مقالات

چگونه یادگیری زبان فرانسه را استارت بزنیم؟!

یکی از مهمترین عناصر سازنده در آموزش زبان فرانسه، واژگان است، بنابراین طبیعتا بهترین راه شماره یک ما برای یادگیری زبان فرانسه به تنهایی این است که تا آنجا که می توانید به زبان فرانسه بخوانید. وقتی نوبت به مطالعه می‌رسد، تقریباً هر نوع مطالعه بسته به سطح شما می‌تواند مفید باشد.

 • اگر مبتدی هستید، توصیه می کنیم: کتاب های سطح پایین مناسب برای کودکان بزرگتر یا نوجوانان جوان؛ متون کوتاه مانند بروشورها و خبرنامه ها؛ وب سایت ها و رسانه های اجتماعی بخوانید
 • برای سخنرانان متوسط، سعی کنید: کتاب های سطح متوسط، مانند داستان های کوتاه و رمان. داستان های خبری بخوانید
 • اگر در حال حاضر در سطح پیشرفته هستید، می توانید زبان فرانسه خود را با خواندن: کتاب های سطح بومی، داستانی و غیرداستانی بهبود بخشید. متون تخصصی و علمی مرتبط با حوزه کاری شما؛ اخبار طولانی و مفصل را بخوانید

همانطور که دیدید، می توانید مطمئن باشید که کتاب مناسب سطح خود را پیدا خواهید کرد! یک تکنیک عالی برای یادگیری از طریق خواندن این است که کلمات جدیدی را که فکر می کنید برای شما مفید هستند را یادداشت کنید، سپس آنها را به طور مرتب تکرار کنید تا زمانی که در ذهنتان بنشینند.

گرامر فرانسه را بشناسید

اگر می خواهید در یادگیری زبان فرانسه فراتر از مکالمه ابتدایی پیشرفت کنید، راه گریزی از دستور زبان فرانسه وجود ندارد. اگرچه ممکن است پر کردن وقت‌تان با گرامر بسیار هیجان‌انگیز به نظر نرسد، اما زمانی که به خوبی سرمایه‌گذاری کنید سطح زبان فرانسوی شما در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد.

پایبندی به یک برنامه روزانه گرامری به تنهایی می تواند دشوار باشد، بنابراین توصیه می کنیم یک یا دو منبع یادگیری را با دقت انتخاب کنید تا زمان مطالعه خود را ساختاریافته و پربار نگه دارید. در اینجا برخی از گزینه هایی وجود دارد که می توانید برای بالا بردن سطح گرامر فرانسوی خود در نظر بگیرید:

 • با کتاب گرامر فرانسه مطالعه کنید
 • به یک دوره آموزش آنلاین زبان فرانسه، یا یک برنامه کاربردی یا یک وب سایت آموزشی بپیوندید و گرامر را سرگرم کننده کنید
 • یک معلم خصوصی برای درس های دستور زبان استخدام کنید.
 • ویدیوهای دستور زبان آنلاین را در مورد موضوعات مفید تماشا کنید تا یادگیری را همیشه زنده نگه دارید

نکته مهمی که در مورد دستور زبان باید به آن توجه کنید این است: زیاده روی نکنید. مقدار کم و تکرار مکررات بهترین راه برای یادگیری است.

استارت یادگیری زبان فرانسه

شروع به تماشای فیلم های فرانسوی با زیرنویس کنید

لزومی ندارد که یادگیری زبان فرانسه صرفاً شامل کتاب‌ها، شرکت در کلاس‌ها و مرورکردن باشد. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه به تنهایی زبان فرانسه را یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم راه‌هایی برای ادغام یادگیری فرانسه در هر گوشه از زندگی‌تان پیدا کنید – از نوشتن فهرست خرید و پیمایش در رسانه‌های اجتماعی گرفته تا زمان تماشای صفحه نمایش لپ تاپ.

تماشای ویدیوها به زبان فرانسوی ممکن است بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه، به تنهایی و به صورت گروهی باشد، بدون اینکه حتی متوجه شوید که این کار را انجام می دهید. دفعه بعد که برروی مبل استراحت می‌کنید، سعی کنید از زیرنویس استفاده کنید تا آموزش زبان فرانسه را به این موارد بیاورید:

 • ویدئوهای یوتوب
 • سریال تلویزیونی
 • فیلم ها

اگر مبتدی هستید، سعی کنید ابتدا ویدیوها را به زبان مادری خود با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید تا واژگان جدید یا انواع عبارات را پیدا کنید. اگر سطح متوسط ​​یا پیشرفته هستید، مستقیماً با زیرنویس فرانسوی وارد برنامه نویسی فرانسوی شوید و مطمئنا از میزان درک‌تان متعجب خواهید شد. سطح شما هر چه باشد، می توانید مطمئن باشید که این یکی از ساده ترین راه ها برای یادگیری زبان فرانسه است.

گوش کنید، گوش کنید، گوش کنید!

یادگیری زبان از چهار مهارت کلیدی تشکیل شده است: خواندن. نوشتن؛ گوش دادن؛ و صحبت کردن. گوش دادن اغلب چالش‌برانگیزترین مهارت در بین زبان‌آموزان در نظر گرفته می‌شود، زیرا به دانش لهجه‌ها و تلفظ و همچنین ساختارهای دستور زبان و واژگان نیاز دارد. با این حال، در آموزش زبان فرانسه تقریباً ارزشمندترین مهارت برای تمرین است، زیرا هنگامی که بتوانید به راحتی فرانسوی زبانان را دنبال کنید، آماده صحبت کردن هستید! بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه به تنهایی از طریق گوش دادن این است که گوش های خود را تا حد امکان با زبان فرانسوی پر کنید تا حس غوطه وری در زبان ایجاد شود. می توانید تمرین گوش دادن به زبان فرانسوی را از طریق زیر وارد زندگی خود کنید:

 • پادکست به زبان فرانسه در مورد زبان، فرهنگ، اخبار و غیره فرانسوی.
 • موسیقی فرانسوی (همچنین راهی خوب برای یادگیری عبارات رایج و عامیانه)
 • کتابهای الکترونیکی از نویسندگان فرانسوی در هر سطح
 • رادیو فرانسه (موسیقی، اخبار و بحث)
استارت یادگیری زبان فرانسه

نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که در آموزش زبان فرانسه درک همه چیز هدف نیست – فقط گوش کنید و درک شما رشد خواهد کرد. رسانه های صوتی در نهایت بسیار مفید هستند زیرا امکان یادگیری زبان را در حین انجام هر کار دیگری ارائه می دهند. به عنوان مثال، با گوش دادن به آهنگ ها و رادیو می توانید زبان فرانسه را در حین رانندگی یاد بگیرید، با گوش دادن به پادکست ها می توانید هنگام خواب فرانسوی یاد بگیرید.

یک فرد با زبان مادری فرانسه برای صحبت پیدا کنید

اگر در شبکه های اجتماعی و یا زندگی واقعی یک فرد فرانسوی زبان پیدا کنید، دیگر هیچ کمبودی در زبان مادری ندارید تا سطح زبان فرانسه خود را ارتقا دهید، اما چگونه می توانید آنها را ملاقات کنید؟ خوشبختانه، امروزه راه های مختلفی برای ملاقات با افراد در سفر وجود دارد، از جمله:

 • با برنامه هایی ملاقات کنید که می توانید با افرادی با علایق مشابه ملاقات کنید
 • رویدادهای تبادل زبان که شامل صحبت به زبان فرانسوی و انگلیسی است
 • برنامه های دوستیابی (به هر حال، فرانسوی زبان عشق است)

البته، اگر نمی توانید به زودی به یک کشور فرانسوی زبان سفر کنید، به این معنی نیست که نمی توانید با یک بومی فرانسوی تمرین کنید. می‌توانید از برنامه‌های آنلاین برای ارتباط با مردم در سراسر جهان برای مکالمه معمولی، تبادل زبان رسمی‌تر یا به‌عنوان یک معلم خصوصی استفاده کنید.

با مطالعه دایره لغات خود را افزایش دهید

ما آن را یک بار گفته ایم و دوباره خواهیم گفت: واژگان جایگاه کلیدی دارند. اگر واقعاً می خواهید فراتر از سطح مبتدی پیشرفت کنید، بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه خواندن، خواندن، خواندن است.

اگر از قبل اهل کتاب هستید، این یکی نباید خیلی سخت باشد. با این حال، برای مبتدیان فرانسوی ممکن است ناامید کننده باشد که متوجه شوند، زیرا نمی توانید تقریباً به همان سرعتی که می توانید به زبان انگلیسی یا زبان مادری خود بخوانید، زبان فرانسوی را متوجه شوید. به همین دلیل ضروری است که کتاب‌هایی را انتخاب کنید که با سطح زبان فرانسوی شما مطابقت داشته باشند و مستقیماً به دنبال کتاب‌هایی که دوست دارید بخوانید نروید، زیرا فقط دلسرد شوید.

برای خواندن به زبان خارجی دو روش اصلی وجود دارد. در هر صورت، می توانید به سراغ رویکرد خواندن دقیق بروید و به دنبال درک هر جمله باشید، افعال و ساختارهای جدیدی را در جایی که آنها را پیدا می کنید جدا کنید. نقطه ضعف این تکنیک این است که ممکن است دنبال کردن طرح و غرق شدن در کتاب خود برایتان مشکل باشد. در غیر این صورت، می‌توانید رویکردی گسترده را اتخاذ کنید، واژگانی را که با آن آشنا نیستید مرور کنید و تنها زمانی که معنی را کاملاً یادگرفتید متوقف شوید.

استارت یادگیری زبان فرانسه

چگونه زبان فرانسه را به تنهایی از طریق بازی یاد بگیریم

آیا می‌دانستید که اگر بتوانید راهی برای سرگرم کردن آموزش زبان فرانسه بیابید، به احتمال زیاد یادگیری یک مهارت جدید آسان‌تر است؟ به همین دلیل است که گنجاندن بازی‌ها در برنامه تحصیلی فرانسه ضروری است. در حالی که ما توصیه نمی کنیم که به طور کامل زبان فرانسه را از طریق بازی ها یاد بگیرید، اما آنها می توانند راه بسیار خوبی برای تقویت واژگان و آشنایی بیشتر با شنیدن و یادگیری زبان فرانسه باشند.

بازی‌ها همچنین دارای مزیت دیگری هستند که در هر زمان و مکان در صورت تمایل به بازی آنلاین در دسترس هستند. با بارگیری یک برنامه رایگان بازی فرانسوی در تلفن خود، می توانید در اتوبوس یا در بین جلسات، مرور درسی سریعی داشته باشید.

گوشی خود را به فرانسوی تغییر دهید

همه ما مقصریم که زمان زیادی را صرف تلفن هایمان می کنیم، پس چرا راهی برای یادگیری چیزی از آن پیدا نکنیم؟ حتی زبان آموزان فرانسوی در سطح مبتدی نیز می توانند از تغییر تنظیمات تلفن خود به زبان فرانسوی بهره مند شوند، زیرا بسیاری از ما می دانیم که گزینه ها چه کاری انجام می دهند.

ممکن است تغییر کوچکی به نظر برسد، اما گام‌های کوچکی مانند این است که به مغز شما برای درک و تعامل روزانه با کلمات جدید فرانسوی کمک می‌کند. تغییر را ایجاد کنید – پشیمان نخواهید شد!

با خودتان به زبان فرانسوی صحبت کنید!

نکته نهایی ما در مورد چگونگی یادگیری زبان فرانسه به تنهایی این است که دقیقاً این کار را انجام دهید: به تنهایی فرانسوی صحبت کنید! اگر مبتدی هستید، مهم است که اعتماد به نفس خود را به زبان فرانسه تقویت کنید تا برای سطح بعدی آماده باشید: صحبت با بومیان.

می‌توانید کارهای روزمره را به یک درس مختصر به زبان فرانسه تبدیل کنید و با بیان کارهای ساده («می‌روم دوش می‌گیرم، سپس پیژامه‌ام را می‌پوشم») یا تمرین گفتار «درباره من» خود را به عنوان معلم خود تبدیل کنید.

استارت یادگیری زبان فرانسه

زبان فرانسه را با باشگاه اومند یاد بگیرید 💜

همانطور که در مورد چگونگی یادگیری زبان فرانسه به تنهایی فکر می کنید، بدانید که باشگاه اومند برای حمایت از شما وجود دارد. حتی زمانی که شروع به مطالعه مستقل می کنید، همیشه به شما کمک می کند که بدانید ساختار مطالعه خوبی دارید تا شما را راهنمایی کند و انگیزه شما را حفظ کند. پلتفرم عمومی ما، درس های دستور زبان و واژگان را با فعالیت های شنیداری ترکیب می کند تا به شما کمک کند تا سطح زبان فرانسوی را خودتان ارتقا دهید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن باشگاه اومند در پایین صفحه تماس بگیرید و یا فرم مشخصات باشگاه اومند را تکمیل نمایید تا کارشناسان اومند با شما تماس بگیرند. 💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *