مقالات

نقش استعداد در یادگیری زبان انگلیسی کودک

نقش استعداد در یادگیری زبان انگلیسی کودک

دغدغه آموزش زبان انگلیسی برای کودکان برای والدین همواره مهم بوده و هست؛ زیرا امروزه همه ما متوجه اهمیت این زبان در زندگی خود شده ایم. در این میان دغدغه استعداد داشتن در یادگیری زبان انگلیسی برخی از والدین را نگران کرده است. آنان نگران هستند که مبادا فرزندشان استعداد یادگیری چنین مهارتی را نداشته باشد و در دنیای کنونی که تسلط به زبان انگلیسی درست مانند تسلط به زبان مادری ضروری است، از همسن و سالان خود عقب بماند.

این کاملا درست است که امروزه در بین افراد موفق، فعال، اجتماعی و جست و جو گر، تسلط به زبان بین الملل یک وجه اشتراک است که در اغلب آن ها (بنا به شغل، حرفه، موقعیت، مدرک تحصیلی و …) دیده می شود؛ بنابراین دغدغه والدین برای فراهم کردن یک یادگیری باکیفیت دغدغه ای معقول است.  اما نگرانی ناشی از استعداد کودک در یادگیری زبان، ناشی از تزریق تفکر غلط به جامعه و توجیه آموزش های غلط است! در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید که چرا چنین تفکر هایی صحیح نیستند و چگونه می توانید آموزش صحیح را برای کودک خود فراهم کنید.

نقش استعداد در یادگیری زبان انگلیسی کودک

هر کودک منحصر به فرد است.

هر کودک روحیات, علایق و سلیقه های متفاوتی نسبت به زبان دارد؛ پس یک شیوه آموزش زبان انگلیسی کودک نمیتواند برای تمام کودکان راهگشا باشد.

میزان علاقه کودکان به زبان انگلیسی متفاوت است. بعضی از کودکان بدون آن که والدینشان تلاش خاصی برای علاقه مند کردن آن ها به زبان انگلیسی کنند، به زبان علاقه مند هستند و با دریافت نشانه هایی از محیط اطراف، بسیار اشتیاق نشان میدهند. به عنوان مثال پس از دیدن کارتون ها و انیمیشن های انگلیسی زبان، از شما میخواهند که همان ویدیو ها یا ویدیو های مشابه را برای آنان پخش کنید یا حتی ممکن است پس از تماشای این ویدیو ها، با تقلید از کاراکتر ها تلاش کنند تا به زبان انگلیسی صحبت کنند و جملات آن ها را تکرار کنند. اما این علاقه در برخی از کودکان می تواند کمتر باشد. از آنجایی که کودکان به بازی و سرگرمی علاقه شدید دارند، میتوانید زبان انگلیسی را با بازی، سرگرمی ها، شعر، موسیقی، کارتون و داستان پیوند بزنید و از این طریق علاقه فرزندتان را به یادگیری زبان بیشتر کنید. در این زمینه توجه کنید که کودک شما به کدام مورد علاقه بیشتری دارد تا فرآیند علاقه مند شدن به زبان انگلیسی و آشنا شدن با آن برایش هرچه لذت بخش تر شود. مثلا کودک شما از تماشای انیمیشن مورد علاقه اش لذت بیشتری می برد یا ساختن اشیاء با خمیر همراه با تکرار کردن نام آن شی در طول ساختنش؟

همچنین در هنگام ثبت نام کودک در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودک به این نکته توجه کنید که مدرس مربوطه نیز تا همین حد به شخصیت، علاقه، سلیقه و شیوه یادگیری کودک شما اهمیت دهد. در این صورت کودک شما میتواند آموزش های آکادمیک را نیز با علاقه شروع کند، با علاقه ادامه دهد و با موفقیت آن ها را پشت سر بگذارد. این شیوه -که در اومند با نام آموزش کاربر محور شناخته می شود- دقیقا همان شیوه ای است که باشگاه اومند آن را در پیش گرفته و آن را شعار اصلی آموزشی خود قرار داده است. برای رعایت این موضوع، تعداد کاربران را نیز در کلاس ها محدود کرده است تا مدرس مربوطه فرصت کافی برای توجه به همه کاربران را داشته باشد.

همچنین می توانید برای دریافت توصیه های مفید دیگر در زمینه آموزش زبان فرزند خود به مقاله ” توصیه هایی به کاربران آموزش زبان انگلیسی کودکمراجعه کنید.

نقش استعداد در یادگیری زبان انگلیسی کودک

کودکان مشتاق یادگیری هستند اما به شیوه صحیح

افراد در بزرگسالی از یادگیری زبان دوم نالان هستند و این کار بیشتر از آن که برایشان لذت بخش باشد عذاب آور است. اما کودکان دقیقا برعکس هستند و ذهنشان برای یادگیری زبان دوم آماده است. همچنین از انجایی که دغدغه ها و مشغله های کمتری نسبت به بزرگسالان دارند، میتوانند با تمرکز بیشتری به یادگیری این مهارت مهم بپردازند. فقط کافیست با صبر و حوصله با کودک خود مدارا کنید، او را با هیچکس مقایسه نکنید و انتظار نداشته باشید که در زمانی کوتاه به زبان انگلیسی مسلط شود. بپذیرید که هر کودک روند رشد منحصر به فرد خود را دارد و مسیر موفقیت هر شخص از شخص دیگر جداست. همچنین مدرس کودک نیز باید چنین ویژگی هایی را داشته باشد تا کودک همچنان به یادگیری علاقه مند بماند.

شما میتوانید برای ارتباط با باشگاه اومند و دریافت پاسخ سوالات خود از طریق راه های ارتباطی که در پایین صفحه درج شده است (مانند شماره تلفن باشگاه) استفاده کنید. همچنین میتوانید فرم مشخصات موجود در این صفحه را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

اومند یاریگر همیشگی کودکان شما تا زمان رسیدن به آرزوهای بنفش است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *