. زمانی که زبان آموز از یادگیری یک زبان خارجه هدف داشته باشد، با استراتژی های معین یادگیری آن را دنبال می کند و دست از تلاش نمی کشد.

اصولی زبان آلمانی

چند نکته کلیدی برای یادگیری اصولی زبان آلمانی

پس برای این که هر یک از افرادی که به دنبال آموزش زبان آلمانی هستند، بتوانند این زبان شیرین را از بر شوند باید چند نکته کلیدی را در نظر داشته باشند تا یادگیریشان از این رو به آن رو شود!

  1. هر کسی باید کشف کند که با کدام یک از سبک های یادگیری شامل بصری، شنیداری و تعامل با دیگران، ارتباط بیشتری برقرار می کند و بهتر یاد می گیرد. بنابراین سبک یادگیری خود را پیدا کنید و بر اساس آن پیش بروید.
  2. گرامر زبان آلمانی هم مثل زبان های دیگر برای تقویت هر ۴ مهارت زبان شامل اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ ضروری است؛ پس باید برای کسب مهارت در آن وقت صرف کنید.
  3. هر روز لغت و عبارت جدید یاد بگیرید و سعی کنید آن ها را با گنجاندن در جملات مختلف به ذهن بسپارید.
  4. خودتان را در انواع کتاب ها، فیلم ها، پادکست و آهنگ های زبان آلمانی غرق کنید تا شاهد پیشرفت خودتان در این زبان باشید.
  5. با یک آلمانی زبان یا دوستی که زیر و بم این زبان را می شناسد و بر آن مسلط است، صحبت کنید تا به مرور ترستان از حرف زدن بریزد و در این زبان حرفه ای شود.
 اصول آموزش زبان آلمانی با بالاترین بازدهی

زبان آلمانی را با هدفتان پیوند بزنید تا یادگیری آن آسان تر شود

به عنوان مثال اگر هدف شما از شرکت در کلاس آنلاین زبان آلمانی اهداف تحصیلی یا دوره های آموزشی است، درباره دانشگاه، واحدهای درسی، نحوه و شرایط برگزاری دوره و … به زبان فارسی و آلمانی مطالعه کنید. هدف از این کار آن است که هدف اصلی خود را به طور مداوم به خودتان یادآوری کنید و از افت انگیزه خود جلوگیری کنید.  همواره هنگام خستگی و سستی، یادآوری چرایی انجام یک کار می تواند مجددا انگیزه لازم را به شما ببخشد.

شما می توانید برای دریافت پاسخ پرسش هایتان در زمینه آموزش آنلاین زبان آلمانی با تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا از این قسمت مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند.

اومند با بنفش ترین سبک آموزش و پشتیبانی خود از ابتدا تا انتهای یادگیری زبان آلمانی در کنار شماست!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *