مقالات

نقش استرس در تکلم زبان انگلیسی کودک

عدم اعتماد بنفس و استرس کودک در یادگیری زبان انگلیسی میباشد. وقتی کودک دچار استرس میشود هر آنچه که یادگرفته بود در ذهنش پراکنده میشود و قدرت بیان آن را از دست میدهد

اول از همه ممنون از خواندن مطالب ما و اینکه برای فرزند خود ارزش قائل میشوید.
کودکان دارای ذهنی آماده و پذیرا برای یادگیری مسائل مختلف را دارند پس چه بهتر که از همان ابتدا توانایی های کودکتان را تقویت کنید.

زبان انگلیسی عامل اصلی تمایز کودک شما میشود.

تربیت کودک از مهم ترین مسائل در طول دوره زندگی هر پدر و مادری میباشد زیرا اخلاق و رفتار و عملکرد هر کودک در آینده نتایجی در پی خواهد داشت و چه قدر خوب خواهد شد وقتی همه اینها در زمینه مثبت باشند.
جامعه کنونی در زمینه های مختلف با جامعه سال های پیش و یک دهه پیش زمین تا آسمان فرق کرده است اما مسئله ای که هنوز که هنوزه سرجای خود باقی است و در دست تغییرات ناپدید نشده بلکه پر رنگ تر از قبل شده است یادگیری زبان انگلیسی و نیاز جامعه به افراد انگلیسی زبان میباشد‌.
پس چه بهتر که یادگیری زبان انگلیسی را از همان دوران کودکی برای فرزندتان شروع کنید تا همیشه در ذهنش باقی بماند و پیشرفت و ترقی چشمگیری داشته باشد اما یک موضوع بسیار مهم در این زمینه عدم اعتماد بنفس و استرس کودک در یادگیری زبان انگلیسی میباشد.
وقتی کودک دچار استرس میشود هر آنچه که یادگرفته بود در ذهنش پراکنده میشود و قدرت بیان آن را از دست میدهد و در نتیجه در ادای کلمات و تکلم به مشکل بر میخورد. ممکن است به خوبی تمام کلمات و جملات را یادگرفته باشد اما بخاطر وجود موقعیت استرس زا، نتواند کلمات را بیان کند و در نتیجه اعتماد به نفس کودک تحلیل میرود.
والدین گرامی از همان ابتدا سعی کنید بر روی استرس و اعتماد بنفس کودک خوب کار کنید تا قدرت فن بیانش تقویت شود و دچار مشکل در تکلم نشود و او را به حال خودش راحت بگذارید چرا میگویم راحت؟؟ چونکه مثلا به کودکتان نگویید برای عمه یا خاله شعر بخون بیینه بلدی، اینجور موقعیت ها استرس کودک را تشدید میکند و نه تنها کودک خوشحال نمیشود بلکه موقعیتی به وجود می آید که دچار مشکل در تکلم و بیان جملات شود و اعتماد بنفسش تضعیف میشود‌.

وقتی کودکان مضطرب هستند چه باید کرد؟

هنگامی که کودکان به طور مزمن مضطرب هستند، حتی خوش‌نیت‌ترین والدین که نمی‌خواهند کودک رنج بکشد، در واقع می‌توانند اضطراب کودک را بدتر کنند. این اتفاق زمانی می افتد که والدین سعی می کنند بچه ها را از ترس آنها محافظت کنند. در اینجا نکاتی برای کمک به کودکان برای فرار از چرخه اضطراب آورده شده است.

  • هدف از بین بردن اضطراب نیست، بلکه کمک به کودک برای مدیریت آن است.

هیچ یک از ما دوست نداریم کودکی را ناراضی ببینیم، اما بهترین راه برای کمک به کودکان برای غلبه بر اضطراب این نیست که عوامل استرس زا را از بین ببریم. اینکه به آنها کمک کنیم تا بیاموزند هنگام آموزش زبان انگلیسی اضطراب خود را تحمل کنند و تا آنجا که می توانند عملکرد خوبی داشته باشند و به عنوان محصول جانبی آن، اضطراب با گذشت زمان کاهش می یابد.

  • از چیزهایی که کودک را مضطرب می کنند اجتناب نکنید.

کمک به کودکان برای اجتناب از چیزهایی که از آنها می ترسند، در کوتاه مدت احساس بهتری در آنها ایجاد می کند، اما در دراز مدت اضطراب آن‌ها را تقویت می کند. بیایید بگوییم کودکی در یک موقعیت ناراحت کننده ناراحت می شود و شروع به گریه می کند – نه برای نمایش، بلکه فقط به این دلیل که این احساس را دارد. اگر والدین آنها را از آنجا بیرون کنند یا چیزی را که از آن می ترسند را حذف کنند، کودک آن مکانیسم مقابله را یاد گرفته است و این چرخه پتانسیل تکرار خود را دارد. در هنگام انگلیسی صحبت کردن اگر کورک استرس دارد سعی نکنید تدریس آموزش زبان انگلیسی او را به تعویق بیندازید. بلکه به او آموزش دهید تا در موقعیت‌های یکسان استرسش را کنترل کند.

  • انتظارات مثبت – اما واقع بینانه‌ای – را بیان کنید.

نمی‌توانید به کودک قول دهید که ترس‌هایش غیرواقعی است – اینکه در امتحان مردود نمی‌شوند، در کلاس آموزش زبان انگلیسی کسی به او نخواهد خندید یا هنگام صحبت به زبان انگلیسی تپق نخواهند زد. اما شما می توانید ابراز اطمینان کنید که آنها خوب خواهند بود و می توانند آن را مدیریت کنند. می توانید به آنها اطلاع دهید که با مواجه شدن با این ترس ها، سطح اضطراب به مرور زمان کاهش می یابد. این به آنها اطمینان می دهد که انتظارات شما واقع بینانه است و از آنها نمی خواهید کاری را انجام دهند که از عهده آنها بر نمی آیند.

  • به احساسات آنها احترام بگذارید، اما به آنها قدرت ندهید.

درک این نکته مهم است که تصدیق کردن همیشه به معنای توافق نیست. بنابراین، اگر کودکی از رفتن به پزشک وحشت دارد، زیرا قرار است واکسن تزریق شود، شما مطمئنا نمی‌خواهید این ترس‌ها را کم اهمیت جلوه دهید، اما همچنین نمی‌خواهید آن را تقویت کنید. شما باید گوش دهید و همدل باشید، به آنها کمک کنید تا بفهمند در مورد چه چیزی مضطرب هستند و آنها را تشویق کنید که احساس کنند می توانند با ترس های خود روبرو شوند. پیامی که می‌خواهید بفرستید این است: «می‌دانم که می‌ترسی، و این اشکالی ندارد، و من اینجا هستم، و به شما کمک می‌کنم تا از پس این مشکل برآیید.»

  • سوالات اصلی را نپرسید.

فرزندتان را تشویق کنید تا در مورد احساساتش صحبت کند، اما سعی کنید سوالات اصلی را نپرسید: «آیا در مورد صحبت کردن در کلاس آموزش زبان انگلیسی مضطرب هستی؟ آیا نگران این هستی که در کلاس به تو بخندند؟» برای جلوگیری از تغذیه چرخه اضطراب، فقط سؤالات باز بپرسید: “در مورد کلاس زبان چه احساسی داری؟”

عدم اعتماد بنفس و استرس کودک در یادگیری زبان انگلیسی میباشد. وقتی کودک دچار استرس میشود هر آنچه که یادگرفته بود در ذهنش پراکنده میشود و قدرت بیان آن را از دست میدهد

کلاس های کاربر محور باشگاه اومند

یادگیری زبان انگلیسی در باشگاه اومند یک مزیت خوبی که داره اینه که کودک ب طور مستقیم با معلم در ارتباطه و همزمان با ارتباط بین معلم دیگر دانش آموزان حس خجالت کودک از بین میرود و اعتماد به نفس کودک شما تقویت میشود.دوره ی کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی کودکان در باشگاه اومند در سامانه تخصصی به صورت آنلاین با حضور مدرس انجام میشود و یکی از مزیت های بسیار خوب کلاس های ما محدودیت تعداد کاربران میباشد.حالا یعنی چی؟
کلاس های اومند به سه شیوه برگزار میشود
۱)خصوصی
۲)نیمه خصوصی
۳)عمومی
کلاس های خصوصی تک نفره میباشد.
کلاس های نیمه خصوصی دو الی پنج نفره هستند.
کلاس های عمومی پنج الی ده نفر میباشند و نکته همینجاست که ما در باشگاه اومند هیچ کلاسی بالای ده نفر نداریم.اعققاد داریم که دانش آموز باید در کلاس محور اصلی آموزش باشد و بتواند سوالاتش را در کلاس بازگو کند.این محدودیت نفری باعث میشود که همه، در تایم کلاس سوالاتشان را از مدرس بپرسند و کیفیت یادگیری زبان انگلیسی افزایش پیدا کند و این دقیقا همان چیزی است که ما بهش اهمیت میدهیم.بی شک باشگاه اومند بهترین گزینه برای یادگیری زبان کودکان شما میباشد‌.

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسین میباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
یه آرزو کن❤️
بنفش باشید💜

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *