مقالات

استرس و فیزیک کنکور

استرس فیزیک کنکور

خب غالباً در سال کنکور بچه ها دچار تنش های فراوانی میشوند و استرس و ترس و نگرانی در مورد کنکور و آینده ای که در پیش دارند میشوند. یکی از دروس بسیار مهم و رتبه ساز و رتبه آور در کنکور ریاضی و کنکور تجربی درس فیزیک میباشد.
فیزیک یک درس بسیار شیرین و تا حدودی شبیه به درس ریاضی میباشد که دارای سوالات متنوع و ترکیبی با تیپ بندی های مختلف میباشد و برای حل کردن مسائل فیزیک و یادگرفتن مباحث آن نیاز به تمرین و تکرار مکرر میباشد و لازمه ی این راه پر پیچ و خم و پر از لغزندگی و از بین رفتن استرس فیزیک کنکور داشتن معلمی متخصص در این زمینه میباشد که من فکر میکنم باشگاه اومند بهترین گزینه برای یادگیری فیزیک کنکور میباشد.

چگونه اضطراب فیزیک را کاهش دهیم

فیزیک یکی از آن دروسی است که هر دانش‌آموزی از آن می ترسد. دانش آموزان درست از بدو ورود به پایه دهم در دام اضطراب فیزیک می افتند. با این حال، چیزی برای ترسیدن در مورد فیزیک وجود ندارد.

فیزیک اینجاست تا به ما در حل مسائل کمک کند، فیزیک “مشکل” نیست!

درک اهمیت فیزیک

فیزیک عمیق ترین رازهای جهان را آشکار می کند. از جهان تا کوچکترین اتم، فیزیک تلاش می کند تا نیروهای اسرارآمیز طبیعت را در حال کار درک کند. دانستن این واقعیت به شما کمک می کند تا هدف پشت سر مطالعه فیزیک را درک کنید.

داشتن حس هدف برای علاقه به هر موضوعی بسیار مهم است. هنگامی که بدانید چرا در حال مطالعه یک موضوع خاص هستید، کشش زیادی نسبت به آن موضوع احساس خواهید کرد. علاقه به موضوع تا حدود زیادی از اضطراب می کاهد و برای رسیدن به این علاقه باید کاربرد یا هدف موضوع را بدانید.

شاید فیزیک سخت باشد، اما قطعا ارزشش را دارد!

در مورد فیزیک با دوستان خود بحث کنید

بحث در مورد فیزیک با دوستانتان می تواند طرز تفکر شما در مورد فیزیک را تا حد زیادی بهبود بخشد و ذهن شما را باز کند. شما دانش‌آموزان باید در حین کلاس، مثلا هنگام تدریس فیزیک دهم با همکلاسی‌هایتان درباره فیزیک و مباحثی که آن روز یاد گرفتید بحث کنید. همچنین به شما کمک می کند تا درک کنید که دوستانتان چگونه برای حل یک مشکل و روند فکری آنها تلاش می کنند. همچنین می توانید با توضیح دادن به آنها بهتر یاد بگیرید.

یادگیری فیزیک از همکلاسی‌هایتان بسیار ساده تر است، زیرا آنها در همان سطح علمی شما هستند و درک شما از این موضوع را بسیار بهتر می دانند.

شک های خود را پاک کنید

پاک کردن شک و تردیدهای شما مهم است و با این حال بسیاری از دانش آموزان این موضوع را نادیده می گیرند. رفع شک و تردید بهترین راه برای بهبود فرآیند فکری و درک شما از مفاهیم در فیزیک است.

اعتماد به نفس داشته باش

اگر اعتماد به نفس ندارید، اگر به توانایی های خود اعتقاد ندارید، ریاضی همچنان شما را به دردسر می اندازد. به یاد داشته باشید، ما ۱۰۰٪ تلاش می کنیم فقط برای چیزهایی که به آنها اعتقاد داریم.

بنابراین، شما باید باور داشته باشید که توانایی تسلط بر ریاضی را دارید. فقط در این صورت است که می توانید ۱۰۰٪ تلاش کنید.

هیچ جایگزینی برای تمرین وجود ندارد

وقتی صحبت از فیزیک می شود، به سادگی هیچ جایگزینی برای تمرین وجود ندارد. اختصاص زمان به تمرین روزانه مسائل فیزیک به وضوح روشی آزمایش شده برای کاهش اضطراب فیزیک است. برای حل تمارین می‌توانید از تدریس خصوصی فیزیک باشگاه اومند بهره ببرید.

دلیل انتخاب باشگاه اومند برای درس فیزیک کنکور چیست؟

باشگاه اومند بزرگترین مجموعه آموزشی آنلاین میباشد که با بروز ترین سیستم آنلاین در سامانه تخصصی فعالیت میکند و هر کاربر پس از ورود با مشاوران باشگاه صحبت میکند و سطح آنها را میسنجند و ارزیابی صورت میگیرد و سپس با توجه به نیاز دانش آموز و سطحی که در آن قرار دارد در کلاس مورد نظر وارد میشود و با دبیر خود ارتباط برقرار میکند.
نکته حائز اهمیت اینجاست که کلاس های فیزیک کنکور باشگاه اومند به صورت آنلاین و کاربر محور میباشد.

کاربر محور بودن یعنی چه؟

یعنی شما در کلاسی که ثبت نام میکنید محور و هدف اثلی آموزش هستید و سوالات خودتون رو از معلم میپرسید و در کلاس و همان زمان جواب سوال خود را دریافت میکنید و محیط کلاس کاملا در اختیار شما و معلم میباشد و به همین دلیل هدف کاربر محور بودن کلاس ها،تعداد دانش آموزان در هر کلاس محدود میباشد.
کلاس های فیزیک کنکور باشگاه اومند به سه صورت است.
خصوصی(تک نفره)،نیمه خصوصی(دو الی پنج نفر) و عمومی(پنج الی ده نفر) میباشد.
دقت کنید که ما هیچ کلاسی با ظرفیت بیش از ده نفر نداربم به علت تحقق هدف کاربر محور بودن کلاس ها و بازدهی عالی برای کاربران باشگاه اومند.
سال کنکور بسیار بسیار مهم و طلایی میباشد پس چه بهتر که به دور از تنش و استرس به درس خواندن خود ادامه دهید و هنگامی که رقبای شما در کلاس هایی با ظرفیت بیش از پنجاه الی صد نفر و گاهاً پونصد نفر شرکت میکنند،شما در کلاس های فیزیک کنکور باشگاه اومند با ظرفیتی محدود و کاربر محور و ارتباط مستقیم با معلم و حل تمرین های مختلف و کاربردی در کنکور شرکت کنید و در آرامش به مسیر خود خاتمه دهید😍.
باشگاه اومند در کنار شماست تا با برنامه ریزی صحیح و هدفمند استرس را تا حد امکان از شما دور کند.

اگر فیزیک کنکورت رو بنفش کنی بهت قول میدم که کنکور یکی از قشنگ ترین خاطرات زندگیت خواهد شد چرا که فیزیک در کنکور تجربی و زیاضی درس بسیار مهم و حماسه سازی میباشد و درصد بالا در درس فیزیک در رشته و شهر مورد نظر شما بسیار موثر است.

تیم حرفه ای دپارتمان اومندی متشکل از مشاورین و مدرسینمیباشد و آماده ی خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.
تیم پشتیبانی اومند همه روزه با بچهای اومندی عزیز در ارتباط میباشند و پیگیر تمام کارها و تکالیف آنها میباشند تا همه چیز در وقت و زمان مقرر خودش انجام شود.
یه آرزو کن❤️
بنفش باشید💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *