مقالات

اشتباهات متداول یادگیری زبان آلمانی

اشتباهات متداول یادگیری زبان آلمانی

یکی از دلایلی که در سال های اخیر افراد بسیاری به یادگیری و آموزش زبان آلمانی علاقه مند شدند، این است که این کشور شرایط مناسبی برای تحصیل و کار فراهم کرده است.

اما اگر گریزی به بیتی از حافظ بزنیم که می گوید “که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها” متوجه می شویم که قرار نیست زبان آلمانی را به یک چشم به هم زدن یاد بگیریم، بلکه باید در این راه جان سخت باشیم و از تلاش دست نکشیم!

پس اگر می خواهید به این زبان مسلط شوید و کمتر در دام اشتباهات متداول این زبان گرفتار شوید باید برای آموزش حضوری یا آموزش آنلاین زبان آلمانی وقت صرف کنید و درس هایتان را سرسری نگیرید!

یادگیری زبان آلمانی

بررسی چند اشتباه رایج در یادگیری زبان آلمانی

طبیعی است که افراد مبتدی بیشتر درگیر اشتباهات رایج در زبان آلمانی می شوند، اما در هر حال نباید از اشتباه کردن بترسید، چون تا اشتباه نکنید یاد نمی گیرید! اگر با ما همراه باشید متدوال ترین اشتباهاتی که در زمان یادگیری زبان آلمانی به چشم می خورد را به شما توضیح می دهیم تا کمتر گرفتار آن ها شوید.

● اشتباه در جنسیت اسامی

در زبان اسپانیایی، ایتالیایی و فرانسوی برای هر اسم دو جنسیت تعریف می شود، اما در زبان آلمانی هر اسم دارای سه جنسیت است که با حروف تعریف der، die و das نشان داده می شوند. همین موضوع می تواند چالش برانگیز باشد و به خصوص شما را در ابتدای مسیر یادگیری به اشتباه بیندازد. اما برای این که کارتان کمی راحت تر شود باید بدانید که در زبان آلمانی روزهای هفته، نام ماه ها و فصل ها جز اسامی مذکر شناخته می شوند و با حرف تعریف der نشان داده می شوند. همچنین گیاهان را که مونث به حساب می آیند با حرف تعریف die و رنگ ها و اماکن که خنثی هستند را با حرف تعریف das نشان می دهند.

● اشتباه در حروف اضافه

در کل نمی توان قانون مشخصی را برای یادگیری حروف اضافه در زبان آلمانی مشخص کرد و تنها راه چاره این است که آن ها را حفظ کنید!

مثلاً حروف اضافه nach و zu هر دو برای خانه به کار می روند، اما این کجا و آن کجا! وقتی شما عبارت Nach Hause را به کار می برید یعنی “تا خانه” ولی Zu Hause به موقعیت خانه اشاره می کند. پس باید این حروف را به خوبی حفظ کنید تا مبادا در دام آن ها گیر بیفیتد!😉

● اشتباه در تلفظ

تلفظ هم یکی دیگر از مواردی است که کاربران یادگیری زبان آلمانی را دچار مشکل می کند و معمولاً اگر شما پادکست آلمانی، موسیقی آلمانی و … را زیاد گوش دهید به مرور می توانید این مشکل را حل کنید. برای مثال دو حرف Ö و Ü جز حروف صدادار در زبان آلمانی هستند که معمولاً افراد بسیاری در حین تلفظ کردن آن ها با مشکل مواجه می شوند.

به عنوان مثال دیگر هم می توانیم به حرف ch اشاره کنیم که یکی دیگر از حروفی است که تلفظ آن بسته به حروفی که در جلوی آن قرار می گیرند متفاوت است. اگر حروف i و e قبل از ch بیایند، کلمه شما مثل cat تلفظ می شود و باید زبان را به سقف دهان بزنید تا کلمه به درستی ادا شود. اما قرار گرفتن حروف a، o، u جلوی ch باعث می شود که کلمه با صدای خشنی از پشت گلو تلفظ شود. همان طور که گفتیم نیاز نیست نگران باشید چون با کمی تمرین می توانید از این چالش هم سربلند بیرون بیایید!😉

● اشتباه در ساختار جملات

همان طور که می دانید در زبان انگلیسی فعل باید حتماً بعد از فاعل قرار بگیرد، اما در زبان آلمانی این گونه نیست و فعل محکوم است که در هر صورت در جایگاه دوم قرار بگیرد! یعنی چه؟ یعنی حتی اگر جمله با قید زمانی هم آغاز شد، باز هم باید فعل در جایگاه دوم و بعد از قید زمان به کار برود، نه بعد از فاعل!

یادگیری زبان آلمانی

اشتباه در نوشتن تاریخ

یکی دیگر از مواردی که در آموزش زبان آلمانی حائز اهمیت است، این است که در این زبان بر خلاف زبان انگلیسی نباید از کلمه in برای بیان یک تاریخ استفاده کنید. البته این به این معنی نیست که دست شما برای بیان تاریخ در زبان آلمانی بسته است، بلکه می توانید از دو راه استفاده کنید! یا باید از عبارت im Jahr به معنی در سال استفاده کنید یا این که تنها عدد سال را بیان کنید و به حاشیه نروید!

حالا که اشتباهات رایج در زبان آلمانی را شناختید، بد نیست با اصول یادگیری زبان آلمانی با بالاترین بازدهی هم آشنا شوید. پس حتماً این مطلب را از طریق لینک آن مطالعه کنید.

آموزش صفر تا صد زبان آلمانی

برای آموزش صفر تا صد زبان آلمانی به کجا اعتماد کنم؟

اگر می خواهید کمتر با این مشکلات در زبان آلمانی دست و پنجه نرم کنید، زیاد بشنوید، زیاد بخوانید و زیاد تمرین کنید! البته در این بین نباید شرکت در کلاس های زبان آلمانی که آموزش خود را به شکل کاربر محور و در فضایی اختصاصی با جمعیت محدود (حداکثر ۱۰ نفر) پیش می برند را فراموش کنید. حالا کجا به این شیوه آموزشی کار می کند؟!

دقیقاً به هدف زدید! باشگاه اومند همان جایی است که این خواسته را برآورده می کند. ضمناً شما با ثبت نام در کلاس های آموزشی آنلاین زبان آلمانی این مجموعه از شر پکیج های آفلاین خلاص می شوید و می توانید به صورت مستقیم و آنلاین با استاد خود در ارتباط باشید و از پشتیبانی همه جانبه کارشناسان ما بهره مند شوید.

پس تا فرصت باقیست از طریق شماره تلفن های باشگاه (در انتهای صفحه) با ما تماس بگیرید و یا اطلاعات تماس خود را از طریق این قسمت در اختیار ما قرار دهید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

با اومند هیچ مانعی نمی تواند سد راه یادگیری زبان آلمانی شود.💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *