مقالات

اشتباهات متداول یادگیری زبان انگلیسی

اشتباهات متداول یادگیری زبان انگلیسی

همه ما به راحتی به زبان مادریمان صحبت می کنیم، اما وقتی پای یادگیری زبان دوم به میان می آید، قضیه کمی متفاوت می شود و چالش های زیادی بر سر راه ما سبز می شوند. البته تا بوده همین بوده و همین هم خواهد بود!

پس طبیعتاً آموزش زبان انگلیسی هم از این قاعده مستثنی نیست و ما برای یادگیری این زبان که زبانی بین المللی هم هست باید با چالش هایی دست و پنجه نرم کنیم تا بتوانیم این زبان را مثل بلبل صحبت کنیم! 😉

بنابراین برای این که بدانید چگونه باید با مشکلاتی که در هنگام یادگیری و شرکت در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی با آن ها مواجه می شوید را حل و فصل کنید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آشنایی با ۴ چالش متداول در آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

اگر شما از مشکلات رایجی که در حین یادگیری زبان انگلیسی با آن ها مواجه می شوید مطلع باشید، به راحتی می توانید آن ها را مدیریت کنید و دیگر از یادگیری زبان جدید زده نمی شوید.

منابع درستی را برای مطالعه انتخاب کنید

یکی از اشتباهاتی که زبان آموزان مرتکب می شوند، این است که خودشان را محدود می کنند و می خواهند تنها از منابع مطالعاتی که در آموزشگاه های زبان انگلیسی عرضه می شوند، استفاده کنند. جدا از این که آموزش های عمومی که در آموزشگاه ها ارائه می شوند تا چه اندازه مفید هستند، ما باید بدانیم که یادگیری زبان محدودیت نمی شناسد! در دنیایی که شما به انواع کتاب های متفرقه، پادکست ها و فیلم های انگلیسی زبان دسترسی دارید، نباید فقط به سی دی و کتاب های درسیتان اکتفا کنید.

شما حتی می توانید مطالعات جانبتیان را با موضوعاتی که به آن ها علاقه مند هستید هماهنگ کنید. یعنی مثلاً اگر به نویسندگی علاقه دارید، می توانید از انواع کتاب ها، فیلم ها و پادکست هایی که در این زمینه در بستر اینترنت یافت می شوند، استفاده کنید تا هم یادگیری برایتان جذاب تر شود و هم مطالب بیشتری یاد بگیرید.

* هشدار!

توجه داشته باشید که منظور ما از این که می گوییم که منابع مطالعاتی خود را محدود نکنید، این نیست که دور و بر خود را با انواع و اقسام منابع پر کنید، چون در این صورت فقط خودتان را گیج می کنید. پس مراقب باشید که زیاده روی نکنید!

سطح یادگیری خودتان را با هیچ کس دیگری قیاس نکنید

اگر قرار باشد که همه ما با یک سرعت و تکنیک مشخص زبان یا هر مهارت دیگری را یاد بگیریم، پس این وسط تکلیف تفاوت های فردی ما چه می شود؟ قطعاً قرار نیست میزان یادگیری آقای X و خانم Y یکسان باشد چون ما با ویژگی ها و تواناهایی متفاوتی آفریده شده ایم که باید آموزشمان هم بر همان اساس پیش برود.

پس با وجود این که برای یادگیری بیشتر زبان انگلیسی باید با افراد مختلفی تعامل کنید، اما نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. کار درست این است که تنها بر یادگیری خودتان متمرکز شوید و تکنیکی که به درد یادگیری شما می خورد را پیدا کنید!

بر ترس خود از اشتباه کردن غلبه کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج زبان آموزان در هنگام یادگیری زبان های خارجه از جمله زبان انگلیسی این است که به خاطر ترس از اشتباه کردن یا تمسخر دیگران از صحبت کردن امتناع می کنند. واقعیت این است که نمی توان گفت یادگیری زبانی به غیر از زبان مادری که همه ما بر آن تسلط کامل داریم ترس ندارد. چرا اتفاقاً ترس هایی هم به همراه دارد، اما کسی برنده است که بتواند به این ترس ها غلبه کند و به جای اهمیت دادن به حرف و قضاوت های دیگران، تنها بر روی رشد و یادگیری خودش تمرکز کند!

به دنبال راه میانبر برای یادگیری زبان انگلیسی نگردید

همه ما هر روز انواع و اقسام تبلیغاتی را می بینیم که به ما القا می کنند که می توان زبان انگلیسی را سه سوته و مثل آب خوردن یاد گرفت! اما لازم است که شما آگاه باشید و بدانید که یادگیری زبان انگلیسی پروسه ای زمان بر است و قطعاً کسب مهارت بالا در آن نیازمند تلاش و ممارست شما است. پس به جای این که وقت و زمانتان را برای پیدا کردن راه های میانبر یادگیری این زبان صرف کنید، دنبال راهی باشید که بتوانید زبان انگلیسی را به صورت شخصی سازی شده و اصولی یا بگیرید!

ما در مطلبی با عنوان آیا همه باید شبیه به هم زبان انگلیسی را یاد بگیرند به این پرسش مهم پاسخ داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه آن را از دست ندهید.

چگونه اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی را به حداقل برسانیم؟

یادگیری زبان انگلیسی

به جرئت می توان گفت که یکی از دلایلی که زبان آموزان با این چالش ها رو به رو می شوند و نمی توانند آن ها را به درستی مدیریت کنند، آموزش های غلط و عمومی است که هیچ توجهی به تفاوت افراد با همدیگر ندارد.

اما ما اومندی ها خوب می دانیم که نمی توان برای آموزش زبان انگلیسی از یک نسخه واحد و همگانی استفاده کرد. به همین دلیل همه کاربران زبان انگلیسی از بدو ورود به کلاس های ما دارای پرونده ای شخصی سازی شده هستند که نقاط ضعف و قوت و روند پیشروی آن ها در آن پرونده درج می شود تا استاد بتواند آموزش خود را بر اساس ویژگی ها و توانایی های هر فرد تنظیم کند.

به علاوه برای این که استاد بتواند هر جلسه به صورت مستقیم و آنلاین با کاربران ارتباط برقرار کند و آموزش هایی کاربر محور ارائه دهد، هیچ کلاسی جمعیت بیش از ده نفر ندارد.

پس اگر شما هم می خواهید زبان انگلیسی را به شیوه ای متفاوت و اصولی آموزش ببینید، همین حالا دست به کار شوید و با شماره تلفن باشگاه (در انتهای صفحه) تماس بگیرید و یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت پر کنید و منتظر تماس ما بمانید.

اومند، باشگاهی برای حل چالش های شماست، کافیست که یک آرزوی بنفش کنید.💜