مقالات

اشتباهات متداول یادگیری زبان فرانسه

اشتباهات متداول یادگیری زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسوی، یکی از پیچیده ترین زبان ها و در عین حال از رمانتیک ترین زبان ها است. در درجه اول به دلیل شباهت زیاد این زبان به زبان انگلیسی، افراد فکر می کنند یادگیری آن بسیار راحت است. این نگاه بسیار کلی است، و در جزئی ترین مسائل هم تفاوت هایی را دارند. اما اجازه ندهید که این مشکلات شما را از یادگیری زبان فرانسوی باز دارد! 🌠

شناخت موانع در یادگیری زبان فرانسوی🚀

شناخت موانع در یادگیری زبان فرانسوی🚀

واژگان هم ریشه:

 تقریباً ۶۰ درصد از واژگان انگلیسی از زبان فرانسه و لاتین می آید که نتیجه یک تاریخ مشترک طولانی است.  واژگان هم ریشه کلماتی هستند که، ظاهر و صدا شبیه هم دارند و معانی یکسانی دارند.  در زبان فرانسه از این موارد زیاد است.  با این حال، مراقب کلمات هم ریشه دروغین باشید.  این کلمات شبیه به کلمات انگلیسی هستند، اما معانی آنها بسیار متفاوت است.  اگر به چند نمونه از کلمات فرانسوی و ترجمه آنها نگاهی بیندازید متوجه این منظور می شوید.

تلفظ اشتباه:

 تسلط بر روی صداهای فرانسوی واقعا دشوار است. و معمولا کسانی که خودشان شروع به یادگیری می کنند، در این مورد ضعف بسیاری دارند. حقیقت این است که، تنها راهی که می توانید برای تلفظ صحیح فرانسوی استفاده کنید، کلاس و تمرین زیاد است.  در فرانسوی صداهایی هستند که باعث رایج ترین اشتباهات در تلفظ فرانسوی می شوند، مثلا: R در فرانسوی صدای «غ» می دهد.

صرف کردن:

 صرف افعال فرانسوی، جزئی تر از انگلیسی و سایر زبان ها است و باتوجه به مشکل بودن آن، نیاز است که زمان بیشتری را به آن اختصاص بدهید. همچنین، برای یادگیری بهتر به شما پیشنهاد می کنم مقاله، پنج روش سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه را مطالعه نمایید.

جنسیت ها:

 هر اسمی در زبان فرانسه یک جنسیت دارد. بر فرض مثال رستوران مذکر است در حالی که خانه مونث است. 😄خوشبختانه یا متأسفانه، شما باید آن ها را یاد بگیرید تا از اشتباهات دستوری زبان فرانسه جلوگیری کنید.

راه های تقویت زبان فرانسوی💫

راه های تقویت زبان فرانسوی💫

توجه داشته باشید که این راه ها، صرفا جهت تقویت زبان شما است. یعنی تنها با استفاده از این روش ها نمی توانید به سطح مطلوبی از یادگیری برسید. بلکه می توانید در کنار دوره های زبان فرانسه، از این روش ها برای قوی تر کردن پایه خود استفاده کنید.

  • سعی کنید هر روز به مطالعه موضوعی که به آن علاقه دارید بپردازید. مهم این است که فقط ذهنتان با کلمات فرانسوی درگیر شود. مثلا اگر از خواندن مجلات لذت می برید، می توانید مجله Vogue را بخوانید. هنگام خواندن آن ها، کلماتی که معنای آن ها را نمی دانید را هایلایت کنید. تا بتوانید معنای آن ها را جستوجو کنید و با مرور، آن ها را به حافظه بلند مدت بپسپارید.
  • با استفاده از برچسب های متفاوت، نام اشیاء اطراف تان را بنویسید و روی آن ها بچسبانید. و وقتی از آن ها استفاده می کنید، پیش خودتان اسم آن ها را تکرار کنید.
  • به اخبار فرانسوی گوش دهید، با این روش از همه موضوعات مثل اخبار ورزشی و موسیقی تا بحث های سیاسی با خبر می‌شوید. و دایره لغات تان بهتر می شود چون، زبان فرانسوی بسیار متفاوت از نحوه نگارش آن است.
  • یک دفتر خاطرات فرانسوی می تواند در کنار احساس خوب، یادگیری کامل و جامعی را به همراه داشته باشد. شما می توانید از احساسات، روزمرگی ها، آهنگ یا خلاصه یک داستانی که علاقه دارید را در این دفتر بنویسید. با این روش تسلط شما بر روی لغات بیشتر می شود.
  • در کلاس های آنلاین زبان فرانسه، جدی باشید. این بدین منظور است که به آنچه در کلاس یاد می گیرید دقت کنید. سعی کنید در موضوعاتی که تدریس می شود، تخصصی  شوید. و آنچنان روی مطالب مسلط باشید که بتوانید برای خانواده یا دوستانتان آن ها را توضیح دهید.

در نتیجه

کلید یادگیری زبان فرانسه، و قدم زدن در پاریس دست یافتنی است. فقط کافی است که در این مسیر انگیزه داشته باشید و از روش های اشتباه استفاده نکنید. در حقیقت، شما به آسانی می توانید در خانه خودتان تا هر سطحی که می خواهید روی این زبان مسلط شوید. تنها کار لازم این است که، از اومند بخواهید تا پیشرفت تان شگفت زده شوید. برای اومندی شدن می توانید از طریق این قسمت و یا شماره تماس های پایین صفحه از مشاوره رایگان و سایر خدمات بهره مند شوید.

 با اومند رویاهایت بنفش طور حقیقی می شوند! 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *