مقالات

اشتیاق کودکان به آموزش زبان انگلیسی

اشتیاق کودکان به آموزش زبان انگلیسی

حتماً شما هم بسیار شنیده اید که بهتر است از همان سنین کودکی فرزندتان به فکر این باشید که او را در کلاس های آموزش زبان انگلیسی کودک ثبت نام کنید و آینده او را بسازید.

این موضوع که بچه ها در سنین پایین کنجکاو و مشتاق یادگیری هستند و بهتر می توانند زبان دوم را یاد بگیرند از نظر علمی ثابت شده و هیچ بحثی در آن نیست.

اما موضوع اصلی این است که چه آموزشی به درد فرزند شما می خورد؟ آیا همه آموزشگاه های زبان به این موضوع توجه می کنند که باید خلاقیت را چاشنی آموزش خود کنند تا کودک شما مشتاق یادگیری شود؟ شما به عنوان پدر و مادر باید چه کاری انجام دهید تا کودکتان با انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش کند؟

این ها سوالاتی است که شما باید قبل از این که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را شروع کنید از خودتان بپرسید نه بعد از آن! اگر شما بتوانید راز و رمز این که چگونه فرزندتان را به یادگیری این زبان علاقه مند کنید، پیدا کنید به شما قول می دهیم که کودکتان در آینده ای نزدیک بتواند هم انگلیسی را مثل بلبل صحبت کند و هم فن بیان بالایی داشته باشد.😉

علاقه مند کردن کودکان به یادگیری زبان انگلیسی

۴ راهکار معجزه آسا برای علاقه مند کردن کودکان به یادگیری زبان انگلیسی

اکثر والدین به فکر این هستند که برای آینده فرزند خود پس انداز کنند. اما لازم است بدانید که آموزش مهارت هایی از جمله زبان انگلیسی خیلی بیشتر از ثروت مالی می تواند در آینده تحصیلی و شغلی کودک شما موثر باشد؛ چرا که وقتی او مهارت های زیادی داشته باشد و بتواند با اکثر مردم دنیا ارتباط برقرار کند، خود به خود به سمت موفقیت و در نتیجه درآمد بیشتر سوق داده می شود.

پس با ما همراه باشید تا با چند ذکر چند راهکار به شما کمک کنیم که کودکتان را نسبت به یادگیری زبان انگلیسی مشتاق کنید.

● خودتان هم برای یادگیری زبان انگلیسی اشتیاق به خرج دهید

شنیده اید که می گویند خنده مسری است؟ جالب است بدانید که اتفاقاً اشتیاق به یادگیری هم مسری است.😉

وقتی کودکتان ببیند که شما با چه شور و انرژی برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش می کنید و از سختی آن شکایت نمی کنید، او هم ترغیب می شود که این زبان را یاد بگیرد.

● بازی را چاشنی یادگیری کنید

آیا تا حالا دیده اید که یک کودک از بازی هایی که همراه با شادی و هیجان انجام می شوند و کسل کننده نیستند خسته شود؟ قطعاً خیر. کودکان به قدری به بازی علاقه دارند که انگار ناف آن ها را با بازی بریده اند.😄 پس چرا شما از این فرصت عالی برای آموزش زبان انگلیسی به او استفاده نکنید؟!

شما با استفاده از مموری کارت ها، برد گیم ها یا همان بازی های رومیزی و … می توانید ساعت ها کودکتان را سرگرم کنید و کلمات و اصطلاحات انگلیسی را در قالب بازی به او آموزش دهید.

● سبک یادگیری فرزندتان را کشف کنید

کودکان هم مثل بزرگترها روش یادگیری منحصر به فرد خودشان را دارند. طبق نظر روانشناسان سه سبک اصلی یادگیری شامل بینایی، شنیداری و حرکتی هستند. البته بسیاری از کودکان در هر سه سبک توانمند هستند، اما احتمالاً در یکی از آن ها قوی تر هستند و اگر شما بتوانید آن را پیدا کنید، می توانید آموزش هایتان را جذاب تر کنید و در نتیجه بازخورد بهتری از آن ها بگیرید.

سبک یادگیری فرزندتان
* سبک یادگیری بینایی

اگر فرزند شما جز این دسته باشد، بیشتر از کارهای هنری لذت می برد. پس شما می توانید برای ایجاد اشتیاق بیشتر برای یادگیری زبان انگلیسی از کاردستی یا دیگر کارهای هنری کمک بگیرید. یکی از ترفندهایی که در آموزش زبان انگلیسی کودک بسیار نقش پر رنگی  ایفا می کند، استفاده از کتاب های رنگ آمیزی است که با حل معماها و داستان های انگلیسی همراه است. در حقیقت اگر کودک شما عضو این دسته باشد با استفاده از این روش مسیر یادگیری برایش بسیار جذاب و دلچسب می شود. همچنین با استفاده از خلاقیت های هنری دیگر مثل درست کردن کاردستی های مربوط به هر درس، مفاهیم بهتر و بیشتر در ذهن کودک ثبت می شوند زیرا به نوعی آنها را از نزدیک لمس می کند.

* سبک یادگیری شنیداری

در این روش از کودک شما انتظار می رود که بتواند با دقت کافی به حرف ها و گفته های اطرافش توجه کند. برای اینکه متوجه شوید فرزندتان چقدر به این روش تمایل دارد می توانید از یکسری تکنیک ها کمک بگیرید. برای مثال سعی کنید کارتون ها و فیلم های دوبله نشده را برایش پخش کنید، یا از او بخواهید که به یک شعر انگلیسی گوش دهد و آن را یاد بگیرد و یا آن را تکرار کند. در صورتی که کودک اشتیاقش را بروز دهد، شما می توانید به این روش ادامه دهید و بلعکس می توانید از سایر روش ها بهره ببرید. همان طور که از اسم این سبک پیدا است، افراد این دسته شنونده های خوبی هستند. پس شما می توانید زبان انگلیسی را با موسیقی یا تماشای کارتون های زبان اصلی و … به کودکان خود آموزش دهید.

* سبک یادگیری حرکتی

این سبک از یادگیری برای اکثر کودکان جذاب و هیجان انگیز جلوه می کند. انعطاف این سبک نسبت به سایر سبک ها بسیار بیشتر است. زیرا هم کودکان پر انرژی و هم کودکانی که گوشه گیر و خجالتی هستند را در کنار هم جمع می کند. آن دسته از کودکانی که انرژی زیادی دارند با فعالیت هایی مثل ورزش و یا بازی های گروهی از تخلیه انرژیشان لذت می برند. از طرفی کودکان خجالتی و گوشه گیر با حضور در این سبک خجالتشان را کنار می گذارند و از همکاریشان خرسند می شوند. افراد این دسته از رقص و فعالیت های حرکتی لذت می برند. پس کافیست که یادگیری کلمات و عبارات زبان انگلیسی را با بازی های حرکتی تلفیق کنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را ببینید.

● کودک را به خاطر موفقیت هایش تشویق کنید

مثلاً وقتی کودکتان یک ترم از کلاس زبان را با موفقیت طی کرده و یا در سطح پایین تر توانسته کلمات و عبارات انگلیسی مورد نظر شما را یاد بگیرد، حتماً او را تشویق کنید تا انگیزه آن برای ادامه یادگیری دو چندان شود.

یادتان باشد منظور از تشویق کردن این نیست که حتماً باید فلان اسباب بازی گران قیمت را برای او بخرید. تشویق شما می تواند مهمان کردن آن به یک بستنی، خواندن کتاب مورد علاقه اش و یا هر چیز دیگه ای باشد که کودک از آن لذت می برد و شما هم امکان انجام آن کار را دارید.

ما در مقاله آموزش زبان به کودکان زیر ۷ سال چگونه دنبال می شود، به این سوال والدین هم پاسخ داده ایم. پس حتماً آن را مطالعه کنید.

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

پس کودکم را کجا ثبت نام کنم تا زبان انگلیسی را با اشتیاق بیشتری یاد بگیرد؟

اگر دوست دارید فرزندانی ایده پرداز و با قدرت تخیل بالا داشته باشید، یک راه آن این است که از همان کودکی زبان انگلیسی را به شیوه ای متفاوت و جذاب به فرزندتان یاد دهید.

ما در کلاس های آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی کودک باشگاه اومند شرایطی را فراهم کرده ایم تا کودک شما این زبان را همراه با تفریح و سرگرمی و با آموزش غیر مستقیم یاد بگیرد.

از آنجایی که ما معتقد هستیم که هر کودک خلق و خو و نقاط ضعف و قوت خاص خودش را دارد، پس آموزش های خود را به صورت کاربر محور با جمعیتی محدود (حداکثر ۱۰ نفر) و بر اساس نیاز و علاقه مندی های کودک پیش می بریم. جالب است بدانید که حتی تکالیفی که اساتید این باشگاه به دانش آموزان می دهند هم، بر اساس علاقه آن ها و در قالب بازی، نقاشی، معما، کاردستی و … طراحی می شوند تا کودکان تکالیف خود را هم بدون هیچ بهانه ای و همراه با ذوق و شوق انجام دهند.

پس برای ثبت نام فرزند دلبند خود در کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک باشگاه اومند همین حالا گوشی تلفن را بردارید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

با اومند متفاوت ترین و بنفش ترین مسیر آموزش را طی کنید.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *