مقالات

نباید های روانشناختی کنکور تجربی

نباید های روانشناختی کنکور

همانطور که تا حدود زیادی از اشتباهات رایج کنکور مطلع هستید کنکور آن هم از نوع تجربی پرسه‌ای نسبتا طولانی و با این اشتباهات اکثر اوقات ترسناک است که گروه زیادی از نوجوانان و جوانان را درگیر خود ساخته .

بازه زمانی پر دردسری که همه تلاش می‌کنند سختر از سخت توصیفش کنند که البته تا حدودی هم حق با آن هاست در نهایت چه آسان چه سخت باید از آن گذر کرد پس بهتر آن است که تا حد امکان از خطرات راه مطلع شد و خسارات وارده را به حداقل رساند .

میخواهم برایتان چند اشتباه جا افتاده در کنکور که شدیدا ذهن داوطلب را مصموم می‌کند با راه حل‌های ثابت شده‌ای بیان کنم ؛خب اولین و فاحش‌ترین اشتباه رایج ؛ معرفی کنکور به عنوان نقطه عطف زندگی هر فرد و ناکارآمدی آن در صورت رد شدن در این آزمون &…اشتباه ترین اشتباه ،خوشبختانه طی سالیان اخیر با تخمین آمار تحصیل‌کردگان بیکار نیاز به اثبات چیزی نیست پس در قدم اول کنکور را حتی یک راه یا هدف نبینید ابتدا کار مورد علاقه‌تان را جویا شوید.

اشتباهات رایج کنکور

اشتباه رایج دوم ؛ احساس حماقت به دلیل پایین آمدن طراز ها اشتباهات متعدد در آزمون ها و…&…اشتباهی که تا حدی بی‌اراده گریبان گیر میشود لذا سختی و فراتر از کتاب های معمولی و درسی بودن کنکور کاملا ثابت شده است و با جدیت تمام ،این حکم رد میشود.

اشتباه سوم؛ تبدیل کردن کنکور به سبک خاصی از زندگی &…هر فرد با توجه به شخصیت و شرایطش باید مدل و سبک زندگی خودش را داشته باشد حتی اگر شدیدا سخت و طاقت فرسا باشد چون اهرمی برای اعلام وجود کردن است اما کنکور به هیچ عنوان آن عظمت و گستردگی کافی برای تبدیل به سبک شدن را ندارد .

اشتباهات رایج کنکور

اشتباه چهارم؛ تکیه بر روش‌های تکراری و قدیمی ، زیرا که به جز سردرگمی و استرس چیزی همراهش ندارد …& زیرا که اکثر افراد در این راه شکست خورده‌اند و زمانی که به دلیل موفقیت‌های تعداد کمی ازجمعیت قدم در راهی میگذاری قبل از شروع ماجرا بدبینی و ترس و استرس روز به روز قدرتمند تر شما را سر جایتان مینشاند  .

اشتباه پنجم؛ فقط به دلیل شهرت و رضایت جامعه و خانواده پا در این عرصه گذاشتن …& در حال حاضر به دلایل مختلف، آگاهی جامعه افزایش یافته و کمتر کسی به زور‌ کاری را متحمل میشود اما باز هم هستند این چنین افرادی که بیش از همه نیز آسیب میبینند.

اشتباه ششم؛ استفاده نکردن از برنامه ریزی شخصی سازی شده است. شما برای برنامه ریزی مطالعاتی خود چه از افراد متخصص در حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور تجربی کمک بگیرید و چه خودتان دست به کار شوید، باید بدانید که برنامه ای که دوستتان بر طبق آن مطالعه می کند، قطعاً به درد شما نمی خورد؛ چرا که شما دو نفر قطعاً در نقاط ضعف و قوت، شرایط زندگی و … تفاوت هایی با یکدیگر دارید و دقیقاً به همین علت پیچیدن یک نسخه واحد برای هر دوی شما، نه تنها به کارتان نمی آید، بلکه باعث می شود که نتوانید طعم لذیذ موفقیت را بچشید!

اشتباهات رایج کنکور

و صد ها اشتباه دیگر که همه دست به دست هم این پرسه را ترسناک تر جلوه می‌دهند اما ما باید تا حد امکان آگاهی خود را افزایش داده و از بهترین و بروز ترین امکانات بهره ببریم در اینجا مایلم باشگاه اومند را که تنها مجموعه تکامل‌یافته نه تنها در کشور بلکه در جهان است را به شما عزیزان معرفی کنم جایی که تنها لازمه کارتان یک هدف است تا با اطلاع از اشتباهات رایج کنکور بدون کمترین آسیب یا خسارتی با بهترین شرایط در هرجای دنیا که هستید با جذابیت مسیرش را طی کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *