مقالات

چگونه یادگیری زبان انگلیسی را استارت بزنیم؟

استارت یادگیری زبان انگلیسی

در این که در عصر حاضر آموزش زبان انگلیسی به یکی از نیازهای ضروری همه ما تبدیل شده است شکی نیست؛ چرا که این زبان، زبان بین المللی تجارت، کسب و کار، مسافرت به سراسر جهان و ادامه تحصیل در بسیاری از کشورهای دنیا است.

اما آنچه که کار یادگیری زبان انگلیسی را سخت می کند و بسیاری اوقات زبان آموزان را سر درگم می کند، این است که نقطه استارت یادگیری این زبان کجا است؟ آیا صرفاً این که ما در کلاس های حضوری یا کلاس های آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنیم کفایت می کند یا این که مسلط شدن به این زبان به تکنیک های دیگری هم نیاز دارد؟🤔

پاسخ به این سوالات در دل این متن نهفته است! پس اگر می خواهید سفر خوشی در مسیر آموزش این زبان داشته باشید، با ما همراه باشید تا نقطه شروع و مقصد را به خوبی بشناسید و کاملاً بتوانید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید!

بنفش ترین قدم ها برای شروع یادگیری زبان انگلیسی

استارت یادگیری زبان انگلیسی

درست است که یادگیری و تسلط به زبان انگلیسی به تمرین زیاد نیاز دارد، اما اصلاً غیر ممکن نیست، البته به شرطی که بدانید چطور شروع کنید تا هر روز در مسیر پیشرفت باشید و از یک فرد مبتدی به فردی حرفه ای در این زبان تبدیل شوید! پس چشم از این قسمت برندارید تا به شما یاد دهیم که چه کار کنید تا سرعت یادگیری و پیشرفتتان در مهارت های ۴ گانه زبان انگلیسی، حتی خودتان را هم غافلگیر کند!😍

خوب شنیدن را یاد بگیرید

استارت یادگیری زبان انگلیسی

از آنجایی که یکی از مهم ترین مواردی که می تواند به یادگیری زبان انگلیسی و خوب صحبت کردن به این زبان منجر شود، خوب شنیدن یا همان تقویت مهارت Listening این زبان است، پس شما باید کارهای زیر را انجام دهید تا هر روز شاهد تقویت قدرت شنیداریتان در این زبان باشید:👇

 • ۱- روزانه به انواع پادکست ها و آهنگ های انگلیسی زبان متناسب با سطحتان گوش دهید.
 • ۲- برنامه های انگلیسی زبانی که به آن ها علاقه دارید را از تلویزیون دنبال کنید و سعی کنید اصطلاحات کاربردی یا عامیانه آن ها را یادداشت کنید تا راحت تر یاد بگیرید.
 • ۳- زیاد فیلم و سریال های انگلیسی تماشا کنید. اوایل کار می توانید از زیرنویس ها کمک بگیرید، اما هر چه جلوتر می روید سعی کنید که زیرنویس را حذف کنید و خودتان خوب بشنوید.
 • ۴- حتماً منابع صوتی آنلاین و معتبر را در بستر اینترنت دنبال کنید و آن ها را بر اساس سطحتان گوش دهید.

از تمرین های تقویت مهارت Speaking غافل نشوید!

استارت یادگیری زبان انگلیسی

همه کسانی که برای یادگیری زبان انگلیسی وقت صرف می کنند، دوست دارند که روزی بتوانند این زبان را مثل بلبل حرف بزنند! اما لازمه تقویت این مهارت این است که تمرین های زیر را جدی بگیرید:👇

 • ۱- با خودتان درباره مسائل مختلف به زبان انگلیسی حرف بزنید. شما حتی می توانید این کار را جلوی آینه انجام دهید.
 • ۲- حتماً وقتی صحبت می کنید، صدای خودتان را ضبط کنید و بعد به آن گوش دهید تا بتوانید اشکالاتتان را پیدا کنید و آن ها را رفع کنید.
 • ۳- از یک دوست یا استاد کاربلد زبان انگلیسی بخواهید که صدای ضبط شده تان را گوش کند و ایرادتتان را به شما گوشزد کند تا هیچ اشکالی از قلم نیفتد و بتوانید همه را برطرف کنید.
 • ۴- در کلاس های حضوری یا آموزش آنلاین زبان انگلیسی شرکت کنید تا در کلاس درگیر مکالمه می شوید و هم اشکالاتتان را بهتر درک کنید و هم ترستان از حرف زدن به این زبان بریزد.
 • ۵- با یک فرد بومی زبان به صورت تماس صوتی یا تصویری صحبت کنید تا از او تلفظ و لهجه درست، ساختار صحیح جمله سازی و عبارات جدید را یاد بگیرید.

تمرین های اصولی تقویت ریدینگ و لغات را یاد بگیرید

اگر دوست دارید راحت و بی دغدغه بخوانید، درک کنید و لغات زیادی بلد باشید، کافیست که از تمرین های زیر غفلت نکنید:👇

 • ۱- هر روز به سراغ کتاب ها، مجلات و … که به آن ها علاقه دارید بروید و حداقل به اندازه یک صفحه بخوانید.
 • ۲- مراقب باشید که متن هایی را برای مطالعه انتخاب کنید که متناسب با سطحتان هستند.
 • ۳- حتماً دفترچه ای برای یادداشت لغات داشته باشید و سعی کنید به جای حفظ کردن تنهایی واژگان، آن ها را در قالب جملات یاد بگیرید.
 • ۴- در هنگام مطالعه متن های مختلف، یک دیکشنری در کنارتان داشته باشید. البته قرار نیست که هر کلمه ای که بلد نبودید را در دیکشنری پیدا کنید، چون باید سعی کنید معنی کلمات را از عبارات قبل و بعد آن متوجه شوید. اما فرهنگ لغات می تواند بهتان کمک کند که اگر به هیچ عنوان نتوانستید معنی لغتی را متوجه شوید، به آن رجوع کنید و کمک بگیرید.

برای تقویت مهارت رایتینگ، گرامر و یادگیری املای صحیح کلمات دست به کار شوید!

استارت یادگیری زبان انگلیسی

برای این که روزی بتوانید همچون یک نویسنده به زبان انگلیسی بنویسید و غلط گرامری و املایی نداشته باشید، باید انجام حداقل چند تمرین زیر را جدی بگیرید:👇

 1. یک دفتر روزانه نویسی داشته باشید و اتفاق یا خاطره ای که دارید را به صورت روزانه در آن بنویسید.
 2. با یک بومی زبان انگلیسی یا دوستی که در این زبان مهارت کافی دارد، چت کنید.
 3. سعی کنید در نوشته هایتان از هر نکته گرامری که یاد می گیرید استفاده کنید تا کم کم ملکه ذهنتان شوند!
 4. برای تسلط به بخش هایی از دستور زبان که در آن ها می لنگید، حداقل چند خط بنویسید و از استادتان بخواهید که اشتباهات گرامریتان را علامت بزند. البته بهتر است که شکل صحیح آن ها را ننویسد و به جای آن فقط غلطتان را گوشزد کند و بعد شما را به چالش بکشد تا بالاخره خودتان بتوانید آن ها را اصلاح کنید!
 5. شما برای تمرین بیشتر می توانید نکات گرامری را به یکی از دوستانتان که سطحش از شما پایین تر است آموزش دهید تا این نکات برایتان مرور شوند.
 6. هجی کردن لغات را یاد بگیرید تا بتوانید بدون نیاز به یک فرهنگ لغت بدون غلط بنویسید.
 7. برای یادگیری کلمات گیج کننده، یعنی آن هایی که تلفظشان با املایشان متفاوت وقت بگذارید تا در دامشان نیفتید!

در تکمیل صحبت هایمان به شما پیشنهاد می کنیم که خواندن مقاله ای با عنوان حرفه ای شدن در زبان انگلیسی در ۷ مرحله را از دست ندهید.

برای تسلط به زبان انگلیسی در چه کلاسی ثبت نام کنیم؟

اگر می خواهید زبان انگلیسی را از بر شوید، باید دست دست کردن را کنار بگذارید و از همین امروز شروع کنید. البته نباید فراموش نکنید که قطعاً این مسیر بدون چالش نیست و شما نمی توانید به سادگی آب خوردن و بدون تلاش کردن در این زبان به مهارت برسید، اما اگر کلاس و استادتان را با آگاهی انتخاب کنید، می توانید این چالش ها را برای خودتان ساده و شیرین تر کنید!

از این رو پیشنهاد ما به شما کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باشگاه اومند است که به قول اساتید آن، کاربر محور بودن کلاس ها و آموزش بر اساس توانایی های فردی هر نفر باعث می شود که زبان آموزان نه تنها از یادگیری زبان انگلیسی ناامید نشوند، بلکه هر روز شاهد پیشروی خود در مهارت های ۴ گانه این زبان باشند.

پس اگر شما هم می خواهید یکی از زبان آموزان خوش شانس اومند باشید کافیست همین الان با شماره تلفن باشگاه در پایین صفحه تماس بگیرید یا فرم مشخصات را از طریق این قسمت تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و پاسخگوی نیازتان باشند.

با اومند درخششی بی انتها را تجربه کنید!💜

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *